Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот ogi-smile » 11 Яну 2012, 17:52

Разводът – това е раздялата на двама съпрузи или партньори в живота. Той най-често е резултат от дълъг период на семейна криза и конфликт в междуличностното взаимоотношение,които предизвикват психическо страдание за двамата партньори,а ако има деца,
те страдат още по-тежко.
Всеки брак и всеки развод имат свои психологически особености. Не е ново твърдението, че всички щастливи семейства си приличат, но всяко е нещастно по свой собствен начин. Все пак може да се каже, че моделът се унаследява. Ако родителите на някой са се развели, има голяма вероятност и порастналото дете след време да се разведе, тъй като ще е склонно да реши семейните си проблеми по същия начин. Разводът е често явление при хора, които са създали семейство преди да достигнат 20 годишна възраст, както и при тези, които произхождат от различна икономическа и социална среда.

Често процесът на развода е много тежък период от живота, сравним с периода след смъртта на някой много близък. При развода обаче другият е жив, нищо не е така окончателно.
Този факт от време на време кара и двамата да мислят дали може да нещата да се върнат, къде е вината, дали това е правилното решение, дали е добре за децата, какви ще са последствията от самотата. Това е така, защото има надеждата за нова срещата и възможността отново да строят семейството и да създават сигурност, и те все ангажират мислите им .
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Margo » 13 Яну 2012, 16:58

ogi-smile написа:Разводът – това е раздялата на двама съпрузи или партньори в живота. Той най-често е резултат от дълъг период на семейна криза и конфликт в междуличностното взаимоотношение,които предизвикват психическо страдание за двамата партньори,а ако има деца,
те страдат още по-тежко.
Всеки брак и всеки развод имат свои психологически особености. Не е ново твърдението, че всички щастливи семейства си приличат, но всяко е нещастно по свой собствен начин. Все пак може да се каже, че моделът се унаследява. Ако родителите на някой са се развели, има голяма вероятност и порастналото дете след време да се разведе, тъй като ще е склонно да реши семейните си проблеми по същия начин. Разводът е често явление при хора, които са създали семейство преди да достигнат 20 годишна възраст, както и при тези, които произхождат от различна икономическа и социална среда.

Често процесът на развода е много тежък период от живота, сравним с периода след смъртта на някой много близък. При развода обаче другият е жив, нищо не е така окончателно.
Този факт от време на време кара и двамата да мислят дали може да нещата да се върнат, къде е вината, дали това е правилното решение, дали е добре за децата, какви ще са последствията от самотата. Това е така, защото има надеждата за нова срещата и възможността отново да строят семейството и да създават сигурност, и те все ангажират мислите им .

Не мога да не се включа по темата, като човек сблъсквал се не веднъж с това (всъщност два пъти). Веднага мога да ви уверя, че за да се стигне до развод са виновни и двамата. Обикновено това се случва между четвъртата и петата година от общото съжителстване. Ако междувременно се е появило детето може процеса да се забави с година. В началото на една връзка всички знаем, колко е розово и красиво всичко. След като се опознаем добре започва да ни доскучава един от друг и мисля, че точно тогава е момента да се появи бебето, грижите около малкото същество ще накара двойката да забрави за караниците и ще ги обедини. Но не забравяйте, че намесата на който и да от страна на родителите ще влоши положението в семейството. Двамата родители трябва да полагат еднакво грижи за бебето. И така докато малкото същество стане вече самостоятелно виж ти са се минали 3 години и брака/връзката е на поне 6 години.
Няма какво да изпадам в подробности повече исках само да ви обясня, че в брака има ключови моменти, които трябва да се избягват и да се потушава пожара ако се случи нещо такова. Искам да кажа нещо на жените - ние официално влизаме в климакса на 45-47 години, при мъжете е същото. Само, че в климакса мъжете преживяват своите тинейджърски години, които не са могли да изживеят. В този период мъжете малко почват да кръшкат - е ако вие можете да преглътнете това, го направете. Измислете си хоби и спрете да обръщате внимание на детинските му игрички, след около година той сам ще се спре.
Та искам да кажа на всички, които са изправени пред въпроса развод или прошка. Благородно е да простиш, не простимо е да останеш сам!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот angel_k » 14 Яну 2012, 07:37

Благородно е да простиш, не простимо е да останеш сам!

Кой е казъл ,че след развод оставаш сам :o
Само за да не останеш сам да си затваряш очите и да правиш компромиси със себе си , не мисля ,че е добра идея.
По-скоро другия ще си купонясва а ти ще прощаваш и мислиш ,че това ще ти донесе мир и покой , дано но ще навредиш на себе си!
Вината винаги е в двамата, винаги!
Относно критичноста на определени години от брака не го вярвам, реши ли другия да кръшка няма да гледа календара:-)
Също не в вярно и
Все пак може да се каже, че моделът се унаследява. Ако родителите на някой са се развели, има голяма вероятност и порастналото дете след време да се разведе, тъй като ще е склонно да реши семейните си проблеми по същия начин.
.
Родителите ми не са разведени , аз се разведох ,така ,че това са пак думи казани от някого и с повтаряне станали закон :idea:

Познавам деца на разведени родители които са по-щастливи от други деца които са запазили брака заради децата, самите деца като станат на 18-20г. не го разбират и не ги оправдават камо ли да им го признаят :idea:
Колкото до
от време на време кара и двамата да мислят дали може да нещата да се върнат, къде е вината, дали това е правилното решение, дали е добре за децата, какви ще са последствията от самотата.
, ще кажа ,че хората оценяваме нещо когато го загубим и понякога се опитваме да го върнем ако не е вече късно ;)
Всеки заслужава да бъде щастлив и обичан!
Ако сте опитали всичко и започнете да губите себе си във връзката по-добре е развод.
Аватар
angel_k
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:23

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Memento » 14 Яну 2012, 19:44

В никакъв случай не трябва да мислим за развода като края на света, щом е факт значи е имало причина да се случи и определено е било по-добре отколкото една продължаваща нестабилна и проблемна връзка и колкото по-рано се случи това толкова по-добре и за двамата.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот ovagimyan » 17 Яну 2012, 12:30

Развод- - от латинската дума, означаваща изтръгване на мъжките гениталии през портфейла... :D
Монтен казва, че ако има такова нещо като добър брак, то е, защото наподобява повече приятелство, отколкото любов...
Много са тълкуванията по темата, може би всеки трябва да отсъди сам за себе си и за своето себе усещане ... :)
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот tweety » 17 Яну 2012, 18:01

Най-добре е след приключване на брака да се запазят топли отношения с вече бившата половинка. Първо това е почти задължително когато след по време на брака са се появили деца. Негативното отношение между съпрузите натоварват психически децата и това дава отражение през пуберитета. Моят съвет към двойките, които са решили да приключат с брака си много добре да обмислят това си решение и ако е възможно да го избегнат.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 00:51

Моето мнение по въпроса е, че по принцип всеки си решава сам за себе си, защото отстрани изглежда едно само ти си знаеш как си и какво можеш да преглътнеш!
Аз лично съм с втори брак, от първия имам едно дете вече на 6г, беше на 2г когато се разделихме.При първия ми съпруг в началото всичко беше розово както казвате "Всяко начало", няма да изпадам в подробности.
Със сегашния ми съпруг в началото имахме много сдърпвания и постоянно си правихме на пук същност не беше всичко розово, но въпреки това изпитвахме силни чувства странно, но факт :) Както и да е решихме създадохме семеиство и постепенно нещата ставаха по розови от колкото в началото, не идеални, но идеални няма никаде ;)
Преживяли сме много със сегашния ми съпруг и това ни сближи може би още повече, много сме се и наранявали но няма как в една връзка стават такива неща!Има три неща който мразя - лъжата,изневярата и лицемерието ....
И искам да ви кажа, че не бих си потъпкала за миг достоинството ! Ако се наложи и този брак ще прекратя, но да простя изневяра няма как да стане, аз бъзици на тази тема едва понясам, какво да говоря за изневяра :evil:
Но имам познати които го правят за това всеки си знае какво може да преглътне и какво не и си преценя!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот ovagimyan » 31 Яну 2012, 12:17

Струва ми се, че в много случаи щастието идва именно след развода, за да се стигне до развод, значи не е имало щастие. Понякога, за да оцениш истинските неща в живота и отново да се почувстваш жив, трябва да направиш тази крачка и тя наистина може да е пътя към щастието...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот Memento » 31 Яну 2012, 12:44

Какви са вашите наблюдения, кой от двамата съпрузи предприема първата стъпка по-често мъжа или жената?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Разводът решение ли е, за да бъда щастлив

Мнениеот dochkata » 03 Апр 2012, 13:02

Memento написа:Какви са вашите наблюдения, кой от двамата съпрузи предприема първата стъпка по-често мъжа или жената?

Не знам дали има някаква зависимост между това дали си мъж или жена. По-скоро се случва, ако единия партньор е открил любовта на живота си в лице, различно от сегашната си половинка.
Надявам се никога да не се сблъскам с подобен проблем, но човек никога не зане какво ще му поднесе съдбата... Ако трябва да избирам между нещастно омъжена и щастливо разведена жена, ще избера второто. Мина времето, когато сочеха с пръст разведените мъже или жени. Това не е порок и щом има несходство в характерите между двама души е най-добре те да се разделят, а не да се търпят насила и да се озлобяват още повече един към друг. Оправданието, че не се развеждаш заради детето пък, изобщо не го разбирам. Необходимо ли е детето да става свидетел на скандали, а недай си боже и на побоища? Не е ли по-добре да се запазят чисто човешките отношения и то да се чувства еднакво добре и спокойно, и при двамата си родители? Не разбирам жени, които оставят мъжете си да тормозят не само тях, но и децата им! С какво ще ме задържи този човек при себе си?
А щом си срещнал любовта на живота си и си сигурен в чувствата си, няма нищо лошо в това да я изживееш. Все пак живеем един живот и времето никога няма да се върне назад.
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта