Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот qwerryyy » 16 Май 2017, 11:19

tinkerbell написа:Имам една приятелка, която сега е на прага на развод. Живее с един, имат брат, имат две малки дечица, но той е пълен нехранимайковец - пие, прибира се късно, не издържа семейството. Тя е принудена да е с него, заради децата, по нейните думи да не се травмират, а и нейните родители и казват да остане с него. За мен е по-добре да се разведе, защото вече едно от дечицата от стрес започва да ходи насън

Не разбирам, какви са тея родители, да виждат, че детето им страда по такъв начин, да вижда, че реално детето й (внучето визирам) има проблеми и да натискат там да стои! Това, извинявам се, но жената е много глупаво нещо. Учени сме да сме зависими и в свят, в който можем да сме независими ни притискат роднини! Дано приятелката ти да се осафери и да бяга, докато е млада и с куп възможности пред себе си, с пияница не се живее, да мисли и за старостта си! С такъв човек ли иска да изживее живота си?!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Guppy » 16 Май 2017, 12:34

Не се знае, дали ако се разведе, няма да се окаже, че е по-лошо. Понякога човек трябва да прави компромиси и да се оптива да подобри живота в семейството си. Но някой път има нужда от раздяла, за да се преомислят и оценят на ново хората. За което и да се избере като решение, се изисква смелост. Няма гаранция, че когато някой се разведе, изведнъж животът му ще стане страхотен, но ако много му е тежала връзката, то ще е облекчение, поне.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Lili_pili » 26 Май 2017, 12:07

Ако връзката е била пагубна, развода може да е решението. Ако обаче нещата са били поносими и може да се спаси брака след кратка раздяла, по-добре хората да си дадат време. Когато бракът е нетърпим и се моли за развод, тогава го няма желанието да се прибереш вкъщи. Имам доста такива приятелки, които се чудят как да и колкото се може повече време да прекарат навън, за да нае се прибират при мъжете си.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Lisica » 26 Май 2017, 14:01

Да не се заричам, но един ден, ако почна да мисля за раздяла ще го направя. Не става да го мислиш постоянно, че мъжът ти ще се прибере ядосан, дали няма да се разсърди за нещо, дали няма да реши, че за това и за онова не си му угодил.. ужасна история просто. Не мога да живея така, а живота е един и оправдания за деца и подобни истории не трябва да се споменават изобщо.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Elica » 26 Май 2017, 15:29

Lisica, не се заричай, когато влезеш в живота и почнат да ти се случват такива различни неща, не се знае как ще реагираш, дали ще има кой да ти помогне и да те подкрепи. Знаеш ли коллко много случаи има,когато родителите на момичето се обръщат срещу нея, вярвайки, че зетят им е по-чист от сълза.. и тогава момичето остава само и в безизходица, с наведена глава слогува и угажда на някой, който я мрази и тя мрази.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Lollipop » 06 Юни 2017, 12:18

Тъй като вече съм минала по този път и съм се развеждала, мога да ви кажа, че не е чак толкова страшно. Изведнъж вече не трябва да се съобразяваш, че мъжа ти иска да стои вкъщи, вместо да отидете на палатка, можеш да си спокойна, че няма кой да ти се разсърди, ако просто се прибереш и вместо да тръгнеш да готвиш и шеташ, можеш да си дигнеш краката на масата с чаша вино. Децата стават много по-спокоойни, защото вече не вижда агресия и кавги между родителите. Държа да кажа обаче, че аз не съм имала проблеми с таткото, нито с натройване на детето. Всичко беше добре и спокойно, просто разбрахме, че не сме един за друг. Сега съм с нов партньор вече от 4 години, имаме бебе на 1 година и всичко е супер, да, тук също мога да си почивам без да се притеснявам, не ми прави забележка за нищо. Просто някой път намираме точно нашия човек малко по-късно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Предишна

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта