Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот Dokkk » 21 Дек 2011, 00:42

Искам да чуя мненията на запознати какво биха препоръчали като имуностимулатори за подсилване на имунитета,но да са за ежедневна употреба,не да се правят еднократни курсове с тях.Да повлияват добре на организма при различни бактериални инфекции и т.н..Дайте мненията си.Засега за мен фаворит е Биозин,но не е показан за ежедневна употреба,а само за в курсове по 2 месеца.
Dokkk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2011, 00:38

Re:Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот plamen-dk » 15 Фев 2012, 14:57

Без съмнение имуностимулаторите са неразделна част от модерната медицина.
В последните години все повече хора прибягват до тях.Реално как човек може да е сигурен ,че определеният продукт който е взимал има желаният ефект. И факта ,че не се е разболял през определеният сезон се дължи именно на тези медикаменти.
Съществува и проблемът с мутацията на вирусите и бактериите и постоянно им видоизненение.
Считам ,че тези проблеми зе всемат по внимание от големите фармацевтични компании.
plamen-dk
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 14:04

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот dimitrova_70007 » 28 Фев 2012, 09:33

Имуностимулаторите са задължителен елемент от подготовката ни за зимата. А и за засилване на имунитета като цяло, без това да е свързано със застудяващото се време. Ако трябва да говорим за конкретен медикамент, бих споменала Имунобор или Прополки. Проповит също е добър, по принцип се изписва за зачервено гърло, но със сигурност помага и за предотвратяването му. Всичко, което е с прополис или мед помага безотказно при мен, а и може да се взема продължително време.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот princesa » 28 Фев 2012, 20:46

Здравейте, аз съм много доволна от Имунобор биотик харесва ми защото освен мен го използват и двете ми деца. Пием го целогодишно, беше ни изписан от гестроентеролог Съдържа бета глюкан за имунитета и миляди лактобацилус булгарикум.Пие се на гладно първите 10 дни, 3 по 1 след това по 2 на ден.Можете да ги използвате целогодишно.
princesa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Фев 2012, 20:38

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот tweety » 09 Мар 2012, 16:28

Не смятам, че трябва да се пият за щяло и нещяло имуностимулатори.Ако имунната ти система си е наред и не боледуваш често няма нужда от каквито и хапове, дори те да са хомеопатични . Моята тайна при борбата с грипа и респираторните заболявания е много разходки на чист въздух, леко обличане и добра храна.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот geriva » 02 Мар 2013, 01:21

Не одобрявам приемането на имуностимулатори.
На сина ми съм давала по предписание на лекар.
От всички "чудеса", които се наложи да изгълта детето, най-добър ефект имаше от Бронхо-Ваксом:
http://apteka.framar.bg/02001401/%D0%B1 ... C%D0%B3-30
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Имуностимулатори - необходими ли са ни?

Мнениеот yani4ka » 02 Мар 2013, 12:07

Има много видове имуностимуланти, аз лично бих ти препоръчала следните: Клеева тинктура-има чудесно антибактериално действие, Герисан, Рибено масло-влияе добре на мозъка, кожата и очите, Ехинацея-за дихателни пътища и отделителна система, Пчелен прашец, Пчелно млечице, Енгистол- възбужда неспецифични нужди на организма.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта