Съществува ли истинската любов - как да я разпознаем

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот d_2 » 12 Мар 2012, 15:51

southernsun написа:1. Любовта като болест!

Абсолютно е така. Истинската любов е много дълга и красива болест, която не лекува ....
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот ivka-86 » 12 Мар 2012, 17:40

Истинската любов е тази, която не държи сметка, която не очаква да получи това, което е дала! Истинската любов е безрезервна и неограничаваща! Щастлива съм, че съм я изпитала и се надявам да съумея да я съхраня :)
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Silvi » 20 Мар 2012, 14:09

Любовта е усещане, което изпитваме когато обичното същество е край нас и само мисълта ни за него поражда приятни чувства когато той е край нас. Това ни кара да изпитваме нуждата да осъществим контакт с него, а когато не е близо до нас усещаме празнота.
Да си говорим празни приказки,че любовта е вечна - няма смисъл. Всички знаем, че всяко начало си има и край и в един момент усещаме, че любовта е отлитнала и ние започваме да виждаме, че човека до нас не отговаря на нашите изисквания и критерии. За съжаление обаче не винаги и двамата партньори престават да обичат по едно и също време и когато единият престане да обича, а другият все още не изпитва усещането за покруса и обида. Да се загуби любимия човек е много тежко и тягостно чувство, понякога граничещо с депресия и хората изпитали това чувство трудно излизат от депресията.
Понякога изоставените хора развиват комплекси за малоценност. Те си казват: "Това, че тя/той/ не ме обича е доказателство, че не съм достатъчно добър, красив, умен, богат... " В такъв момент до вас трябва да са вашите близки или приятели,тъй като нараненият човек има нужда от кураж и подкрепа, напомняйте му че е стойностен човек, достоен за истинската любов, а всичко останало е въпрос на време.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Margo » 22 Мар 2012, 12:15

Интересното е, че въпреки многото недостатъци, които притежава половинката ни ние все пак я обичаме. В началото не виждаме тъмните черти на характера за човека до нас, но след време тези недостатъци започват да излизат наяве и да ни дразнят. Като, че ли това се проявява най-добре когато двойката заживее на едно и всичко, което ни се е струвало очарователно сега ни дразни, но може ли да запазим любовта въпреки всичко?
- Разбира се, че може, но първо трябва да се въоръжим с търпение. Тренирайте нервите си тъй като понякога един недостатък може да прелее чашата. Знайте, че ако е нещо дребно може да затворите очи, но ако е системно може да наруши цялостта на двойката и отношенията.
- Ако вашата половинка не е от най-уравновесените, постоянно ругае участниците в движението, мърмори за какво ли не, но никога не влиза в преки разправии и не скача на бой, това не е съвсем лошо само, че ще ви се наложи да проявите малко по-голямо търпение, спокойствие и да се държите на ниво.
- трябва да знаете, че ако вашият мъж е от онези, които не могат и едно болтче да завият, това съвсем не е трагедия, тъй като не всички мъже са техничари, така както и не всички жени са готвачки. Може да не може да ви поправи ютията, печката или хладилника, но е добре организиран и веднага ще ви намери нужният специалист.
- Ако вашата половинка ви послъгва доста често или обича да преувеличава, вие може да се почувствате зле от това. Ако послъгванията му са по скоро преувеличена истина или нещо спестено, той съвсем не е лъжец, изразете гледната си точка по случая и приемете тази негова черта като малък недостатък.

- Той е колеблив или често забравя. Мoже да забрави да постави мръсните си дрехи в коша за пране, но това никога не му е пречило да уважи всеки ваш празник. Може понякога да му е трудно да вземе важно решение и дълго преосмисля нещата. Погледнете на тази негова черта като на плюс, че не постъпва леконравно и преценя в детайли нещата.
И не забравяйте, че нито вие, нито той сте съвършени, вие сте две съвсем различни половини на едно цяло и се допълвате до съвършенство.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Различни мъже - различна любов

Мнениеот spend » 16 Май 2012, 11:04

Аз мисля, че всички жени мечтаят за един тип любов, която да се гради на базата на доверие, стабилност, нежност, внимание ... подкрепа и т.н
Обяснете ми в такъв случай, какви други разновидности може да има, според мъжа, с който сме? :?: :!:
Аватар
spend
 
Мнения: 109
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 14:10

Re: Различни мъже - различна любов

Мнениеот ceciii » 16 Май 2012, 11:30

Любовта си е любов и няма разновидности, но е факт, че някои от нас я разбират по един начин, а други по съвсем различен и това си зависи от самия човек независимо дали е мъж или жена.
Не обичам мъжа да стои в краката ми и каквото кажа това да става... Не съм привърженик на тези взаимоотношения, но на някои жени им харесват. Искам мъжкар до себе си, силен мъж, на когото мога да се опра във всеки един момент от живота си, а не някакъв... женчо. И да - мъжете и жените обичат по различен начин! Как да кажем на черното бяло, като дори един и същ човек обича по различен начин, когато е на 20 или на 30, или на 40 години?!
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Различни мъже - различна любов

Мнениеот delinda » 19 Май 2012, 15:18

зозо написа:Аз мисля, че няма нищо различно. Хората обичаме по един и същ начин, само че повечето ни е страх да си признаем и да бъдем себе си. Това е проблемът!!!


Зозо, искам да ти кажа, че всеки човек се нуждае от различни неща. Някой хора имат нужда от повече внимание, други от свобода, трети имат нужда от по-голяма финансова обезпеченост. Според тези нужди се определя и любовта им. Не може един човек, които се нуждае да речем от повече внимание да очакваш, че ще се задоволи само с подаръчета и кратки излизания. :lol:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Каква е истинската любов ?

Мнениеот Silvi » 22 Ное 2012, 16:45

Знаете ли, че : Влюбването отнема само една пета от секундата и предизвиква опиянение като при употребата на кокаин.
По принцип любовта от пръв поглед е възможна тъй като са необходими милисекунди химикалите, които предизвикват еуфория да навлязат в мозъка.
Ще се опитам да ви обясня научному как се случва любовта!
В 12 различни части на мозъка, се освобождават вещества като допамин, окситоцин, адреналин и т.н. Същите тези вещества се отделят и при приема на кокаин, което означава, че чувството е сходно на влюбването.
Безусловна любов наричаме любовта между майка и дете, а страстната е предизвикана от зона в мозъка, свързана с удоволствието, които имат важни когнитивни функции.
Не, че искам да ви подтикна към приема на наркотици, ако няма обект на чувства, искам просто да ви обясня как се чувства един приемащ редовно кокаин.
Обичайте се, по здравословно е!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Различни мъже - различна любов

Мнениеот hristinara » 20 Фев 2013, 15:00

Това с изпепеляващата любов е много вярно.Парила съм се от такъв чаровник. Беше голям егоист и все аз правих компромиси във връзката ни...Останаха хубави спомени :P
hristinara
 
Мнения: 33
Регистриран на: 20 Фев 2013, 14:15

Re: Различни мъже - различна любов

Мнениеот geriva » 28 Фев 2013, 10:32

Така е. Всеки обича по своя си начин. Всеки изисква от любимия човек различни неща. Самата любов също е различна. При някои страстна, при други направо обсебваща, при трети - нежна и сигурна.
Имала съм партньор, който ми позволяваше едва ли не всичко, защото ме обича.
Но съм имала и такъв, който ме задушаваше със страховете си да не ме загуби и ограничаваше личната ми свобода.
Така, че: различни мъже-различна любов.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта