Опастности при теглене на кредит

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот analizatorka » 09 Яну 2017, 21:29

dejavu написа:Каква толкова работа имат хората с банките? Имат сметки в тях, теглят, внасят, получават си заплатите. Какви чак толкова финансови знания трябват за това нещо?


Най-малкото трябва да е запознат човек как да си вложи парите, каква лихва да избере. И това не е лесно, трябва си внимателно проучване и да се познава поне малко политиката на банките. Аз като стигна до там и много пак се притеснявам, не знам кое какво значи. Какво остава за такова задължаващо нещо като кредит.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот preslavaslavova » 04 Май 2017, 14:18

Миналата седмица имах изключително неприятно преживяване, както бях на работното си място и звънна съседката, крещейки изтерично, че от тавана на банята ѝ шурти вода. Бързо взех такси и отидох до вкъщи, а там все едно Ниагарският водопад. Бързо опитах да завъртя спирателният кран, който за мое нещастие също отказа. ВиК инсталацията ми е стара и все отлагам ремонта поради липсата на пари. Обадих се на майстор, който дойде бързо, но ме отчая с непосилна цена за ремонт. За съжаление, нямах избор и му казах да се захваща за работа, а аз изтичах до близкия офис на https://cashcredit.bg/ и изтеглих 500 лева. Служителите бяха много отзивчиви, влязоха ми в положението и ми дадоха необходимата сума много бързо. Майсторът успя да поправи теча, но за съжаление скоро трябва да ремонтирам и тавана на банята на съседката. В такива непредвидени ситуации, човек не се интересува толкова от условията и лихвите. Сумата не е толкова голяма и ще успея да я върна за няколко месеца, но точно в този момент нямах никакви пари в мен и нямаше друго решение на проблема.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот gabinka_80 » 04 Май 2017, 15:06

Човек когато е притиснат тегли от където му дойдат заеми, но е важно и да могат да се връщат. Тези кредити са по-лесни за даване, бързи са и логично имат по-висока лихва.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Lollipop » 04 Май 2017, 16:11

Ужас! Как стават тея наводнявания, направо не еистина, дано да не се случва...
хубаво е пак , че гиима тея кредити, защото реагират бързо, но лихвите им са убиец наистина..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот preslavaslavova » 28 Май 2017, 13:46

Когато трябва да действаш бързо, нямаш много опции.
preslavaslavova
 
Мнения: 125
Регистриран на: 02 Яну 2016, 22:32

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот vanusha » 28 Май 2017, 19:31

И аз съм съгласна, че се налагат различни ситуации и нещаи не може да се дават големи обяснения, при положение, че не се знае какво всъщност би се случило. Никога не бих казала, че няма да прибегна до бързи пари. Опасности има, когато търсим пари от незнайни за нас източници.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот kauda » 28 Май 2017, 20:27

И на мен са ми много интересни и тук като ги виждам, как казват, че няма никога да вземат кредит от някакъв вид бързи пари. Ами ако имате нужда, ако някой ваш близък се разболее и в момента не можете да му помогнете, пак ли ще се дърпате? Защо хората са толкова крайни в изказванията си?!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Lollipop » 29 Май 2017, 12:55

Когато се наложи се налага, и е добре, че има такива места, от които дават по-лесно кредит. Скоро теглихме от банка, един милион документи и разкатаване в рамките на 2 седмици и чакане. Докато, бързите кредити дават парите веднага, за бързи и спешни неща, това е варианта. Не отричам и аз никакви начини за сдобиване с пари, никой не знае какво ще му се случи. То, ако знаехме, лесно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2017, 11:48

Ако някой знае какво го чака, може да изкара много пари и да не се нуждае от кредити, четенето на бъдещето винаги е било много интересно и търсено. :D
Но ако смятате да сте нормални хора, то не може да се откажете от кредитите. Повечето случаи се налага за нещо, дали ще е за ремонт, за ново жилище, може да са здравословни причини. Как лесно се отричате? Ако зависи здравето ви от нещо, дали бихте се притеснявали от няколко неясни и опасни условия при кредитиране?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот kikimoraa » 21 Юни 2017, 13:15

Ако имам нужда тегля, никога не съм си поставяла ограничения. Единствеото ми ограничение е дали ще мога да си позволя да го изплатя, засега не ми се е случвало да не успея, затова съм и спокойна. опасностите могат да дойдат, ако се вземат пари от нерегламентирано място, ако е от някоя парична институция, договорите обикновено нямат за цел да ви излъжат. А това, че се случва често хората да спрат да плащат и после се оплакват, че са ги съдили или са идвали да ги притесняват.. някак си ми се вижда логично.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта