Кога да спрем да сме "удобни"?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот JohnLocke » 18 Дек 2014, 17:19

Krum написа:Изобщо не бива да ставаме удобни и това е, от самото начало трябва да се знае кой какъв е за да не стават недоразумения, компромиси трябва да се правят за сериозни неща,а не за глупости.

Нали знаеш, че малките камъчета преобръщат колата, така че смятам за най-добро решение да се търсят и за двамата компромисни варианти, безкомпромисните хора си остават сами в крайна сметка или имат някоя плюнка до себе си без мнение и никаква позиция :idea:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Pipilota » 19 Дек 2014, 10:44

JohnLocke написа:
Krum написа:Изобщо не бива да ставаме удобни и това е, от самото начало трябва да се знае кой какъв е за да не стават недоразумения, компромиси трябва да се правят за сериозни неща,а не за глупости.

Нали знаеш, че малките камъчета преобръщат колата, така че смятам за най-добро решение да се търсят и за двамата компромисни варианти, безкомпромисните хора си остават сами в крайна сметка или имат някоя плюнка до себе си без мнение и никаква позиция :idea:

Напротив, компромиси трябва да се правят в краен вариант, не е нормално единия постоянно да кръшка от срещи, а другия да казва, че няма проблеми! Компромисите са истински само тогава, когато трябват.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Rali_hr » 22 Дек 2014, 17:12

Аз съм много ината и си ценя времето не съм била удобна никога, после ако някой се възползва от добрината ми си го връщам, не трябва единия да прекалява в повече.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Lollipop » 22 Дек 2014, 17:38

Rali_hr написа:Аз съм много ината и си ценя времето не съм била удобна никога, после ако някой се възползва от добрината ми си го връщам, не трябва единия да прекалява в повече.

И тези страшни връзки после колко време продължават? :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот YoLindi » 26 Дек 2014, 16:43

Най-неприятното, че това съвсем не е само тийн история и такива отношения можеш да срещнеш във връзки, които продължават години, добре е, че не съм част от такава, ние поне до някъде сме се нагодили, така че взаимно да си угаждаме до колкото можем и понеже сме инати, често си вдигаме скандали за дреболии
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Pipilota » 29 Дек 2014, 10:35

YoLindi написа:Най-неприятното, че това съвсем не е само тийн история и такива отношения можеш да срещнеш във връзки, които продължават години, добре е, че не съм част от такава, ние поне до някъде сме се нагодили, така че взаимно да си угаждаме до колкото можем и понеже сме инати, често си вдигаме скандали за дреболии

Да с тези силни отношения между вас само ви липсва да сте и угодливи и наистина може да си докарате раздяла. :))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Kaya » 30 Дек 2014, 11:18

КОгато нещата станат по-сериозни, вече е време всеки да отстоява позицията си. След като темата е в тийн свят, то предполагам, че се чуди някоя 17 годишна девойка. Може би месец - два, след като започнат отношенията ви е редно да започнеш да искаш своето и да не се съобразяваш с всяка прищявка на гаджето - кога му е удобно да се видите, къде да ходите, дали ще се виждаш с приятелите си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Slavena » 30 Дек 2014, 12:45

Малко сложно е това положение, особено, ако единия иска да доминира, ав тийн годините обикновено пък и изобщо не се цени чуждото лично време и свобода и тогава положението е сложно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Mon_ton » 14 Яну 2015, 16:16

Няма точна дата, когато видите, че някой злоупотребява с вас и си гради плановете без вашето мнение е времето за сериозен разговор и да започнете и вие да казвате какво искате и какво не.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога да спрем да сме "удобни"?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Апр 2015, 21:00

Защо изобщо трябва да се стига до това "удобство"? Все пак всеки човек е различен и трябва да отстоява своето. Разбира се компромиси, но до някъде, не бива да се прекалява!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта