Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот angel_k » 11 Яну 2012, 00:46

Здравейте,
Пиша Ви на базата на собствен опит!
След като открих тези упражнения забравих болките в кръста,гърба,врата, краката и ставите
Работя на компютър цял ден , от бюрото в колата , пак пред компютър , в леглото ...
Всичко бе наред докато не почна да ме стрелка кръста , минаваше след време после пак започваше и с времето положението ставаше все по-зле , т.е. периода да е без болки се смаляваше за сметка на периода с болки.
Започнаха и схващания от кръста надолу , ту единия крак , ту другия , схващания на гърба и врата.
В началото бе Радиколит , мина в Дископатия.
Ходех на масаж , отминаваше след 2-3 масажа и след 2-3 седмици пак.Физиотерепевта все ми повтаряще ,че трябва да променя нещо в начина си на живот , обещавах и продължавах Проблема стана хроничен
Докато не открих 12мин. клип наречен Естествен Чи-Гун-Китайска Гимнастика ;)
http://vbox7.com/play:d1b68d68
Гимнастиката е на вид елементарна някой може да я намери за смешна но не Ви препорчъвам да опитате.
Едно е сигурно няма да Ви навреди.
От както я практикувам а това са над 6месеца , АЗ забравих какво е болка в кръста , схващания на краката , и всичко изброено по-горе.
Правя я всяка сутрин преди работа , а често и вечер.
Намерете време за себе си , не се оправдавайте пред себе си "Нямам време, утре ще намеря..." за всички нас времето тече еднакво бързо:-)

Искам само да отбележа,че е възможно рязко влошаване , след 3-4ден , може и по-късно но това е реакция от оздравителния процес който протича след упражненията. ;)
Обикновено болката е в "най-запушения" да го наречем участък но след това идва облекчението.
Ето и един случай на един приятел и колега който имаше силна дископатия едва сядаше,облекчиха му я временно с инжекции, но след седмица отново , след като му ги пратих на 3тия ден сутринта(петък) се оплака ,че вечерта се е събудил и не спал от упражненията МИ но пил хапче и му минало,вечерта каза , че вече не го боли така , останало само "дърпането" в крака предложих му да продължи ако иска и уикенда. И не щеш ли в понеделник дойде щастлив и каза ,че и крака не го "дърпа" вече.
За себе си ТОЙ откри , че когато ги прави преди да играе футбол и след това пак , няма на другия ден мускулна треска.
Ще се радвам да опитате упражненията и да споделите Вашите впечaтления.
Ако имате въпроси питайте , ще се постарая да Ви отговоря.
Желая Ви успех от все сърце!
Аватар
angel_k
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:23

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 13:11

Има камъни, които най-често се срещат в магазините, където се продават Фън Шуй предмети или в такива за скъпоценни и полускъпоценни камъни, но трябва да внимаваш да са истински, защото се продават и много фалшификати. Та тези камъни са с яйцевидна форма, при масажиране с тях много бързо отнемат болката по цялото тяло, но не зная точно как се казват, продавачите ако са компетенти, би трябвало да те упътят правилно :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Krum » 23 Яну 2015, 15:17

брей, много интересни тези упражнения и наистина изглеждат лесни. Дори и да не са с лечебна цел пак са ОК за хора, които по цял ден стоят седнали, за да изразходят малко енергия и да разпънат мускулите си :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Andrey » 23 Яну 2015, 15:47

Супер, по цял ден стоя седнал и въпреки тренировките не успявам да се справя с болежките в гърба и кръста, ще пробвам тези упражнения.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Mon_ton » 29 Яну 2015, 18:06

СПоре дмен особено ако имаш шипове няма спасение от болката .. :|
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Malina » 30 Яну 2015, 20:37

Аз си правя гимнастика всяка сутрин и много добре ми действа, защото после по цял ден съм на стол! :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Slavena » 23 Апр 2015, 20:02

Уж се имам за млада, а вече страдам от болки, не знам как може да се отърва от тях. :((
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Апр 2015, 07:01

Ако положението е станало чак такова, най-вероятно имаш шипове, а за тях спасение няма. :( Ще гледаш да не се застояваш много.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот YoLindi » 07 Май 2015, 13:19

Това са си точно разгряващите упражнения при УШУ, наистина не са сложни, но ме дразни факта, че се представят като лечебни и едва ли не са кой знае какво, а хората преди това е било начинът за правилнозапочване на деня, не като нас с кафе и цигари :!:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да се избавим от болките в кръста,гърба,врата и ...

Мнениеот Elica » 08 Май 2015, 14:15

YoLindi написа:Това са си точно разгряващите упражнения при УШУ, наистина не са сложни, но ме дразни факта, че се представят като лечебни и едва ли не са кой знае какво, а хората преди това е било начинът за правилнозапочване на деня, не като нас с кафе и цигари :!:

Брей, не знаех, но няма лошо и в започването на деня с кафе, хората преди са били активни, сега сме мързели :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта