Куче и бебе на едно място

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Куче и бебе на едно място

Мнениеот belle_vie » 26 Мар 2011, 16:52

Здравейте, имам куче от 6 години, а наскоро разбрах, че съм бременна. Бременността ми е нормална и за момента не се налага да се разделям с любимчето, но не знам как ще се справя, когато бебо се появи. Има доста време до раждането, но трябва скоро да реша какво да правя. Обожавам кучето си и не искам да се разделям с него, но не знам дали бебо няма да получи алергия или да се зарази с нещо, колкото и грижи да полагам за кучо :| Ако някой е бил в подобно положение, ще се радвам да ми помогне с решението. Кучето е дребно, кротко, но доста се скубе, което ме притеснява.
belle_vie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:18

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 22:19

Никога, повтарям...никога. Гледайте едно от двете, но никога заедно!
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот bisertaskov » 09 Апр 2011, 23:05

Имаме Персийска котка и я отглеждаме от 10 години ,когато рабрахме че ще имаме бебе я изпратихме при родителите.
Гаранция никога няма дори да нямаш животно има достатъчно улични които са 200 пъти по опасни от домашните но за да
знаеш че всичко си направила което трябва го изпрати на друго място, временно.След като малкия стане по голям ще си вземем котката обратно
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Radost » 10 Апр 2011, 12:19

The_The_Ramone написа:Никога, повтарям...никога. Гледайте едно от двете, но никога заедно!


Защо??? :shock:
Познавам много семейства, които успешно отглеждат и куче, и бебе вкъщи. Въпрос на хигиена и добри грижи за животното - ваксини, противопаразитна профилактика и т. н.
И достатъчно любов, разбира се. ;)
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот The_The_Ramone » 10 Апр 2011, 12:24

Въпрос на хигиена, наистина. И на площ за живеене. Както и да е, логичен избор е за предпочетете бебето.
:twisted:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Radost » 10 Апр 2011, 12:25

Аз не виждам защо трябва да се поставя така въпросът - или-или.
А ако кучето живее в дома много преди бебето и няма на кого да го дадем? :roll:
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 18:05

Radost написа:Аз не виждам защо трябва да се поставя така въпросът - или-или.
А ако кучето живее в дома много преди бебето и няма на кого да го дадем? :roll:


Нашето положение беше точно такова. Кучето ни живееше с нас седем години преди да се появи бебето, а и нямаше на кого да го дадем или село, на което да го изпратим. Та така, бебето и кучето си съжителствуваха заедно още от първия ден и то безпроблемно. Съветвахме се с много лекари и ветеринари в следствие, на което получихме много противоречиви мнения. Ветеринарите казваха, че няма проблем, стига да се прави редовна ваксинация и всеки месец да се дават противопаразитни хапчета. Наблюдаващият бременността ми доктор ни съветваше да избягваме контактите на домашния ни любимец с други кучета, за да не пренесе зараза вкъщи.
Но това на практика беше невъзможно. Появата на бебо беше причина да заведем кучето и на фризъор.
Аз съм чувала, че по-лош вариант е да се отглежда котка и бебе на едно място. Кучетата все пак са по-дружолюбни. :)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Radost » 11 Апр 2011, 20:23

Да, кучето не може да седне на лицето на бебето...
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот stanislav_d » 11 Апр 2011, 22:14

Мои близки минаха през този проблем. Живеят в двустаен апартамент и имат котка, от много години. По време на бремеността момичето ходи на някакви изследвания, които не показаха проблеми и така си родиха живо и здраво бебенце което си съжителства безпроблемно с котето! Така, че не се притеснявай изобщо! Имам и други познати с които мога да дам подобни примери! Естествено ще трябва малко или много да ограничиш срещите им поне в началото, най- вече за лично твое безпокойство! Но аз подкрепям твърдението, че не е нужно да си захвърлиш животинката, след появата на бебе! Щом някои го правят( безпрецедентно), защо ние да не можем! Естествено, че безопасността на бебето е най- важна, но според мен при малко повече съобразеност от стопанина, няма да имаш проблем!
stanislav_d
 
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:24

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот georgia » 11 Апр 2011, 22:42

Radost написа:Да, кучето не може да седне на лицето на бебето...


На практика всичко е възможно, но много по-лесно е да ограничиш достапа на кучето до бебето, отколкото този на котката....
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта