Съществува ли истинската любов - как да я разпознаем

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот d_2 » 06 Фев 2012, 17:41

Memento написа:Друго характерно за нея е, че се случва само веднъж в живота на човек. Ако се случи по-рано и след това има раздяла, повече едва ли ще можем да се влюбим истински пазейки в себе си болката от разбитата истинска любов!!! :cry:


Ако е една любов е истинска няма как да има раздяла. Разделите и болките са следствие от нашите неуспешни опити да намерим правилния човек.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Дивата Роза » 06 Фев 2012, 21:50

истинската любов е само към себе си продължава цял живот и само смърта може да спре тази любов е това е!!!
Аватар
Дивата Роза
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Фев 2012, 22:11

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот ovagimyan » 07 Фев 2012, 16:01

Любовта към теб самия е важно нещо... Но така се пробужда един невероятен егоизъм и душевна пустота... Само с любов към себе си не се постига нищо, ако човек не отвори сърцето си и за друг човек, то той рано или късно обречен на самота... Никога не можеш да си сигурен, дали ще намериш истинската любов, онази споделената, единствената, при която се разбираш и без думи, но пък не пречи човек да я търси и по този начин да се преоткрива...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Дивата Роза » 07 Фев 2012, 16:32

ovagimyan написа:Любовта към теб самия е важно нещо... Но така се пробужда един невероятен егоизъм и душевна пустота... Само с любов към себе си не се постига нищо, ако човек не отвори сърцето си и за друг човек, то той рано или късно обречен на самота... Никога не можеш да си сигурен, дали ще намериш истинската любов, онази споделената, единствената, при която се разбираш и без думи, но пък не пречи човек да я търси и по този начин да се преоткрива...


знам ама все ми харесват героите от сериалите толкова са красиви мощни и добри мажете тук дето живеят не са така готини може би за това не мога да се влюбя истински в някой :cry:
Аватар
Дивата Роза
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Фев 2012, 22:11

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот SunFlower » 27 Фев 2012, 18:01

Преди да дадем определение на истинската любов, аз предлагам да се научим да я познаваме. Или да се изразя по-точно да се научим да я виждаме в очите на любимия, но как да я разпознаем. Макар, че има твърдение, че мъжете са силния пол също изпитват чувства и мога да твърдя от личен опит техните чувства са по-дълбоки и искренни от тези на жените, които са малко по- плахи и повърхностни.
Ето и 9 начина как да разберем, че един мъж е влюбен:

muje-kak.jpg
muje-kak.jpg (55.17 KiB) Прегледано 5093 пъти


Разбира се на първо място поставяме зрителния контакт. Не случайно се казва, че очите са прозорец към душата. Обърнете внимание, ако той постоянно търси погледа ви значи трябва да сте на 100% сигурна, че той е влюбен. Тогава е ваш ред да отговорите и смело да продължите флирта с очи.


man-and-woman-talking-150x150.jpg
man-and-woman-talking-150x150.jpg (8.73 KiB) Прегледано 5093 пъти

На второ място обърнете внимание как той води разговор с вас. Напълно естествено е да се притеснява от присъствието ти, а за да усетиш разликата обърни внимание как разговаря с теб и как разговаря с останалите жени. Логично е, ако изпитва привличане към вас, да е по-неспокоен и несигурен в комуникацията помежду ви. Естественото и непринудено поведение с другите жени в компанията ви или в офиса, показва категорично, че не изпитва такива чувства към някоя друга.


images (34).jpg
images (34).jpg (10.77 KiB) Прегледано 5093 пъти

Обикновено мъжете не забелязват детайлите в ежедневието, но когато мъжът е влюбен той вижда всичко, което ви харесва, и което не му харесва. Ако му е направило впечатление и е запомнил любимата ви музика, книга или всичко, което сте му споделили в хода на разговора, то трябва да знаете, че той определено не е безразличен към вас.

Ако той ви обсипва с хубави думи и суперлативи бъдете сигурна,че той ви харесва. Много по-лесно е да отгатнем чувствата на един мъж, когато ни направи комплимент. Повечето мъже са директни и ако не ви харесва, със сигурност не би ви направил излишен комплимент.

Най-сигурният начин да разберете неговите чувства е ако работите заедно или излизате в обща компания. Ако той пърха като пеперуда край вас няма как да се осъмните в чувствата му.

Ако в началото е било само погледи, леки закачки или само нуждата да бъде във вашата компания, смелият мъж преминава в настъпление и се стреми да спечели своята принцеса. Флиртът е играта, която всеки от нас възрастните обича да играе - признайте си.

Когато мъжът харесва дадена жена, той изпитва притеснения от общуването си с нея и винаги внимава какво говори, следи какво и как, за да не изтърве нещо неподходящо.

И сега аз като жена искам да попитам останалите жени, дали след до тук прочетеното не се почувствахте специални и желани? Едва ли има нещо, което да е по приятно от общуването с галантен мъж и въпреки, че еманципацията ни е превзела ежедневието друго си е някой да те накара да се почувстваш макар и за миг жена!


И не на последно място нека да разгледаме какво е химията между двама души, за която всички говорят. За онова невероятно чувство на еуфория от вида на любимия и приятното гъделичкане в корема. Ако химията между двама я няма, всичко останало е без значение!
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот bditranslations » 27 Фев 2012, 21:14

Прочетох някъде и много ми хареса мисълта, че само Влюбените са истински живи останалите просто съществуват....:))!
Любовта ще спаси света ! Обичайте се ! :))
bditranslations
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2011, 15:57
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот d_2 » 28 Фев 2012, 17:54

bditranslations написа:Прочетох някъде и много ми хареса мисълта, че само Влюбените са истински живи останалите просто съществуват....:))!
Любовта ще спаси света ! Обичайте се ! :))


Тази мисъл е на Шекспир и е абсолютно правилна. Мисля, че дословно я превеждаха така: "Живеят само влюбените, останалите просто съществуват. ";)
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот southern_sun » 01 Мар 2012, 14:39

За любовта можем да говорим с дни и пак да не можем да изчерпим темата. Някъде из форума бях чела заглавието: Любовта трае 3 години! не съм много убедена в това твърдение, но нека да видим поне какви са етапите през, които преминават влюбените.Вие със сигурност сте преминали през тях, но на дали сте ги усетили. Е нека да помогна!

1. Любовта като болест!

Влюбеността е свързана с лишаване от сън, безапетитие, рязка промяна в настроенията.Това наистина може да побърка човек особено ако чувствата му са несподелени.


2. Болест, но и лек

Докато всяко наше движение е продиктувано в определени области в мозъка, любовта е продиктувана от две области.
Учените отдават това на влиянието на големи количества на допамин – хормонът на любовта. Усещането за любов е сравнявано само с употребата на кокаин. Интересно нали?

3. Магията, която не трае повече от 3 години

Погледнато през очите на романтика любовта е вечна, но това твърдение е опровергано от психолозите, които твърдят, че любовта трае само 3 години. Не стои обаче така въпроса със съжителството, което в повечето случаи е просто навик.

4. Сексът убива любовта

Честото правене на секс провокира организма да произвежда хормона серотонин, който понижава нивото на допамин, което пък от своя страна убива "истинската любов".

5. Да целунеш 6 жаби преди да се появи принца

Учените вярват, а и социологическите изследвания го потвърждават, че преди да намерите сродната душа, трябва да се влюбите шест пъти в погрешния.

6. Любовта удължава живота

Дълголетието се крие в целувките! Не вярвате ли: доказателствата сочат друго - мъжете, които целуват жените си всеки ден преди работа, живеят 5 години по-дълго.

7. Венчалният пръстен активира любовта

Знаете ли от къде идва традицията, да се носи брачна халка на безименния пръст на дясната ръка? Египтяните са вярвали, че този пръст е съмвол на любовта и сърцето.


8. Бракът убива секса

Според една статистика, която аз лично не споделям и не вярвам, че неомъжените двойки правят секс по-често. Всяка четвърта двойка, която не е сложила подписа си на хартия прави секс всеки ден. Не спирайте да правите любов, един подпис нищо не означава щом обичате истински човека до себе си!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот tweety » 02 Мар 2012, 16:57

И аз искам да представя своите начини да разберем дали мъжа до нас е влюбен.
И така, той докосва ръката ви и я целува нежно - това означава,че той е искрен партньор и търси начин да изрази чувствата си. Ако обаче целувките му са внезапни и страстни това по-скоро означава, че той има сексуално влечение към вас. Ако той е страстен и изразява емоциите си на обществени места, това означава, че иска да разчупи монотонното ежедневие, в такъв случай бъдете сигурна в едно - сексът се върти в главата му като развалена грамофонна плоча.
Ако той се впуска да помага в кухнята, помага ви в прането, това означава, че той проявява загриженост към партньора.Но трябва да знаете, че нищо не ви гарантира, че в един следващ момент това ще продължи завинаги.
Не се заблуждавайте, че приятелството между два пола, ще продължи вечно и рано или късно няма единия да започне да изпитва привличане към другия. В един момент емоционалното харесване се превръща в сексуално и тогава приятелството ви е застрашено.
И един съвет от мен как да запазим, духа на влюбването възможно най-дълго:
Правете по-често вълнуващи неща, направете нещо откачено, нещо щуро.Не заключвайте въображението си, правете на половинката си приятни изненади. И знайте, че любовта винаги ще пърха край вас.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Silvi » 05 Мар 2012, 15:35

Знаете много добре, че прегръдката е израз на чувствата ни , но какво означава " Прегръдката през кръста".
Ако вие сте застанали един пред друг и вие го прегърнете вместо през раменете, сложите ръце на кръста му, ще усетите много близки взаимоотношения. Характерно за прегръдката през кръста е това, че е само между хора, които са си много близки.При прегръдката около кръста лице в лице гениталиите на двамата се доближават, което прави този вид прегръдка много по-интимна от тази през раменете.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron