Загубих си гласа, дали е ларингит?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Загубих си гласа, дали е ларингит?

Мнениеот palechka » 27 Юни 2012, 13:34

Вече втори ден съм почти без глас :? Не знам на какво се дължи, защото не ме боли гърло, нямам други оплаквания, а гласът ми изчезна. Дали е ларингит? Чувствам се така, все едно съм била в нощен бар, опушен от цигарен дим... Полагам огромни усилия да говоря, а хората около мен се напрягат, за да ме разберат. Засега съм на билкови лукчета и мед, но подобрение няма. Да си купя ли някакви хапчета за смучене като стрепсилс и трахизан или?
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Загубих си гласа, дали е ларингит?

Мнениеот peter pan » 27 Юни 2012, 14:33

Защо не опиташ с Хомеовокс? Това са таблетки за смучене и се препоръчват при загуба на глас, пресипналост и т.н. На мен не ми се е случвало да си изгубя гласа, но сестра ми има някакъв хомеопатичен сироп, защото често изпада в подобно състояние.

Homeovoks.jpg
Homeovoks.jpg (45.48 KiB) Прегледано 3475 пъти
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Загубих си гласа, дали е ларингит?

Мнениеот elena » 28 Юни 2012, 09:16

И на мен ми се е случвало няколко пъти да ми падне гласа без да имам други оплаквания, но да знаеш, че само с лукчета и мед трудно ще се оправиш. Опитай се да не говориш много, а само, когато се налага, за да не си напрягаш излишно гласните струни - трябва да са в покой. Също така избягвай студените храни и напитки и си купи нещо противоалергично, защото е напълно възможно да е на алергична основа. Ако не усетиш подобрение, отивай на преглед при УНГ.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Загубих си гласа, дали е ларингит?

Мнениеот monito » 29 Юни 2012, 10:13

Дали е ларингит може да каже само и единствено лекар, а ние тук можем само да гадаем. Моят глас също се е губил, но се оказа, че е от преумора и стрес. Изписаха ми пластири, които се смучат - Исла касис плюс витамин С и много облекчиха състоянието ми, но не ти препоръчвам самолечение. Най-добре отиди на лекар, ако все още нямаш глас и изпитваш трудност да говориш.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта