Вода за уста

Re: Вода за уста

Мнениеот yoanna » 18 Апр 2012, 12:07

Използвам вода за уста единствено, когато имам проблем с венците. Купувам си тази на Дентапротект Сензитив Плюс, защото не ми люти толкова и е по-приятна на вкус :mrgreen: Предишната направо ме разплакваше :lol: Когато избирам вода за уста, внимавам да е по-щадяща, защото зъбите и венците са ми много чувствителни.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Вода за уста

Мнениеот Didoncheto » 21 Апр 2012, 16:04

Задължително използвам вода за уста, така съм свикнала от години. Усещам зъбите си много по-чисти и ми е много по-комфортно, след като се изджабуря :mrgreen: Сменям ги през определен период от време, но съм най-доволна от ELGYDIUM. На същата фирма има и детска вода за уста, но ще изчакам още няколко години, защото е за деца над 6 годинки :roll:
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Вода за уста

Мнениеот elena » 27 Апр 2012, 11:17

Докато бях бременна, използвах вода за уста поне по няколко пъти на ден. Нали знаете понякога какъв неприятен метален вкус се усеща и това беше моето спасение. Ходих при наблюдаващата ме гинеколожка, защото се притесних да не е някаква реакция от витамините, но въпреки, че ми ги смени неприятния вкус на метал си остана в устата ми. Оттогава редовно си използвам вода за уста, така грижата за зъбите и венците ми е много по-пълноценна. Не знам дали си внушавам, но сега много по-рядко ми се налага да посещавам стоматологичния кабинет и ходя основно за профилактични прегледи :)
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Вода за уста

Мнениеот aninka » 08 Май 2012, 12:24

Купувам вода за уста, но не винаги я използвам. Моят зъболекар ми е препоръчал Елудрил и дори я използвам при болно гърло. Четката и пастата за зъби са ми на първо място, а водата за уста е само допълнение :roll:
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Вода за уста

Мнениеот Forman » 09 Май 2012, 11:46

Водата за уста е удобна за профилактика, но не и за миене на зъбите. Мия зъбите си сутрин и вечер, а през другото време се жубуря с вода за уста. Така през целия ден имам свеж дъх и приятно усещане за чисти зъби и уста.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Вода за уста

Мнениеот peter pan » 11 Юни 2012, 15:31

Използвам вода за уста, след като измия зъбите си с четка и паста. Няма как да я нося с мен през деня, ако съм навън, така че се ограничавам в нейното използване единствено в домашни условия. Със сигурност има ефект, защото си усещам зъбите много по-чисти, а дъха много по-свеж :D Четката и пастата за зъби са ми на Елгидиум, а водата за уста на Елудрил.

Eudril-daily.jpg
Eudril-daily.jpg (20.36 KiB) Прегледано 918 пъти
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Вода за уста

Мнениеот ramimni » 02 Юни 2016, 15:32

Интересува ме колко продължително може да се ползва водата за уста? Постоянно ли може да се употребява или трябва да се правят почивки?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта