Интеграция на деца с увреждания в детските градини и училища

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот roxy » 07 Юни 2012, 10:58

Моето мнение по въпроса с интеграцията на деца в масовите детски заведения е, че трябва много внимателно да се прецени как това ще се отрази на самото детенце. Може би трябва да се сформира комисия от специалисти психолози, които най-добре биха преценили плюсовете и минусите, защото такива съществуват независимо дали ни харесва или не. Какъв е смисъла детето да тръгва на детска градина, при положение, че това ще навреди на състоянието му - никакъв.
От друга страна, ако случаят е такъв, какъвто е описала mimeto, то интеграцията на дете с увреждане не само ще помогне на самото него, а и ще има възпитателен характер спрямо останалите дечица.
Ето че има плюсове и минуси, които добре трябва да се претеглят преди да се вземе такова важно решение.
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот ekaterina_kokushkina » 12 Сеп 2012, 14:59

според мен винаги можете да се обърнете към асоциация за интеграция и закрила на детето. там ще намерите хора с подобни проблеми и ще успеете да обмените опит. надявам се да съм ви била полезна
ekaterina_kokushkina
 
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Сеп 2012, 14:10

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот Ivaylo » 13 Сеп 2012, 08:44

ekaterina_kokushkina написа:според мен винаги можете да се обърнете към асоциация за интеграция и закрила на детето. там ще намерите хора с подобни проблеми и ще успеете да обмените опит. надявам се да съм ви била полезна

Дано! Не намерих кой знае каква информация за тях, би ли споделила?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот Georgica » 13 Сеп 2012, 09:51

ekaterina_kokushkina написа:според мен винаги можете да се обърнете към асоциация за интеграция и закрила на детето. там ще намерите хора с подобни проблеми и ще успеете да обмените опит. надявам се да съм ви била полезна

Благодарим за информацията, която сте дали, но тя е за софийска област, а във форума има потребители от всички краища на България. Но като стана дума за Отдел Закрила на Детето, аз лично не съм впечатлена от работата им.Преди години ми се наложи да ползвам услугите им, а те се държаха с мен като с гражданка от ромски произход, която не знае как да си гледа детето.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот Fute » 13 Сеп 2012, 21:13

Georgica написа:
ekaterina_kokushkina написа:според мен винаги можете да се обърнете към асоциация за интеграция и закрила на детето. там ще намерите хора с подобни проблеми и ще успеете да обмените опит. надявам се да съм ви била полезна

Благодарим за информацията, която сте дали, но тя е за софийска област, а във форума има потребители от всички краища на България. Но като стана дума за Отдел Закрила на Детето, аз лично не съм впечатлена от работата им.Преди години ми се наложи да ползвам услугите им, а те се държаха с мен като с гражданка от ромски произход, която не знае как да си гледа детето.

Да поясня, че това е някакво НПО с име, което съдържа "закрила на детето" и не трябва да бъде бъркано с държавната агенция със същото име!Това ме и учуди и не знам дали е умишлено или не...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот magi81 » 07 Яну 2013, 15:20

аз лично съм за това все пак са нашите деца както ми каза една директорка виждали ли сте деца от малцинствата в инвалидна количка?
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и учи

Мнениеот iwoni » 20 Яну 2016, 15:09

roxy написа:Моето мнение по въпроса с интеграцията на деца в масовите детски заведения е, че трябва много внимателно да се прецени как това ще се отрази на самото детенце. Може би трябва да се сформира комисия от специалисти психолози, които най-добре биха преценили плюсовете и минусите, защото такива съществуват независимо дали ни харесва или не. Какъв е смисъла детето да тръгва на детска градина, при положение, че това ще навреди на състоянието му - никакъв.
От друга страна, ако случаят е такъв, какъвто е описала mimeto, то интеграцията на дете с увреждане не само ще помогне на самото него, а и ще има възпитателен характер спрямо останалите дечица.
Ето че има плюсове и минуси, които добре трябва да се претеглят преди да се вземе такова важно решение.


Съгласна съм, зависи от състоянието на детето. Спецификата на заболяването определя нещата. Трябва да има повече центрове и то частни, които да предлагат услуги, подобряващи състоянието на болното дете. Държавата не осигурява подобни услуги или поне не с нужното качество. Често родителите нямат избор в това отношение.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и училища

Мнениеот Nightmare » 20 Яну 2016, 16:04

Е, домашното обучение е друго, но реално има и деца, които са по-затворени и също не могат да се интегрират, ако трябва да става въпрос специално за детската интеграция.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и училища

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2016, 16:17

То зависи и от родителите дали ще се интегрира детето, а и все пак ако не му намери подходяща среда няма как да се получи. Но е важно и от градината и училището да подходят адекватно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Интеграция на деца с увреждания в детските градини и училища

Мнениеот zheleva212 » 20 Яну 2016, 16:51

Snejna написа:То зависи и от родителите дали ще се интегрира детето, а и все пак ако не му намери подходяща среда няма как да се получи. Но е важно и от градината и училището да подходят адекватно.

Така де, ако майката го възпитава като болно това дете, то няма как да се чувства по различен начин и да го възприемат околните различно, особено връстниците му.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта