Висок холестерол на 25?!

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот jonsanT » 08 Апр 2011, 08:51

билката "бабини зъби" е естествения враг на холестерола,освен това повишава натрупването на мускулна маса (при трениращи), а и помага за вдигането на самолета ;)
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот Sunny girl » 08 Апр 2011, 11:08

Чувала съм, че най-добрите храни в борбата с високия холестерол са ябълките, орехите, зехтинът, бобът, лещата, овесените ядки и зеленчуците.
Sunny girl
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Апр 2011, 10:06

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот southern_sun » 18 Апр 2011, 14:44

Напълно подкрепям това твърдение дори го подсилвам с тази статия!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 11:41

Аз мога да ти препоръчам превантивно да пиеш капсули ленено семе.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот southern_sun » 26 Апр 2011, 12:57

Tea написа:Opredeleno trqbva da promenite na4ina si na hranene,no moje da opitate s bilkata babini zabi ili leneno maslo.

Виждам, че сте запозната с продуктите за намаляване на нивата на холестерола, та реших да попитам дали не сте пробвали ЛИПОФИТОЛ?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот Dr Blagoeva » 30 Апр 2011, 19:51

Как да понижим нивото на холестерола?
Хранителната добавка OMEGA 3 съдържа най- важните мастни киселини, които са необходими на организма. Продуктът помага за запазването на нормалните граници на холестерол в организма. Super Omega 3 active съдържа ценните наситени мастни киселини, които произхождат от два важни
източника: рибеното масло и вечерната иглика. Самото рибено масло е добито от риби, които живеят свободно в моретата, богати на ценен природен планктон. По тази причина натуралното натрупване на ЕРА и DHA в Super Omega 3 е много високо.
Значението на рибеното масло: доказано е, че успокоява симптомите на артрит, остеропороза, астма, псориазис, хипер-
тонична мигрена, колики и даже склероза.
Помага да се избегне сърдечен удар. Това е храна, позната със своите противовъзпалителни свойства и тромболитични способности.
Повишава „добрия”HDL холестерол и в същото време рязко намалява триглицеридите. Също подобрява психическото състояние.
Мастните киселини Ω-3, които се намират в рибеното масло се разделят на две важни категории: ЕРА и DHA киселини. Тези две вещества влияят върху положителното емоционално състояние и по този начин рибеното масло доказва, че е най-подходящият антидепресант.
Организмът използва DHA, за да изгради предпазни филми, които помагат на мозъчните клетки.
ЕРА повишава нивото на серотонин - хормон, който предизвиква чувство на радост.
Британски учени откриват, че когато е давано на 70 човека с депресия по 1 грам рибено масло в продължение на 12 седмици,при 69 % се е появило подобрение на симптомите до 50%.
тел 0 882 211 297
Dr Blagoeva
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Апр 2011, 11:38

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот southern_sun » 02 Май 2011, 10:14

Абе чувала съм за ОМЕГА 3 и за положителните му свойства върху организма.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот valiart » 23 Окт 2011, 14:26

jojo написа:На 25 години съм и никога не съм предполагала, че човек на тази възраст може да има висок холестерол. Личната лекарка ме прати на кръвни изследвания профилактично. Щях да падна, като видях, че холестеролът ми е 7,9 - два пъти по-висок от на баба ми. Триглицеридите ми са в норма, което е много странно. Ендокриноложката ми каза, че не може да ме лекува с медикаменти преди да стана на 40, а аз не знам с този холестерол дали въобще ще стана :D Препоръчайте ми някакви добавки, билки, диета или и аз не знам какво, за да го смъкна този пуст холестерол.


Много се извинявам за въпроса, но Вие с наднормено тегло ли сте? Интересувам се дали имат връзка килограмите с холестерола?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот Forman » 15 Юни 2012, 13:24

Повишените нива на холестерол в кръвта може да се дължи на обезводняване. Високото съдържание на холестерол в кръвта е знак, че телесните клетки са изработили защитен механизъм, като отнемат още вода от клетъчната мембрана за да се преборят в осмотичната сила на кръвта.

* Осмозата представлява преминаването на водни молекули от страна с по-висока концентрация към страна с по-ниска концентрация на вода.

Увеличените нива на холестерол е индикатор, че се е задействал организма със справянето с обезводняването като най-ранен стадий
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Висок холестерол на 25?!

Мнениеот Снежана » 17 Авг 2012, 15:44

Според данни на Световната здравна организация всяка година над около 17 милн. души умират от инфаркт, инсулт или високо кръвно налягане. Голям процент от тези хора не са знаели за заболяването си тъй като повечето българи не посещават кабинетите на общопрактикуващите лекари и не ходят на профилактични прегледи.Голяма част от хората с риск изобщо не подозират, че страдат стеснени кръвоносни съдове, висок холестерол и повишено кръвно налягане. Специалистите са категорични, че всеки след 35-годишна възраст трябва да следи холестерола си.
Факторите, които водят до запушване на кръвоносните съдове са нарушено кръвоснабдяване, повишено кръвно налягане или други състояния с висок сърдечно-съдов риск.
Стреса, забързано ежедневие, изнервен и напрегнат начин на живот също могат да бъдат причина за развиване на някакво сърдечно-съдово заболяване.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с изследвания и лабораторни резултати

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта