Кога да спрем да сме "удобни"?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 03 Ное 2012, 11:46

Memento написа:Не няма СТОП нито СОС, удобни сме докато вярваме в правотата на действията си един път влезеш ли няма излизане. Докато някой не ти отвори очите няма изход.




Бих добавила само, че не ако някои ти отвори очите а тогава когато сам си ги отвориш а до тогава минава много време ;) Защото и някои и да ти казва и приказва ние го отричаме и пред себе си и пред тях защото сме заслепени и така докато сме заслепени никои не може да ни отвори очите.....
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 03 Ное 2012, 11:50

ogi-smile написа:Един познат беше казал „Мъжът лесно хлътва по някоя жена и започва да я сваля, но за да се задържи той дълго при нея, си остава нейна задача.“ Не че трябва да извършвате висш пилотаж, за да задържите един мъж, но едно от първите правила е да не губите никога самоуважение. Заявите ли още от самото начало, че няма да се унижавате и да сте винаги готова на всичко за човек, който все още не го е заслужил, ще видите как ще ви погледне веднага с уважение. Червената лампичка в главата му ще светне и дори да не сте негов тип, поне няма да си позволи да ви мотае.



Много вярно е , много хора който са си напатили, в това число слагам и мъже и жени (защото не винаги жената е тази която прави разни работи а я разиграва мъжа, също и обратното се случва), слагат всички под един знаменател и си го изкарват на следващия/ата....с отношението си държанието и по този начин никога няма да попаднат на подходящ.
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Georgica » 03 Ное 2012, 14:35

В интерес на истината вазимоотношенията между двама души се градят на любов, доверие и компромиси. Но компромиси само ако са и от двамата и само ако си струва. Да си затваряш очите пред действителността, че си с неподходящия и да се самозалъгваш само и само за да не си сам - е ми не си струва.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 16:12

В началото на една връзка, в процеса на опознаване и еуфорията на влюбването да си "удобен" се явява като малка хитринка. Тя засвидетелства уважение, има за цел да предразположи към близост, внушава доверие и комфорт.
Но....ако в зародиша на отношенията, да си "удобен" е просто жест, то с развитието на връзката във времето, да си "удобен" може да стане тежък камък, ако не знаеш кога да спреш.
Моят начин да кажа "стоп" е- след един или два такива компромиса, просто пояснявам:Скъпи, направих това , заради теб, но всъщност повече обичам еди -си- какво.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Siss » 26 Фев 2013, 16:44

Най - често жените се стараят да са "удобни". Поне аз така смятам...Мисля, че го правим подсъзнателно, а не със скрита умисъл, но ни играе много лоша шега. Когато спрем да се съобразяваме с всичко, което той иска...изведнъж ни вижда в друга светлина, която естествено не му допада толкова. Връзките на принципа "удобен" са краткотрайни...
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот dacheva.denica » 02 Мар 2013, 17:22

Според мен трябва да спазваме една граница и да не изпадаме в крайности. Трябва да уважаваме човека до себе си и да се жертваме за него, но в границите на разумното. :!:
dacheva.denica
 
Мнения: 21
Регистриран на: 02 Мар 2013, 16:05

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот rossitta » 02 Апр 2013, 10:28

Много често в началото на една връзка...и двамата партньори се правят на...хрисими. Но това е само докато в ежедневието не надвие борбата за дистанционното на телевизора... :lol:
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Andrey » 26 Ное 2014, 14:35

През това и мъжете и жените явно са минали. В началото сме склонни да справим повече компромиси, докато единия не прекали с това си искане, според мен. Мисля, че до 2-3м. е нормално вече да се разберем кой прав, кой крив и да си отстояваме своето, точно да е минало време да се осъзнаем след влюбването :Р
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Krum » 17 Дек 2014, 15:56

Изобщо не бива да ставаме удобни и това е, от самото начало трябва да се знае кой какъв е за да не стават недоразумения, компромиси трябва да се правят за сериозни неща,а не за глупости.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Дек 2014, 17:35

аз винаги съм била удобна и съм правила компромисите за виждане и всичко, просто съм си такава.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта