Полезните свойства на черния пипер

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот Ваня_13 » 03 Авг 2012, 13:46

Тъй като се доближаваме до ориента като нация, манталитет и кухня, с всички знаем, че ориенталската кухня е богата на подправки ще се опитам да ви впечатля с полезните свойства на черния пипер. Аз лично харесвам черния пипер, но в умерени количества. Освен като подправка знаете ли, че пипера може да се използва и като козметично средство. Ето как:
Веществото пиперин, което се съдържа в черния пипер блокира образуването на мастни клетки. Освен това можете да прилагате черния пипер като средство срещу диария, холера и други стомашно-чревни заболявания. Навлизайки в кръвообръщението пиперинът се намесва в генната експресия в мастните тъкани и действа на молекулярно ниво. Влияе на формирането на мастните клетки, като поставя верижна реакция, която пренасочва специализирането на клетките.
Ако вие знаете някакви рецепти включващи в състава си черен пипер споделете!
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот ninars » 11 Дек 2012, 14:03

Чувала съм още, че черният пипер влияе благоприятно върху паметта и има антисептични свойства. Аз лично много го харесвам като подправка, но за съжаление трябва да внимавам при употребата му, защото имам капризен стомах
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот desita@ » 29 Дек 2012, 22:35

Много полезна информация,аз се сещам само за компрес с черен пипер и ракия при възпалено гърло. :D
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот geriva » 23 Фев 2013, 14:31

При проблеми със синусите смесвам черен пипер, брашно и вода. Оформям малка питка и налагам на челото.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот winterrose » 06 Мар 2013, 12:22

Знам само, че действа загряващо и противовъзпалително, и може да се използва при настинки.
Ако смесите щипка черен пипер и 1/4 чаена лъжичка обикновена готварска сол, ще получите лечебен прах, който лекува повишена чувствителност на зъбите.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот BRI » 06 Мар 2013, 16:01

Аз много обичам, но вкъщи все ми се карат да не прекалявам. И то с право, защото ми дразни стомаха.
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот ninars » 24 Апр 2013, 12:10

Черният пипер стимулира вкусовите центрове и подобрява храносмилането. Освен това тази подправка е демонстрирала впечатляващи антиоксидантни и антибакетриални ефекти - друго чудесно предимство в света на здравето...
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот Kremiliya » 04 Дек 2014, 13:10

ninars написа:Черният пипер стимулира вкусовите центрове и подобрява храносмилането. Освен това тази подправка е демонстрирала впечатляващи антиоксидантни и антибакетриални ефекти - друго чудесно предимство в света на здравето...

Не знаех изобщо, че е полезен! Знам, че не е препоръчителен при киселини! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 15:41

Ваня_13 написа:Тъй като се доближаваме до ориента като нация, манталитет и кухня, с всички знаем, че ориенталската кухня е богата на подправки ще се опитам да ви впечатля с полезните свойства на черния пипер. Аз лично харесвам черния пипер, но в умерени количества. Освен като подправка знаете ли, че пипера може да се използва и като козметично средство. Ето как:
Веществото пиперин, което се съдържа в черния пипер блокира образуването на мастни клетки. Освен това можете да прилагате черния пипер като средство срещу диария, холера и други стомашно-чревни заболявания. Навлизайки в кръвообръщението пиперинът се намесва в генната експресия в мастните тъкани и действа на молекулярно ниво. Влияе на формирането на мастните клетки, като поставя верижна реакция, която пренасочва специализирането на клетките.
Ако вие знаете някакви рецепти включващи в състава си черен пипер споделете!

Ти всички тези неща, които ги написа, усвояват се чрез яденето на пипера ли? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезните свойства на черния пипер

Мнениеот Snejna » 11 Дек 2014, 15:05

Не съм знаела, че е толкова полезен пипера, аз си мислих, че е просто подправка без специални свойства, изненадана съм сериозно :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта