Курсове за бъдещи родители

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Мар 2017, 14:22

Lollipop написа:Аз съм ходила на такъв курс, беше много полезен. Научих се как да сменям памперса, как да меря температурата, как да го къпя, все неща които ми бяха от полза ;)

Да, със сигурност е полезно, а и най-малкото ще ти обяснят и как да започнеш кърмене, как да го държиш, какво да направиш, какви масажи, неща, които иначе трябва да търсиш в интернет, което за момента пак е супер, защото интернет има и лесно се достига до него, ... обаче преди не беше така. :mrgreen: И сега трябва да си рядко голяма шматка, за да не се възползваш от всички безплатни курсове, семинари и т.н. и тн.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот уморена » 31 Мар 2017, 16:13

Аз бих ходила, няма нищо по-хубаво от това, във фейсбук постоянно има някакви споделяния за такива курсове, семинари и какво ли не, което може да е от полза за бъдещите родители.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Апр 2017, 10:07

Има вече наистина много ткаива курсове, мои приятелки ходят на тях и са доволни. :roll: Хубаво е да се посещават подобни курсове, за да бъде подготвен родителя до колкото е възможно, дори и да е второ дете, все ще има какво да се научи и да се поправи някой пропуск от гледането на първото.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Kayra » 24 Юли 2017, 23:26

От както съм майка, вече 7 години, на двама юнаци, се нагледах и наслушах на какви ли не неща. За това е добре да се проверява и проучва предварително кой води курса, с каква репутация е и най-вече дали наскоро си е актуализирал информацията, особено по отношение на храненето на бебетата. И стигнах до следните изводи:
- памперси, мерене на температура - може да ви покажат още в болницата
- къпане - няма нищо кой знае какво в това къпане. Та вие сте майките и бащите, никой не може да се справи по-добре от вас. Не позволявайте да ви подценяват. Да, бебетата са малки, изглеждат крехки, но щом ги гушнете за пръв път ще усетите, че вие можете най-добре :)
- какви джаджи и количка да си купите, ще ви консултират с удоволствие във всеки магазин. Най-напред питайте приятелки, какво им е било нужно и колко неща никога не са ползвали.
- може би едно малкото неща за които си заслужава да се посети училище за родители е кърменето. Отново е добре да се проследи кой е лектора и какви са интересите му. Лектор, който е представител на фирма, която продава шишета и биберони, няма интерес вие да кърмите успешно! Ето защо добра идея е да се свържете с консултант по кърмене. Има доброволци, които не взимат заплащане и платени, които са международно сертифицирани IBCLC
Аватар
Kayra
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Юни 2017, 16:54

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Andrey » 25 Юли 2017, 09:03

Повечето такива семинари и безплатни курсове са рекламни, ние ходихме няколко пъти с първата бременност но так аи не попаднахме на нищо качествено, само тези, които бяха за кърмене ни бяха полезни. Другите си беше презентиране на някакви определени марки.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Юли 2017, 11:33

На курсове за родители не съм ходила, но съм ходила на такива за здравословно хранене и там беше реклама на конкретен продутк, защо трябва да се купи, ставаше въпрос за кутии за хранене. :roll: Умело се прокрадваше идеята. Така вярвам е и на курсовете за родители, ако са спонсорирани от някой памперс, или пък от някоя марка за шишета. Най-добрите курсове, те не са безплатни и са водени от мед. сестри, в тях може да получите адекватна помощ и обяснения.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Lisandra » 26 Юли 2017, 15:59

Според мен има смисъл от курсовете, защото и татковците се приобщават към магията на раждането, не се чувстват изолирани.
Попаднах на тези снимки на раждане, чиста любов и красота:
https://web.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 5450564658
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Jully » 24 Окт 2017, 10:12

Не само това, че татковците могат да са по-запознати, но и цялото семейство се приготвя за бебето и за трудностите, които може да срещне по време на грижата за новия член. Не е нужно да следваме само интуицията си, а и е добре да имаме и практически знания за отглеждането на детенцето.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта