Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот Silvi » 15 Фев 2012, 12:24

Здравейте,мами искам да попитам как точно става заразяването със стафилококи и стрептококи тъй като чувам много от мамите край мен да се оплакват от този проблем. Също така искам да попитам какви са симптомите за откриване на тази инфекция и какво лечение може да се приложи?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот southern_sun » 24 Фев 2012, 13:50

Докато беше малка дъщеричката ми и все още докато я кърмих имах приятелка, чието дете беше със стафилококова инфекция и ме молеше за няколко капки кърма.Не знам до колко е лековита кърмата и до колко лекува стафилококите, но каза, че имало ефект ако капнеш в носа и очичките на бебето. Моята дъщеря никога не е боледувала от стафилококова или стрептококова инфекция.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот Lyomi » 30 Дек 2016, 16:22

Тези инфекции имат различни проявления - кожни обриви, стрептококите причиняват ангина, скарлатина и още много други заболявания. Може и при раждането да се сдобие с тях, ако майката е носител и има някаква инфекция. Но общо взето предпазването е добра хигиена на ръцете на родителите и да не се води на места, където има риск да се зарази.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот puhcheto » 02 Фев 2017, 11:10

В градините уж имат добра хигиена, но децата като се разболяват често и почти винаги им откриват при изследване на секрет стрептококи.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:10

Едно от друго децата в градините се разболяват, често пият от една чаша, ближат, се пипат се, изобщо не се пазят и нормално да се прехвърлят инфекциите им.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 12:49

Моите и двамата са се заразявали! Все в носа им се развиваха болестите и на двамата, не знам как са се заразили, така и не съм се питала, бяха един след друг. Мисля, че си е наистина до хигиена, колкото и да е малки деца пипат се, лапат си ръцете, не ги мият преди всяко хранене... аи те са малки, не винаги може да разчитаме на това да бъдат съвестни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот отчаяна » 03 Фев 2017, 10:01

По-големите, които ходят на ясла и градина, ясно, но бебетата, които си стоят вкъщи предимно, те как се заразяват? От каките и батковците си ли? Почти невъзможно е май да се предотврати заразяването със стрептококи и стафилококи, с такова впечатление оставам.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Как бебето се заразява със стафилококи и стрептококи?

Мнениеот Pipilota » 03 Фев 2017, 11:00

Със стафилококи може да се зарази човек буквално от всякъде, може да се зарази чрез рана на пръста, чрез храна, така че не е учудващо, че децата толкова често се разболяват, заради техния по-нисък имунитет, който имат.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта