Най-гледан телевизионен канал

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Memento » 30 Яну 2012, 14:39

Кои са най-гледаните телевизионни канали от вас. От кои български канали научавате новините, кои според вас са най-обективни и кои не? Какви други канали са най-гледани от вас?
Въпреки, че бтв според статистиката са първенци в страната избягвам техните новини, преди не гледах бнт но сега ми се струват все по-нормална телевизия в сравнение с останалите български. От другите спортни и научно-популярни.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот ogi-smile » 31 Яну 2012, 15:55

Май трябва да се обърнем повече към специализираните канали, защото там всеки открива, точно онова, което търси...Ако ти се гледа нещо смешно за запълване на времето, гледаш BTV comedy, когато искаш да се занимаваш, най- вече с обстановката в България, пускаш Европа... За всички, които обичат своите хобита и им отделят максимално много време , Хоби тв и тнт... :) :) :) :) :) :)
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 12:28

Аз лично харесвам новините по бтв..и това е един от най-гледаните канали в къщи..
След него идват детските канали т.к. имам детенце :D
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Memento » 08 Фев 2012, 16:19

Devora написа:Аз лично харесвам новините по бтв..и това е един от най-гледаните канали в къщи..
След него идват детските канали т.к. имам детенце :D


Много тендензиозни и манипулативни новини, не ги гледам от години предпочитам Нова или БНТ.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 16:22

Да и Нова телевизия става...аз не виждам голяма разлика между нова и бтв...
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Memento » 09 Фев 2012, 10:13

Вчера например в деня на национален траур ми направи впечатление, че БНТ имаха под логото си надпис - "Ден на траур", докато Нова и БТВ по никакъв начин не го бяха отбелязали. Прехвърлих всички възможни канали и се оказа, че почти никоя телевизия нямаше знак за траура, доста жалко. Разбира се няма закон който да ги задължава да го правят но можеха да проявят поне малко уважение.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 11:54

Новини не гледам. Много са ми изопачени. Ако искам да се информирам за нещо, търся си го в нета. Иначе това БТВ да ми разправя "дали е опасно, че Луната е близо" си е пълна простотия. Все наблягат на опасното и страшното, сякаш се стремят към паника.

Иначе си гледам кабеларките - Fox Life и TLC.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 12:05

shhuus написа:Новини не гледам. Много са ми изопачени. Ако искам да се информирам за нещо, търся си го в нета. Иначе това БТВ да ми разправя "дали е опасно, че Луната е близо" си е пълна простотия. Все наблягат на опасното и страшното, сякаш се стремят към паника.

Иначе си гледам кабеларките - Fox Life и TLC.


Това е стара тактика колкото света, негативната информация много по-силно привлича човешкото внимание отколкото позитивната, гръмки твърдения, шокиращи заглавия, сензационни открития, убийства и престъпления това е основата на всички медии. Опитай се да си спомниш например 5 негативни и 5 отрицателни новини от последните месеци да видиш за кое ще ти е по-лесно да си спомниш :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 12:20

Memento написа:Това е стара тактика колкото света, негативната информация много по-силно привлича човешкото внимание отколкото позитивната, гръмки твърдения, шокиращи заглавия, сензационни открития, убийства и престъпления това е основата на всички медии. Опитай се да си спомниш например 5 негативни и 5 отрицателни новини от последните месеци да видиш за кое ще ти е по-лесно да си спомниш :)

Е то това ясно, ама бива ли всяка една новина да е представена негативно. Имам чувството, че ако се роди втори Исус, новините по БТВ ще го представят "Опасен ли е Исус за народа, дали не е рецидивист"...

Не се сетих за по добър пример :D
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Най-гледан телевизионен канал

Мнениеот nikokolev » 10 Фев 2012, 15:47

Не знам статистиката на бТВ,но е факт,че все по-вече хора започнаха да я избягват.Не малко направи и самата медия,разбира се,за да се стигне до лепването на новото и име Босфор тв.Аз лично от години не гледам този канал,както и производните на компанията им.Относно новините,НОВА и К1 ,са доста по-обективни и по-добри.А да не говорим,че К1 ,като държавна и не толкова комерсиална телевизия успяват да пуснат на екран доста стойностни филми и чужди продукции.Истината е ,че за мен най-гледани са всички документални и научно-популярни канали.И естествено НВО - защото ,"Това не е телевизия,това е НВО. ;)
nikokolev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 09 Фев 2012, 14:28

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта