Нерви-как да ги лекуваме?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Нерви-как да ги лекуваме?

Мнениеот micky » 08 Май 2012, 09:20

Здравейте! искам да попитам участниците във форума за едни таблетки, които изписаха на майка ми. Тя от край време не е много добре с нервите. Изписаха и Ксанакс 5мг., 3 по 1 таблетка, пие ги втора седмица, но казва че не чувства някакво облекчение. Кога ще започне ефекта на хапчетата? Да не би дозата да е малка и да трябва да пие по повече дневно? :( Ако някой ги е приемал, ще се радвам да сподели мнение.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Нерви-как да ги лекуваме?

Мнениеот ivka-86 » 08 Май 2012, 09:32

При всеки човек е различно и дозата, която трябва да се приема е строго индивидуална според състоянието :idea: Няма как някой тук да ви даде мнение, освен лекуващия лекар на майка ви. По-добре не си правете експерименти, все пак става въпрос за лекарство, а не за нещо безобидно.

Ето какво пише в листовката на лекарството:

КАК ДА ПРИЕМАТЕ КСАНАКС?
Общата продължителност на лечение не трябва да надвишава 8-12 седмици, включително процеса на намаляване на дозата.
Вашата доза ще бъде индивидуализирана в зависимост от тежестта на симптомите и индивидуалния Ви отговор към лекарството. Винаги приемайте Ксанакс таблетки точно както Ви е казал Вашия лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Нерви-как да ги лекуваме?

Мнениеот Камелия » 08 Май 2012, 15:52

micky написа:Здравейте! искам да попитам участниците във форума за едни таблетки, които изписаха на майка ми. Тя от край време не е много добре с нервите. Изписаха и Ксанакс 5мг., 3 по 1 таблетка, пие ги втора седмица, но казва че не чувства някакво облекчение. Кога ще започне ефекта на хапчетата? Да не би дозата да е малка и да трябва да пие по повече дневно? :( Ако някой ги е приемал, ще се радвам да сподели мнение.

Аз лично не съм ги пила, но баща ми изпада в депресивни състояния и нервни кризи и му изписаха същите таблетки. Не ги пие ежедневно, само когато се почувства малко лабилен.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Нерви-как да ги лекуваме?

Мнениеот eli » 28 Май 2012, 11:19

Аз напоследък също имам проблем с нервите- много бързо се изнервям, започвам да крещя, не знам полудявам ли. Но преди не бях така, бях си спокойна, а сега от най малкото и ставам ужасна :( . Ако може да ми препоръчате някакви таблетки или нещо друго, но да е нещо слабичко, ако може хранителна добавка, защото не мисля че имам нужда чак от Ксанакс :roll:
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Нерви-как да ги лекуваме?

Мнениеот micky » 04 Юни 2012, 11:38

Майка ми си беше взела едни капсули Невроефект, и остана много доволна. Те са изцяло билкови, може да ги пробваш, поне не вредят :)
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта