Куче и бебе на едно място

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2016, 13:45

klara написа:Страхът за безопасността на бебето ръководи, ветеринарен лекар би могъл най-компетентно да каже дали е наложителна такава промяна или не. Аз не бих отглеждала заедно и двете. Затормозена покрай бебето, да мисля сега и дали няма нещо да стане, да внимавам да не направи животното нещо.

А защо би имала животно, след като мисленето ти е такова? Ако някой взема куче или котка, няма деца и планира да има той трябва да е наясно че това време ще дойде. Ако смята да захвърли животното, по-добре изобщо да не го взема.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот mamina » 16 Май 2016, 11:16

Повечето хора се сещат за тези неща, когато бъдат поставени пред дилемата, а не предварително. Едва ли някой знае как ще се чувства и какво ще мисли, когато се появи нов приоритет в живота му като детето. Други неща надделяват за някои хора. Мисля, че повечето любители на домашните животни не се отказват от любимците си.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Pipilota » 16 Май 2016, 13:36

mamina написа:Повечето хора се сещат за тези неща, когато бъдат поставени пред дилемата, а не предварително. Едва ли някой знае как ще се чувства и какво ще мисли, когато се появи нов приоритет в живота му като детето. Други неща надделяват за някои хора. Мисля, че повечето любители на домашните животни не се отказват от любимците си.

Абсолютно, истинските "кучкари" не се отказват, защото са наясно как трябва да се отглеждат животни в такава ситуация. Други, които имат кучета, които избират според цвета на дивана биха хвърлили животното и през терасата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта