Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Сеп 2016, 14:28

Не само мъжете, но и жените понякога забравят за отговорността към децата си и въпреки, ч еги гледат - хранят и поят, забравят да им бъдат майки и тръгват да си дирят на ново щастието. Малко разум трябва да си обичаш децата май..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 14:51

Винаги има кофти родители. Не винаги обаче децата получават щастие след развода, много зависи от много неща и от отговорността на човека и неговия усет за нещата :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот vanusha » 30 Сеп 2016, 12:11

Разведена съм от 10 години, в началото беше хубаво, после вече осъзнаваш, че може би е добре да имаш някой до себе си, когато ти е тежко, но или попадаш на хора, които искат да те използват, или се заблуждаваш, че можеш да очакваш нещо повече.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот viking » 30 Сеп 2016, 12:34

Аз съм по-оптимистично настроена и мисля, че ако разводът е стъпка да спасиш себе си и другия от отровни отношения, трябва да се направи. После отново срещаш хора и ти определяш с кои да бъдеш, какви да са връзките и докъде да стигнат. Винаги има такива, които ще те разочароват, но позволиш ли да те пречупва това, няма да намериш щастието.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Jully » 30 Сеп 2016, 15:48

viking написа:Аз съм по-оптимистично настроена и мисля, че ако разводът е стъпка да спасиш себе си и другия от отровни отношения, трябва да се направи. После отново срещаш хора и ти определяш с кои да бъдеш, какви да са връзките и докъде да стигнат. Винаги има такива, които ще те разочароват, но позволиш ли да те пречупва това, няма да намериш щастието.

Понякога се получава така, че някои от двойките се разделят в ужасни отношения, а после намират друг, с който изграждат съвсем различна връзка, която е много добра. Ето така вече се оказва, че двойките не са много луди. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот sofi_black » 03 Окт 2016, 15:25

За зрели и помъдрели се считат тези, които се разделят по ужасен начин, но после съумяват поне да си говорят нормално :mrgreen: .
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:47

sofi_black написа:За зрели и помъдрели се считат тези, които се разделят по ужасен начин, но после съумяват поне да си говорят нормално :mrgreen: .

:) Ееее, сега се чувствам незряла и непомъдряла, щото нашия и развод беше цивилизован и не сме правили панаири.... освен да му предложа сега да се скараме, за даможем да влезем в класациите. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2017, 16:33

Има си хора и хора, някои се развеждат с големи циркове, скандали и простотии, други човешки се разбират, че нещата им не вървят и са се изчерпали вече. По-добре втория вариант, особено, ако има деца, които да могат да се травмират, но често спокойните бащи, невземащи участие в отглеждането на децата полудяват ако им се поиска развод и той се превръща в кошмар.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот kauda » 07 Май 2017, 13:02

Може да не е грешка, но е една крачка напред към щастието, когато не се разбираш с човека до себе си, логично е да се разделите. Няма как единия да е нещастен, а другия да е щастлив, значи и двамата не са удовлетворени от брака. Просто по-смелия трябва да вземе решението и да направи стъпка към развода и така накря и двамата ще се осъзнаят, че това е била една от най-правилните постъпки.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот tinkerbell » 16 Май 2017, 10:54

Имам една приятелка, която сега е на прага на развод. Живее с един, имат брат, имат две малки дечица, но той е пълен нехранимайковец - пие, прибира се късно, не издържа семейството. Тя е принудена да е с него, заради децата, по нейните думи да не се травмират, а и нейните родители и казват да остане с него. За мен е по-добре да се разведе, защото вече едно от дечицата от стрес започва да ходи насън
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта