Търся подходяща маска за коса

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот tochica » 11 Май 2012, 13:33

Моята маска за коса е на Лакме, против косопад. Нещо не успявам да се справя с този проблем и се надявам маската поне малко да укрепи косата ми. Използвам я като балсам - нанася се на цялата коса, от корените до върха на косъма и след 2-3 минути се изполива с хладка вода.
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот nikita » 17 Май 2012, 11:20

Боядисвам си косата и затова последната маска, която си купих е на ORZENE с бира, за боядисана коса. Използвам тъмни цветове и обикновено избирам боя за коса без амоняк, но все пак косата се изтощава. Знам, че след като е боядисана, косата не се мие 3 дена, за да се запечата цвета и да е по-траен. С маската действам по същия начин - правя я не по-рано от седмица след боядисването. Маската се използва като балсам и се нанася след измиване, по дължината на косъма, но не и в корените, и след 2-3 минути обилно се изплаква с вода. Първите 2-3 пъти не забелязах никаква промяна и малко се разочаровах, но вече втори месец я използвам и косата ми стана по-лъскава и тежка. Доволна съм от ефекта :roll:
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот tonig65 » 04 Юни 2012, 20:51

Мога да ви препоръчам една маска за коса, много е ефикасна и добра. Можете да си я направите сами препоръчвам ви я защото съм я изпитала и знам, че действа . Тя е както за заздравяване на косата, така и за косопад.
Три супени лъжици тривитаминол взема се от ветеринарната аптека или зоомагазин:
1 супена лъжица алкохол ( ракия,водка)
1 супена лъжица свинска мас
2-3 капки газ
1 супена лъжица оцет
Мажете и правете масаж. Дръжте я 30-45 мин измива се с шампоан. Пробвайте много е добра. Поне 3 пъти на месец, а може и по-често.
tonig65
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2012, 20:40

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот ДоРеМи » 22 Юни 2012, 11:01

Нямам много време да си правя маска за коса, но използвам стимуланта за коса на Икаров поне два пъти месечно. Бързо, лесно и евтино, а косата става лъскава и здрава ;) Много лесно се използва и не отнема време - нанася се в корените, масажирате и след това разресвате, за да разнесете по цялата дължина. След като нанеса стимуланта, си слагам една найлонова шапка за баня - събирам си ги от хотелите, когато сме на почивка точно с тази цел :mrgreen: След 30 минути измивам косата със шампоан. Трябва да ви кажа, че освен подобрения външен вид, косата започва и по-бързо да расте. Понякога използвам и бадемово масло :roll:

Ikarov_kosa.jpeg
Ikarov_kosa.jpeg (5.05 KiB) Прегледано 831 пъти
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот FramarLekari » 25 Юли 2012, 15:47

Препоръчайте ми някаква кератинова маска за коса, много ми е увредена от слънцето, преси и боите за коса!
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот Снежана » 19 Сеп 2012, 11:31

Моля, ви помогнете ми! От няколко месеца косата ми е просто ужасна! Не стига, че капе постоянно и всеки ден събирам по една лопатка с косми, а на всичкото отгоре и е в ужасно състояние. Суха и проскубана. Имах чудесна гъста и лъскава коса, от която сега няма и помен. Използвам шампоани с масла, балсами без отмиване с кератин, маска си правя с какво ли не, но нищо не помага. Моля дайте ми изпитан съвет как да се справя с лудата си коса, искам си обратно здравия вид. Сега ме е срам да я пусна свободно и постоянно я връзвам. Първо мислих, че е от слънцето, но вече слънцето не е толкова силно, а косата си остава пак суха! Какво да правя?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот beautymaniac » 30 Окт 2012, 15:25

Аз си поръчах от ягодка Professionnel Nature Serie Douceur D'Huiles Rinse-Out Masque Treatment на Л'Ореал и съм изключително доволна от нея. Имаше резултат само след няколко нанасяния. Косата ми е по-здрава, с блясък и много по-еластична :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот djudjanka » 01 Окт 2013, 10:24

Момичета, предложете някоя изпитана маска за сгъстяване на тънка и суха коса с хубав аромат. :roll:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот beautymaniac » 23 Яну 2014, 17:13

Пробвала ли си продуктите на Марокан Ойл?
Виж тази маска Изображение, гледам че я предлагат по сайтовете за козметика - ензо, ягодка, златна рибка.
Аз съм използвала продуктите им за обем на тази марка и съм много доволна :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Подходяща маска за коса

Мнениеот djudjanka » 23 Яну 2014, 17:37

Благодаря, разгледах продуктите на марката, но са доста скъпи. Сигурна съм, че ще намеря нещо качествено и за доста по-ниска цена. ;)
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта