За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Milenstz86 » 15 Фев 2012, 11:38

Съвременната медицина е достигнала до големи висини, но хората подължават да се разболяват. Много е възможно никога да не се открие начин, лекарство което да ни предпази от това да разболяване. Големия въпрос е след като се разболеем как да се лекуваме.
Всеки от нас е чел поне веднъж през живота си листовките на лекарствата за начин на употреба, дозировки. Там се упоменават за какво помага, до тук добре, но ако прочетем страничните ефекти може с ужас може да разберем ,че съответното лекарство може да ни навреди повече от колкото ни помага. Дали обаче "традиционната медицина на баба" е алтернатива?
Нека всеки да изкаже мнение как се лекува и на кое разчита : на хачетата, билките, хомеопатията...
нека бъдем активни
Milenstz86
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Фев 2012, 09:34

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Memento » 15 Фев 2012, 12:15

Отговора е много относителен, в един случай помагат в друг не толкова. Ако става дума за конкретно заболяване или проблем може да бъде получен и конкретен отговор :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот ovagimyan » 17 Фев 2012, 11:39

Има много отговори, но например, когато повечето хора качват по някой друг килограм през зимата. Трябва ли да веднага да се впуснем в истерично търсене на подходящото за нас лекарство?...Отговора на този въпрос всеки може да си го даде сам, :!: :!: :!: достатъчно е да обърне сериозно внимание на двигателният си режим, режима на хранене и не на последно място на енергийните си нужди.
Ето и една елементарна формула чисто ориентировъчна, къде сме ние...
за жени:кг=ръст,см -105
за мъже:кг:ръст,см -100
Според степента на натрупаване на излишни килограми, можем да си направим подходящият за нас режим, т.е приема на храна да отговаря адекватно на ениргийните ни нужди. При всеки те са различни, според придружаващите в някои случай заболявания, ако няма такива, тогава важат основните принципи на рационалното хранене, т.е консумация на сурови плодове и зеленчуци, зърнени храни, нетлъсто месо и риба и т.н
Не е нормално да търсим лекарството като панацея за всичко, като в много случай нашето добро здраве и визия зависят от нас самите...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 14:13

Никой не обича да пие лекарства, но се налага. Ако пием правилното лекарство ще ни помогне, важно е да обърнем внимание когато приемаме лекарства е това,как ни се отразяват, иначе няма никакъв смисъл и ефект.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Krum » 24 Ное 2014, 14:00

Много зависи защо ще пиеш лекарства, ако директно посягаш към аптечката, защото леко те наболява главата, разбира се,че по-скоро ще са вредни.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2015, 12:44

Krum написа:Много зависи защо ще пиеш лекарства, ако директно посягаш към аптечката, защото леко те наболява главата, разбира се,че по-скоро ще са вредни.

И аз така мисля, лекарствата са, за да помагат, не са за да си вредим с тях. Когато се налага трябва да се пият, ако е сериозен проблемът как ще се справим без лекарства?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Lollipop » 21 Юни 2015, 12:53

Аз съм твърдо За лекарствата, виждала съм много случаи, при които се чака с хомеопатия да се излекуват сериозни болести като бронхити, пневмонии, гнойна ангина, а това са често срещани неща при децата. Накрая се завършва със сирен курс антибиотик в болница и стрес както за детето, така и за родителите.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Alex_mor » 21 Юни 2015, 16:06

Не знам просто! Толкова случаи има, когато лекарствата са нанесли по-голяма вреда, май работата е там, че трябва да се правят изследвания, само дето са измислени, тези за антибиотици..
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Lisica » 23 Юни 2015, 16:36

Не мисля, че е лошо да се пият лекарства, все пак благодарение на тях толкова много болести са излекувани и толкова голям напредък имаме чисто здравословно.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: За и против лекарствата? Помагат ли ни или ни вредят?

Мнениеот Kaya » 24 Юни 2015, 10:01

Аз съм за лекарствата, не бива да се избягват, разбира се не отричам народната медицина и тя наистина има много широко приложение, но традиционната медицина е много развита и няма как да бъде отречена и тя!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта