Криза, криза до кога ?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Криза, криза до кога ?!

Мнениеот ilian_79 » 04 Юни 2012, 11:23

Във всички учебници по икономика са описани подробно икономическите цикли, задължителното настъпване на стагнации и кризи, как толкова много "големи умове" и финансисти в половин Европа не можаха да отреагират навреме и ако не могат да прекъснат поне да смекчат ефекта внесената от САЩ криза. В крайна сметка, нито парите, нито благата в света са намалели, така че срещу всеки обеднял има някой забогатял.
Чудя се щом има криза на потреблението, защо не се предприемат мерки именно срещу това и какво би станало ако:
1. Се намали ДДС от 20 на 10 % - ще се стимулира потреблението, от там увеличи оборотите между фирмите и облекчат затруднените парични потоци
2. Как Германия и Турция имат нечуван икономически растеж и как намират начин да работят и изнасят продукция, вместо да плачат и да молят за помощ
3. Как ни повтарят да затягаме коланите, да правим съкращения, да намаляваме заплати, а 240-те ни народни хрантутници не искат те самите да намалеят наполовина и свият държавните харчове, и без това само 1/3 от тях са достатъчно активни, другите са абсолютно безполезни.
4. Щом сме най-работливата и кадърна нация, защо чакаме все отвън да ни командват и напътстват и как позволяваме да се топим в необратима геометрична прогресия.
Давам за пример миниманата работна заплата в Европа
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0
Явно сме 10 пъти по-глупави и мързеливи от средния европеец или закостенялото мислене е пречка за преборване на всички отрицателни тенденции в страната ни

П.С. И днес съм на интервю за работа. Нищо, че имам Висше образование, че знам езици и съм работил в международен консорциум по европейски проекти, повече от 6 месеца не мога да си намеря горе-долу нормална работа. В този ред на мисли върпосите продължават да се леят един след друг и се надявам да помогнете с градивни мнения
ilian_79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2012, 09:16

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот Мади Ранчева » 31 Яну 2014, 14:54

Година по-късно виждам тази тема, но положението е същото. Наскоро прочетох някъде едно заглавие, което гласеше нещо подобно на това, че когато Гърция беше в сериозна криза изглеждала като разцъфнала градина пред България в този момент!

Така де, търси си късмета навън по-добре! ;)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот Guppy » 20 Апр 2017, 13:53

Мади Ранчева написа:Година по-късно виждам тази тема, но положението е същото. Наскоро прочетох някъде едно заглавие, което гласеше нещо подобно на това, че когато Гърция беше в сериозна криза изглеждала като разцъфнала градина пред България в този момент!

Така де, търси си късмета навън по-добре! ;)

Кой знае ние кога ще цъфнем, но съдейки по много пълните марките, тежките ни колички и пълните заведения, може би няма да е много далеч това време, или вече сме цъфнали.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот Notification » 20 Апр 2017, 15:44

Ние българите няма да излезем от кризата никога. Ето, сега например, хората гледат тайно предаването на Слави и седят и нищо, бунтуват се срещу различни разкрития и нищо.. Ние сме мързеливи.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:20

Когато целия свят е на светлинни години по-напред от нас, тогава може и ние да излезем от кризата, до тогава има да се чудим ще успеем ли, няма ли..
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 13:56

Имаше някакви твърдения, че през 2017 ще я цъфнем и вържем, но се почнаха разправии, че ще се намалява работната заплата, 460 много им се видял на съда. Кога ще излезем от кризата с такова мислене..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот Gold » 25 Май 2017, 16:26

Никога - при нас ще е вечна криза в БГ! :mad:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот skyfly » 25 Май 2017, 16:29

Gold написа:Никога - при нас ще е вечна криза в БГ! :mad:

За съжаление, си права, че кризата при нас ще бъде вечна. :roll: Може би след много много години нещата ще се променят, но ще минат поне 100 ..
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот nefertiti » 25 Май 2017, 16:38

Момичета, да ви кажа дори не знам дали след 100 години ще я има държавата, както вървят нещата. :evil:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Криза, криза до кога ?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 10:09

nefertiti написа:Момичета, да ви кажа дори не знам дали след 100 години ще я има държавата, както вървят нещата. :evil:

Има твърдения, че след 100 години може и човечеството да го няма. :roll: Каквото и да се случва, няма да е изненадващо, според мен предстоят много промени в световен мащаб. Дано само да бъдат за добро и хората да не страдат много от нещата, които се случват, че с тея свещенни войни..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта