Пъпки по ръцете и краката на детето

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот ДоРеМи » 28 Юни 2012, 10:47

Здравейте! И аз се подреждам за съвет, защото на малката й се появиха пъпки, но единствено по ръцете и краката. За първи път ми се случва подобно нещо, защото пъпчиците са основно по ходилата и дланите, а някои от тях са с връх и изглеждат като водни. Забелязах ги преди два дена и веднага отидохме на лекар, който ни успокои, че пъпките са от претопляне и няма нужда да се пият лекарства. В момента й давам единствено витамини и след като я изкъпем, поръсвам пъпчиците с бебешка пудра. Дали е достатъчно? Да я заведа ли и на друг преглед? Дъщеричката ми е добре, не е вдигала температура и няма нищо друго, което да ме тревожи. Това, което ме притеснява е, че в нейната група има дечица със същите симптоми. Не мисля, че е хранително натравяне, защото нито повръща, нито пък е с разстройство. Нещо да ги е полазило из тревните площи в яслата, но тогава най-вероятно обрива няма да е локализиран по този начин... Не е и шарка, защото Варицелата я изкарахме миналата година, а я къпем всеки ден без пъпките да се разнасят по тялото. Какво друго може да е?
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот Silvi » 28 Юни 2012, 10:51

ДоРеМи написа:Здравейте! И аз се подреждам за съвет, защото на малката й се появиха пъпки, но единствено по ръцете и краката. За първи път ми се случва подобно нещо, защото пъпчиците са основно по ходилата и дланите, а някои от тях са с връх и изглеждат като водни. Забелязах ги преди два дена и веднага отидохме на лекар, който ни успокои, че пъпките са от претопляне и няма нужда да се пият лекарства. В момента й давам единствено витамини и след като я изкъпем, поръсвам пъпчиците с бебешка пудра. Дали е достатъчно? Да я заведа ли и на друг преглед? Дъщеричката ми е добре, не е вдигала температура и няма нищо друго, което да ме тревожи. Това, което ме притеснява е, че в нейната група има дечица със същите симптоми. Не мисля, че е хранително натравяне, защото нито повръща, нито пък е с разстройство. Нещо да ги е полазило из тревните площи в яслата, но тогава най-вероятно обрива няма да е локализиран по този начин... Не е и шарка, защото Варицелата я изкарахме миналата година, а я къпем всеки ден без пъпките да се разнасят по тялото. Какво друго може да е?

Щом са само по ръцете и краката и няма висока температура значи няма от какво да се притесняваш.Няма данни да е шарка, ако беше шарка пъпките щяха да са по слабините, корема, гърдите. Смятам, че с пудрата и водни бани пъпките ще утихнат. Детската кожа е много нежна и е възможно да е направила някаква слънчева алергия или просто на тези места се е поизпотила малко повече.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот rony_80 » 29 Юни 2012, 08:14

А имате ли афти в устичката, защото има някакъв вирус, който е с пъпки по ръчичките, краката и афти - много неприятно. Щом детенцето се чувства добре, не би трябвало да има проблем. Важното е пъпките да не се разнасят по тялото, защото на голямата ми щерка също й се бяха появили преди две години и направо пълзяха нагоре по крачетата, та чак накрая минахме на урбазон. Оказа се хранително натравяне, въпреки че нямаше никакви признаци за това. При децата нещата се развиват скорострелно и затова е хубаво да я наблюдаваш. Дано всичко премине без главоболия.
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 09:17

rony_80 написа:А имате ли афти в устичката, защото има някакъв вирус, който е с пъпки по ръчичките, краката и афти - много неприятно. Щом детенцето се чувства добре, не би трябвало да има проблем. Важното е пъпките да не се разнасят по тялото, защото на голямата ми щерка също й се бяха появили преди две години и направо пълзяха нагоре по крачетата, та чак накрая минахме на урбазон. Оказа се хранително натравяне, въпреки че нямаше никакви признаци за това. При децата нещата се развиват скорострелно и затова е хубаво да я наблюдаваш. Дано всичко премине без главоболия.

Нямахме афти и вече сме добре :) Прескочихме за 3 дена до морето и пъпките изчезнаха от само себе си. Много познати поставяха диагнози - кой шарка, кой хранително натравяне, но не съм я водила на втори преглед, защото не видях нищо притеснително в поведението й. Плюс това пъпките не се разнасяха, а бяха единствено по ръчичките и крачетата. Хладните бани и бебешката пудра си свършиха чудесно работата. Давах й витамини, за да я подсиля и много бързо забравихме за проблема, а вече сме и с морски тен :mrgreen:
ДоРеМи
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2012, 16:35

Re: Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 15:20

ДоРеМи написа:
rony_80 написа:А имате ли афти в устичката, защото има някакъв вирус, който е с пъпки по ръчичките, краката и афти - много неприятно. Щом детенцето се чувства добре, не би трябвало да има проблем. Важното е пъпките да не се разнасят по тялото, защото на голямата ми щерка също й се бяха появили преди две години и направо пълзяха нагоре по крачетата, та чак накрая минахме на урбазон. Оказа се хранително натравяне, въпреки че нямаше никакви признаци за това. При децата нещата се развиват скорострелно и затова е хубаво да я наблюдаваш. Дано всичко премине без главоболия.

Нямахме афти и вече сме добре :) Прескочихме за 3 дена до морето и пъпките изчезнаха от само себе си. Много познати поставяха диагнози - кой шарка, кой хранително натравяне, но не съм я водила на втори преглед, защото не видях нищо притеснително в поведението й. Плюс това пъпките не се разнасяха, а бяха единствено по ръчичките и крачетата. Хладните бани и бебешката пудра си свършиха чудесно работата. Давах й витамини, за да я подсиля и много бързо забравихме за проблема, а вече сме и с морски тен :mrgreen:

Позната история, дъщеричката ми като беше малка се изриваше от всичко, от храна, от мръсотия, от комари и всички лекари поставяха различни диагнози. Сега е по- голяма и такива проблеми нямаме, но така и не разбрах дали сме карали някакви шарки тъй като симптомите понякога бяха подобни.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Пъпки по ръцете и краката на детето

Мнениеот ramimni » 17 Фев 2017, 15:11

Щом не е от храна или някакво заболяване, може да е алергична реакция към нещо друго или нещо я е ухапало. Като бях малка и ме хапеха бълхи, направо мехурчета ми ставаха пъпчиците.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron