Опастности при теглене на кредит

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Harmony » 04 Ное 2016, 11:27

kauda написа:
julianne написа:То за свършване на работа ще свършат, но после ако малко се забавиш с връщането, започват проблемите. Може и до префасониране да се стигне :mrgreen: . Иначе защо да не се вземат кредити от такива фирми :wink: ?

Можеш ли да ми кажеш за случай, който ти лично си видяла с очите си от хора, които са били префасонирани? Много съм любопитна. Работила съм във фирма за вземания и мога да ти кажа, че още никой не сме били, но може би ти ще посочиш към кой най-напред да се насочим, та да го префасонираме. Може би още живееш във времето на мутренските години, но да знаеш, че те отдавна свършиха. :!: Това, че се възползваш от дадена услуга срещу определени условия - вземаш 100 връщаш 150, означава, че си съгласен с тях. Никой не е виновен, че ти си решила, че че може да не ги платиш тези пари и да минеш между капките, щото видиш ли, те и без друго си имат.
Като нямаш пари да погасяш вноските, или по-скоро нямаш желание, след няколко опита, за да се промени начина на плащане, то идва време, когато трябва да се намеси съдия изпълнител, който да наложи съответните законосъобразни мерки. Никой, никой не бие, престанете с тези глупости. :!:


Ти може да си работила в такава фирма, но това не означава, че всички фирми са изрядни и коректни като твоята. Аз лично познавам такъв човек, който е пострадал. Хубаво е всичко да е розово и прекрасно, но не е.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2016, 16:42

Наистина са го пребили, хора, които работят във фирма за вземания, а не от някаква заложна къща или нещо подобно, някакви заеми лихвари?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот MGB » 16 Ное 2016, 17:22

Като вземете от банка кредит, няма да се опасявате от такива работи, само могат да ви вземат дома :mrgreen: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Lili_gagarin » 23 Ное 2016, 16:38

MGB написа:Като вземете от банка кредит, няма да се опасявате от такива работи, само могат да ви вземат дома :mrgreen: .

Е, да те особено, идват на сила и те карат да вземеш кредита и после ти казват да не го плащаш, за да могат да ти вземат къщата.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот ivanhelpa » 29 Ное 2016, 00:53

Опаснотите са много ... най-вече ако се теглят от тези бързите кредити, това са едни от най-големите мошенници!
ivanhelpa
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Окт 2016, 02:50

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Snejna » 29 Ное 2016, 11:13

Работата е там, че всеки трябва да рискува един вид, ако иска да получи пари насреща. Не става само с пестене, а и когато нямаш и бързите кредити са вариант, а дали ще злоупотребим, зависи само от нас.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Malina » 29 Ное 2016, 12:52

Аз съм теглила бърз кредит, когато имах нужда, върнах парите много бързо и нямах никакви проблеми. Вярно е, че лихвите са високи, но и самите кредитори имат по-голям риск, защото дават по-лесно кредиит, за разлика от банките. Все пак всеки си решава дали да се възползва, или не.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот valiopaf » 29 Ное 2016, 12:56

Когато ми хрумне да тегля кредит, първо се питам дали наистина ми трябва или мога да мина и без това нещо, не говоря за жилище или друга голяма покупка, мога ли да си го позволя и каква точно сума ми трябва. Банките не отпускат току така кредит. Първо гледат дали имаш добро финансово положение, за да можеш да го изплащаш, а ако нямаш, ти отпускат, но при по-високи лихви.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Malina » 29 Ное 2016, 13:03

valiopaf написа:Когато ми хрумне да тегля кредит, първо се питам дали наистина ми трябва или мога да мина и без това нещо, не говоря за жилище или друга голяма покупка, мога ли да си го позволя и каква точно сума ми трябва. Банките не отпускат току така кредит. Първо гледат дали имаш добро финансово положение, за да можеш да го изплащаш, а ако нямаш, ти отпускат, но при по-високи лихви.

Ми напълно нормално. Аз ако не съм използвала кредити, да ти призная, нито телевизор щях да имам, нито печка у нас, щях да карам с раховеца и с първите браточеди на тв Велико Търново. Общо взето за покупки си струва, сега смятам да подменя лаптопа си отново по такъв начин и не мисля, че е лошо, иначе все отлагаш и все не успяваш да спестиш за желаното нещо!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот franky » 02 Дек 2016, 16:33

За такива неща не е опасно, лека-полека си ги изплащаш и нява ядове. Големите кредити са по-стресиращи.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта