Външно и вътрешно обезпаразитяване

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот firewind » 26 Мар 2011, 12:32

Здравейте! Имам дакел и Джак Ръсел териер и като се запролети се виждам в чудо с кърлежи и бълхи. Пробвал съм с пудра, със спрей и с пипети и за момента съм най-доволен от спрея на Фронтлайн, защото ми ляга най евтино. Та, въпросът ми е, има ли препарат, който да действа едновременно на външни и вътрешни паразити, да мори глисти, тении, бълхи и кърлежи?
firewind
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:13

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот FramarAdmin1 » 29 Мар 2011, 17:56

Абамектинът е ендектоцид, който действа на вътрешни и външни паразити - антихелминтно (антинематодно) и антиартропдно, инсектицидно и акарицидно (върху паразитиращи насекоми и кърлржи) .Всички препарати с тая съставка може да се използват :)
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот FramarAdmin1 » 29 Мар 2011, 17:59

Аз за външни паразити ползвам фронтлайн + каишка на Байер за по сигурно действа 7 месеца,имам ловни кучета Брак и Английски сетер,скъпичко но по важно е и моето здраве
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот fionnaa » 30 Мар 2011, 08:56

Някой ползвал ли е таблетките Празимек, защото съм чувала много противоречиви коментари и странични ефекти. В момента давам на кучо Дронтал Плюс и съм доволна, но ми се иска да сменя малко. Получава ли се привикване и отслабва ли ефектът от обезпаразитяващите при продължителна употреба?
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот bisertaskov » 30 Мар 2011, 19:52

fionnaa написа:Някой ползвал ли е таблетките Празимек, защото съм чувала много противоречиви коментари и странични ефекти. В момента давам на кучо Дронтал Плюс и съм доволна, но ми се иска да сменя малко. Получава ли се привикване и отслабва ли ефектът от обезпаразитяващите при продължителна употреба?
На каква възраст е кучето?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот mar4e_sz » 31 Мар 2011, 11:13

firewind написа:Здравейте! Имам дакел и Джак Ръсел териер и като се запролети се виждам в чудо с кърлежи и бълхи. Пробвал съм с пудра, със спрей и с пипети и за момента съм най-доволен от спрея на Фронтлайн, защото ми ляга най евтино. Та, въпросът ми е, има ли препарат, който да действа едновременно на външни и вътрешни паразити, да мори глисти, тении, бълхи и кърлежи?

Има препарат на Bayer Advocate, съответно за кучета и котки, с различна дозировка според килограмите. Спот- он форма е, т.е от тези препарати, който се накапват върху тялото на животното. Действието му е в продължение на месец. Отстранява външни и част от вътрешните паразите, като не действа на ехинококовата тения. Не се препочъчва за кучета под седем седмична възраст. Като цяло обаче клиентите май не са много доволни.
http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic ... 25-kg.html
Аватар
mar4e_sz
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2011, 15:34

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот southern_sun » 25 Май 2011, 09:53

mar4e_sz написа:
firewind написа:Здравейте! Имам дакел и Джак Ръсел териер и като се запролети се виждам в чудо с кърлежи и бълхи. Пробвал съм с пудра, със спрей и с пипети и за момента съм най-доволен от спрея на Фронтлайн, защото ми ляга най евтино. Та, въпросът ми е, има ли препарат, който да действа едновременно на външни и вътрешни паразити, да мори глисти, тении, бълхи и кърлежи?

Има препарат на Bayer Advocate, съответно за кучета и котки, с различна дозировка според килограмите. Спот- он форма е, т.е от тези препарати, който се накапват върху тялото на животното. Действието му е в продължение на месец. Отстранява външни и част от вътрешните паразите, като не действа на ехинококовата тения. Не се препочъчва за кучета под седем седмична възраст. Като цяло обаче клиентите май не са много доволни.
http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic ... 25-kg.html

Не съм го ползвала това, но моят съвет е да отидеш при ветеринар и да имунизираш животното, както и според преценката на ветеринаря да го обезпаразитиш.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот bisertaskov » 28 Май 2011, 12:44

Тази година има бум на кърлежи и третиране на домашния любимец е задължително.Кучетата ги напръсках с" NEOSTOMOSAN" 5ml за 3л вода(те са в ампули).Купих си и каишки на "Bayer Kiltix " едни от най добрите на пазара действат и предпазват 7 месеца.Ухапване от кърлеж е много опасно за нас хората, за това направете профилактиката :!: :!: :!:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот southern_sun » 02 Юни 2011, 11:51

bisertaskov написа:Тази година има бум на кърлежи и третиране на домашния любимец е задължително.Кучетата ги напръсках с" NEOSTOMOSAN" 5ml за 3л вода(те са в ампули).Купих си и каишки на "Bayer Kiltix " едни от най добрите на пазара действат и предпазват 7 месеца.Ухапване от кърлеж е много опасно за нас хората, за това направете профилактиката :!: :!: :!:

И аз съм много доволна от противопаразитните каишки, имам три кучета, но са малка порода и една ми стига за трите. Каишката е дълга около 80 см. и я нарязвам на три.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот popova_gi » 12 Юни 2011, 19:24

Здравейте!
Преди 2 дни кучето ни – дого аржентино роди много хубави кученца. Беше с каишка против бълхи, но като започна да ражда я махнахме – да не пречи на кученцата. Сега видях на майката няколко бълхи. Какво да използвам за да я обезпаразитя – да не пречи на малките, тъй като те ще отидат и на малките.
Благодаря
popova_gi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2011, 19:17

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron