Секс без презервативи?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Секс без презервативи?

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 15:20

Прави ли ли сте секс без презервативи? Кога си позволявате да го направите? Каква е разликата? Ясно е, че не е безопасно, ако и двамата партньори не са се изследвали и не са напълно здрави, но въпреки това ни ви ли е страх? Не ви ли е страх от нежелана бременност, въпреки че има и други начини за предпазване или ако партньора Ви изневери и Ви зарази в последствие?
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 15:30

С моя партньор си позволяваме да правим секс без презервативи, но пък аз пия противозачатъчни. Пазим се до колкото ни е известно и до сега не съм имала проблеми. Не съм чакала с нетърпение цикъла си, за доказателство че не съм бременна. А по отношение на изневерите и болестите... Или съм твърде наивна, или наистина имам доверие в него, че не би ми изневерил :)
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот ogi-smile » 14 Фев 2012, 14:18

Сексът без презерватив е далеч от представа за безопасен секс. Но въпреки риска, много двойки предпочитат натуралния секс без презерватив, тъй като според тях презервативът убива насладата от секса.Презервативите дават около 97% сигурност при полов контакт, но въпреки това много двойки си остават ревностни привърженици на секса без презерватив и са готови да поемат риска на необезопасения секс в името на сексуалната наслада. Причината е, че много хора са на мнение, че презервативът понижава сексуалното удоволствие. В това има доза истина, но често подобни твърдения са плод само на психическа нагласа. Риск ли е сексът без презерватив и колко голям е той?При всички положения презервативът крие рискове, независимо дали го ползвате или не. При секса без презерватив сте изложени на опасността да хванете някоя венерическа болест, неприятна инфекция, СПИН или пък да забременеете. Последният „гаф“ може да бъде следствие и от секс с презерватив, ако той се скъса. Тогава обаче поне ще имате основателна причина за притеснение от нежелана бременност и ще можете да вземете необходимите мерки – хапче за след секс например.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 15:20

Секса без презерватив е малко като безалкохолна бира. Правиш нещо ама все едно нищо не правиш, разликата е от земята до небето. Ако си имате доверие без презерватив е задължително!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот ogi-smile » 21 Фев 2012, 14:14

Memento написа:Секса без презерватив е малко като безалкохолна бира. Правиш нещо ама все едно нищо не правиш, разликата е от земята до небето. Ако си имате доверие без презерватив е задължително!

Ето това не разбрах, ако си имате доверие без презерватив, а пък едновременно секса без презерватив е като безалкохолна бира... Може ли да разясните... Благодаря!
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот Memento » 21 Фев 2012, 16:44

ogi-smile написа:
Memento написа:Секса без презерватив е малко като безалкохолна бира. Правиш нещо ама все едно нищо не правиш, разликата е от земята до небето. Ако си имате доверие без презерватив е задължително!

Ето това не разбрах, ако си имате доверие без презерватив, а пък едновременно секса без презерватив е като безалкохолна бира... Може ли да разясните... Благодаря!


Простете лексикалното ми недоразумение, нека се чете "със" вместо "без" в първото изречение от моят постинг. Мисля, че вече мисълта ми придобива друг контекст и става ясна за Вас и останалите читатели.
Благодаря!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот Margo » 21 Фев 2012, 17:21

ogi-smile написа:Сексът без презерватив е далеч от представа за безопасен секс. Но въпреки риска, много двойки предпочитат натуралния секс без презерватив, тъй като според тях презервативът убива насладата от секса.Презервативите дават около 97% сигурност при полов контакт, но въпреки това много двойки си остават ревностни привърженици на секса без презерватив и са готови да поемат риска на необезопасения секс в името на сексуалната наслада. Причината е, че много хора са на мнение, че презервативът понижава сексуалното удоволствие. В това има доза истина, но често подобни твърдения са плод само на психическа нагласа. Риск ли е сексът без презерватив и колко голям е той?При всички положения презервативът крие рискове, независимо дали го ползвате или не. При секса без презерватив сте изложени на опасността да хванете някоя венерическа болест, неприятна инфекция, СПИН или пък да забременеете. Последният „гаф“ може да бъде следствие и от секс с презерватив, ако той се скъса. Тогава обаче поне ще имате основателна причина за притеснение от нежелана бременност и ще можете да вземете необходимите мерки – хапче за след секс например.

Никога не съм си позволявала да правя секс с непознати без презерватив и ми е безкрайно неприятно да се опитват да ме убеждават колко е различно да правиш секс с презерватив, че променя чувствителността. Винаги съм твърдяла, че една бременност е най-малкото зло, което може да ти се случи след една подобна случка.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот Memento » 21 Фев 2012, 17:28

Margo написа:Никога не съм си позволявала да правя секс с непознати без презерватив и ми е безкрайно неприятно да се опитват да ме убеждават колко е различно да правиш секс с презерватив, че променя чувствителността. Винаги съм твърдяла, че една бременност е най-малкото зло, което може да ти се случи след една подобна случка.


Ама тръпката е друга, секс руска рулетка, много е възбуждащо повярвай ми, трябва да опиташ някога ще си промениш възгледите за живота :D
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот Margo » 21 Фев 2012, 17:41

Memento написа:
Margo написа:Никога не съм си позволявала да правя секс с непознати без презерватив и ми е безкрайно неприятно да се опитват да ме убеждават колко е различно да правиш секс с презерватив, че променя чувствителността. Винаги съм твърдяла, че една бременност е най-малкото зло, което може да ти се случи след една подобна случка.


Ама тръпката е друга, секс руска рулетка, много е възбуждащо повярвай ми, трябва да опиташ някога ще си промениш възгледите за живота :D

Не благодаря, не искам да участвам в подобна игра.Повечето млади хора не са запознати с риска от неизползването на презерватив. Ако на пръв поглед няма никакви симптоми за някакво заболяване това съвсем не означава, че не си лепнал нещо, което ще ти изиграе след това лоша шега.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Секс без презервативи?

Мнениеот S_Milenska » 27 Ное 2014, 13:54

То изобщо като кажеш секс с непознат и ти става като закономерност, че трябва да се използва презерватив, че и два направо :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта