Куче и бебе на едно място

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот elena » 27 Апр 2012, 11:45

Мммммм, не, куче и бебе на едно място не ми изглежда никак разумно. Бебетата са толкова беззащитни създания, а кучето колкото и да е чисто все пак е носител на разни болести и паразити. Освен това грижите за бебето са достатъчно ангажиращи, за да се занимавам и с куче по същото време. Да не говорим, че кучето може да прояви ревност към новия член на семейството и направо си е опасно, особено ако е от голяма порода. Имаме приятели с ротвайлер и бебе :shock: Какво да ви кажа - малкия му бърника из устата, после си лапа ръцете... не го възприемам, но всеки решава сам за себе си.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот mecana » 10 Май 2012, 10:11

Наши приятели, имат немска овчарка от близо 7 години и когато момичето забременя, не я махнаха от вкъщи. Все пак е домашно животно и се гледа в апартамент, а не в къща. Имаше си всички имунизации, обезпаразитяваха го редовно, къпаха го и полага всички необходими грижи за доброто му здравословно състояние. Когато се роди бебчето, се опитаха да ограничат достъпа на Сара до стаята на бебето, но тя толкова много му се радваше, че лягаше пред вратата на спалнята и не пускаше никой да влиза при него :lol: Не са имали никакъв проблем с отглеждането на бебе и куче на едно място, а дори напротив - кучето им помагаше. Като поотрасна малкия започнаха да си играят заедно, яздеше го като магаре, лягаше върху него, много сладка картинка :) И не само, че не се е разболявал, ами си расте много здраво и жизнено дете, пълно с емоции и енергия :roll:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Снежана » 10 Май 2012, 10:48

mecana написа:Наши приятели, имат немска овчарка от близо 7 години и когато момичето забременя, не я махнаха от вкъщи. Все пак е домашно животно и се гледа в апартамент, а не в къща. Имаше си всички имунизации, обезпаразитяваха го редовно, къпаха го и полага всички необходими грижи за доброто му здравословно състояние. Когато се роди бебчето, се опитаха да ограничат достъпа на Сара до стаята на бебето, но тя толкова много му се радваше, че лягаше пред вратата на спалнята и не пускаше никой да влиза при него :lol: Не са имали никакъв проблем с отглеждането на бебе и куче на едно място, а дори напротив - кучето им помагаше. Като поотрасна малкия започнаха да си играят заедно, яздеше го като магаре, лягаше върху него, много сладка картинка :) И не само, че не се е разболявал, ами си расте много здраво и жизнено дете, пълно с емоции и енергия :roll:

Колкото и да се полагат грижи за едно куче, то си остава животно. В това отношение съм разделена на две, от една страна е хубаво детето да свикне с домашен любимец, от друга страна няма никаква гаранция, че няма да пренесе някаква болест на детето. Добре, че не ми се налага такова съжителство, много трудно решение ще се наложи да взема!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Мурка » 26 Юни 2014, 17:47

Куче и бебе могат да си съжителстват прекрасно, просто бебето е нов член на семейството. Никакъв проблем не е, разбира се кучето да е в добър здравен статус (ваксини обезпаразитяване къпане и пр. в което не се съмнявам щом си обичате кучето). А относно алергиите можеш само да гадаеш.
При нас имеше железни правила кучето не влизаше в стаята където е бебето, по късно като бебето се разшава си определиха двамата територия и не си навлизаха в нея, дори кучето сигнализираше когато бебето се се наакало примерно или се е събудило ако съм била в кухнята приготвяйки прехраната. Кучето в тези моменти заставаше пред стаята на спящото бебе и като бебето се събуди кучето идваше и ме "канеше" да си ида при детето. Не пускаше външни хора при бебето (щом то не може да влиза там никой не може) Сладко беше като баба ми дойде да ми види детето, то я хапеше за краката не я пускаше :lol: Бебето растейки знаеше, че кучето не се пипа и т.н А относно хигиената при ежедневно качествено почистване какъв му е проблема, скептици много и вероятно човек който не е отглеждал животно не би разбрал, но и двамата си имаха прекрасни мигове, за жалост кучето ни почина като бременеех с близначките ни.
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 15:07

Не е проблем според мен,стига кучето да бъде отглеждано добре. Когато забременях имахме куче, и все още имаме и двете, не сме се разделяли. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Slavena » 16 Яну 2015, 17:19

НЕ приемам куче и дете на едно място! Кучето няма работа никаква при детето!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Май 2016, 09:10

Пф :) Никога не съм се замисляла как ще си изхвърля кучето, защото съм бременна, абсурдна история. Когато забременях имах две дребни кученца, които и за миг не мислих, че трябва да изхвърля. Единственото, което спазвах беше да не нося бебето при кучетата, докато не стана достатъчно голямо - разбирайте на 6-7 месеца, тогава се запознаха. Синът ми вече ена 7 години, обожава животните, няма никакви алергии и за миг не са му посегнали нито кучетата, нито котката, която имахме в последствие. В момента живеем без домашен любимец и това определено му липсва. ;)
За мен е ужасна глупост да изхвърлиш домашното си животно заради това, че ще имаш бебе. Това е олигофренско. След като знаеш, че един ден ще го направиш е по-добре никога да не вземаш животно у дома. Разбирам, ако се наложи по медицински причини, като алергии или друго, но ей така "защото така трябва" е най-голямата простотия, която може да направите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот fairy » 12 Май 2016, 10:30

Защо не? Само където работата става двойна и по- усърдна. Като е бременна жената ще е облагодетелствана да не чисти тоалетната на котката или да извежда кучето :lol:. Бебе и домашно животно са доста съвместими и това го доказват много хора.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Rali_hr » 14 Май 2016, 12:17

rabotnata pchela написа:Пф :) Никога не съм се замисляла как ще си изхвърля кучето, защото съм бременна, абсурдна история. Когато забременях имах две дребни кученца, които и за миг не мислих, че трябва да изхвърля. Единственото, което спазвах беше да не нося бебето при кучетата, докато не стана достатъчно голямо - разбирайте на 6-7 месеца, тогава се запознаха. Синът ми вече ена 7 години, обожава животните, няма никакви алергии и за миг не са му посегнали нито кучетата, нито котката, която имахме в последствие. В момента живеем без домашен любимец и това определено му липсва. ;)
За мен е ужасна глупост да изхвърлиш домашното си животно заради това, че ще имаш бебе. Това е олигофренско. След като знаеш, че един ден ще го направиш е по-добре никога да не вземаш животно у дома. Разбирам, ако се наложи по медицински причини, като алергии или друго, но ей така "защото така трябва" е най-голямата простотия, която може да направите.

Не разбирам как има хора, които смятат, че това е задължително - разбирай да се изхвърли домашния любимец! За мен животното е част от семейството, н о както се учудвам, те хората изхвърлят родителите си..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот klara » 14 Май 2016, 13:09

Страхът за безопасността на бебето ръководи, ветеринарен лекар би могъл най-компетентно да каже дали е наложителна такава промяна или не. Аз не бих отглеждала заедно и двете. Затормозена покрай бебето, да мисля сега и дали няма нещо да стане, да внимавам да не направи животното нещо.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта