Курсове за бъдещи родители

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Курсове за бъдещи родители

Мнениеот southern_sun » 11 Яну 2012, 17:09

Появата на малкия човек у дома буди хиляди въпроси. Повечето пъти младите родители са изправени през сериозен проблем тъй като с появата на бебето живота и на двамата се преобръща на 360 градуса. През последните години се забелязва тенденцията да се въвеждат училища за родители към клиниките и болниците, в които са избрали за да роди бъдещото им отроче.

images (43).jpg
images (43).jpg (6.76 KiB) Прегледано 2040 пъти


Добра практика ли е това и има ли почва в България? Ще успеем ли да възпитаме българина да бъде по-отговорен родител и да се грижи по-съвестно за детето си в тези училища за бъдещи родители?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Forman » 27 Яну 2012, 12:08

Според мен това е много добра идея за бъдещи родители като мен, които не са съвсем подготвени за появата на бебето. Всеки родител очаква с нетърпение появата на малкото човече, но когато то се появи е малко стресиращо (поне така мисля аз) за младите родители. Хубаво е да има такива курсове, на които са се учат родителите как да се справят, твърде против съм да се разчита на баби и дядовци в такъв случай.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот hera_00 » 27 Яну 2012, 14:36

В интерес на истината аз съм доста скептично настроена към подобен тип курсове. Какво означава "курс за бъдещи родители"??? Кой може да те научи да бъдеш добър родител? Това е нещо много лично и е въпрос на усещане....Това е нещо, което сам изграждаш в себе си с годините. Не мисля, че ако те научат да сменяш пелени или да пееш приспивни песни, те учат да бъдеш добър родител. :shock:
Съветът е форма на носталгия. Даването му е начин да извадиш миналото от отпадъчните води, да го избършеш внимателно, да добоядисаш по-грозните му части и да го възстановиш за повече, отколкото то струва.
Аватар
hera_00
 
Мнения: 61
Регистриран на: 10 Ное 2011, 16:24

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Forman » 27 Яну 2012, 14:55

hera_00 написа:В интерес на истината аз съм доста скептично настроена към подобен тип курсове. Какво означава "курс за бъдещи родители"??? Кой може да те научи да бъдеш добър родител? Това е нещо много лично и е въпрос на усещане....Това е нещо, което сам изграждаш в себе си с годините. Не мисля, че ако те научат да сменяш пелени или да пееш приспивни песни, те учат да бъдеш добър родител. :shock:

Ами да до някъде си права,но аз искам да знам основните неща, това което чувства всеки родител когато се появи детето не може да се научи на нито един курс.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот ogi-smile » 29 Яну 2012, 15:49

По принцип съм ЗА, защото ми се струва, че създават интересни и трайни познанства с други бременни, а и все нещо полезно може да се научи. Много хора все още гледат с недоверие или, че ще е загуба на време, но смятам, че са много полезни и за детето и за родителите. Казвайки родителите искам да кажа , че според мен, за да са качествени и наистина полезни тези курсове трябва да се посещават и от двама,а не само от майката. Татко е нужно да забави малко темпото на своето ежедневие и да бъде колкото се може повече до своите любими същества това помага най- много за всичко..
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот tweety » 02 Мар 2012, 14:37

Скъпи родители на дете от 0 до 4 годинки, здравейте!

Питате ли се често дали сте подготвени за това огромно щастие да бъдеш родител , дали постъпвате правилно в различни ситуации, кога и как трябва да показвате любовта си към детето си , от какво друго има нужда вашето малко съкровище, освен да бъде нахранено и облечено ?!
Ако си задавате някои от тези въпроси , Ви каним да се присъедините към нашата Работилница за родители.
Тя ще стартира след 15 март 2012 г. в читалище “Роден край-1931” – район “Илинден” по проект на Уницеф и в нея ще можете да обмените опит с други родители и да получите адекватни съвети от опитни специалисти. Повече информация за работилницата и за записване можете да получите на тел. 02/8223228 и 0886460307, както и на e-mail: roden_kraj@abv.bg и vrangelova@unicef.org
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот teddy » 04 Апр 2012, 13:23

hera_00 написа:В интерес на истината аз съм доста скептично настроена към подобен тип курсове. Какво означава "курс за бъдещи родители"??? Кой може да те научи да бъдеш добър родител? Това е нещо много лично и е въпрос на усещане....Това е нещо, което сам изграждаш в себе си с годините. Не мисля, че ако те научат да сменяш пелени или да пееш приспивни песни, те учат да бъдеш добър родител. :shock:

Донякъде съм съгласна с теб, но аз съм посещавала Училище за бременни, което тогава се организираше от списание "9 месеца". Предполагам, че още организират такива курсове. Научих много неща и за бременността, и за проблемите, с които евентуално бих могла да се сблъскам след раждането на бебка. Със сигурност не ми е навредило, а напртив - научих много и се чувствах сигурна в себе си. Всеки път имаше различни лектори по различни теми, срещнах се с много бъдещи мами, а с една част от тях продължаваме да се виждаме с вече поотрасналите си дечица :) Това е една хубава емоция и когато е споделена, човек се чувства много по-щастлив. Не мога да разговарям с мъжа си на тема - къпане на бебе, памперси или пък захранване, но виж другите мами са чудесна аудитория, която дори активно участва в разговора ;)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Mon_ton » 05 Фев 2015, 17:47

Много е хубаво аз от сега ходя на такива курсове, въпреки че мъж нямам още та камо ли деца хахахахха Но с различни приятелки бременни ходя и се уча, един ден може да имам нужда, а и сега толкова безплатни семинари има, че малко желание ти трябва да научиш нещо за детето и бебето! Когато най-близката ми приятелка раждаше курса струваше доста пари и тя отказа, научи се от само себе си, но сега с това улеснение малко желание трябва :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Фев 2015, 18:19

Когато раждах също нямаше курсове безплатни, което беше ужасно, струваше над 100лв едноседмичен курс, който за тогава ми беше непосилна сума, в крайна сметка не ходих. А сега има толкова много възможности за безплатни курсове и срещи, че трябва само желание да имаш
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Курсове за бъдещи родители

Мнениеот Lollipop » 06 Фев 2015, 11:15

Аз съм ходила на такъв курс, беше много полезен. Научих се как да сменям памперса, как да меря температурата, как да го къпя, все неща които ми бяха от полза ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта