Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот winterrose » 26 Фев 2013, 22:36

С една дума - трудно!
Сблъскате ли се с хора, които постоянно повтарят как "мама това го готви най-вкусно" и "мама знае най-добре" и други такива - бягайте надалече :)
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот rossitta » 15 Апр 2013, 13:35

Полезна тема. Имайки предвид, че отношението на мъжа към жената е проекция на отношението към майката. Затова много се дразня от инфантилни момчета, не можещи да поемат отговорност, които цял живот са били глезени от любящата си родителка . Те са такива неблагодарници и това, че се грижат за тях, възприемат като дълг ... и съответно не се грижат за вас. Имала съм абсурдната ситуация да държа две тежки чанти, а той идва на среща усмихва ми се, прави ми комплимент за прекрасните очи, а куфарите в ръцете ми останаха незабелязани, докато стигнем до колата...
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот laurence » 15 Апр 2013, 14:58

Чудно ми е защо определяте мъжете или като мамини синчета или като егоцентрични мачовце :roll: Типове мъже - колкото щеш. Същото важи и за жените :P
laurence
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2013, 11:47

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот BRI » 05 Авг 2013, 15:47

Ами как? Ужасно трудно. В характера на мъжете от типа почти не откриваме пристъпи на зрялост и отговорност... Това означава, че той не е пораснал емоционално и се държи като дете, че очаква ние да се грижим за него и да задоволяваме всяка негова нужда. А това си е голям товар...
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Jully » 30 Апр 2015, 10:24

За щастие, никога не съм попадала на такъв тип мъж и се надявам никога да не се сблъскам с такова същество. Със сигурност е много трудно, това постоянно търсене на майката, желанието жената да е първо майка, после жена, а накрая приятел е много трудно за всяка жена! За съжаление, никой не се е "излекувал", като е бил мамино синче :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот svetlozara » 22 Юли 2015, 14:47

Jully написа:За щастие, никога не съм попадала на такъв тип мъж и се надявам никога да не се сблъскам с такова същество. Със сигурност е много трудно, това постоянно търсене на майката, желанието жената да е първо майка, после жена, а накрая приятел е много трудно за всяка жена! За съжаление, никой не се е "излекувал", като е бил мамино синче :(

Просто от такива надалеч, обикновено такъв тип мъже правят по 1-2 деца и после се стига до развод, никоя жена няма толкова нерви да се грижи за подобно мъжленце.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот annydance » 23 Юли 2015, 13:26

Такова е възпитанието ни, гледкаме си ги докато не умрем и после ама защо нямали успехи с жените, манталитет какво да правиш :!:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот qwerryyy » 23 Юли 2015, 13:35

annydance написа:Такова е възпитанието ни, гледкаме си ги докато не умрем и после ама защо нямали успехи с жените, манталитет какво да правиш :!:

Не мисля, че е проблем на някой това, в наши дни кой може да живее самостоятелно, ти ще се справиш ли с твоята заплата да си без родиетлите си на квартира?! НЕ смятам, че причината е в това, че родителите им ги гледат, някои просто са научени да не могат да си избършат задника сами!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Rali_hr » 23 Юли 2015, 14:57

АКо иам желание има и начин, в крайна сметка има много млади, които се справят с живеенето самостоятелно, просто сме научени мама винаги да е наблизо, затова повечето мъже не могат да носят грам отговорност.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Хората тип "мамино детенце" и как се живее с тях?

Мнениеот Lollipop » 23 Юли 2015, 15:35

Оправдания винаги могат да се намерят защо не ни харесва някой и какво синче е. Да си признаем, жените не винаги сме по-различни, все пак ние сме тези, които звънят за щяло и нещяло на майките си и ги чуват всеки ден, нали? :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта