Подходящ домашен любимец

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Подходящ домашен любимец

Мнениеот Yana » 06 Апр 2011, 10:10

Всички в детството сме мечтали за домашен любимец. Родителите поради свои съображения , или са откликвали на идеята или категорично и строго забранявали. Дали дете което расте с животно , наистина развива качества като доброта , състрадание, расте по спокойно; Придобива правилни хигиенни навици; Разходките на въздух са по-чести. Аз не съм имала куче ,но пък активно се грижех за морски свинчета , те също са много любвеобилни и радостно квичат когато ги храниш.
Мисля , че всеки човек който е отглеждал животно в детството си , се замисля за такова и когато стане родител. До тук с желанията .
Да отглеждаш дете само по себе си не е лека задача , а тук и домашен любимец се е наместил в списъка с ангажиментите за деня .
Ами когато детето е болно , което се случва , кой поема грижата за кучето ?
Истината е там , че всеки прави свой личен избор за това, и той в никакъв случай не е грешен ;
Много бих искала да чуя вашата гледна точка по въпроса.
Бихте ли взели домашен любимец на детето си , или друго дете е по добрият избор ? :)
Кое е подходящото животно за детето ви , и бихте ли се консултирали поотделно с вашият личен лекар и също така с ветеринар ?
Yana
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Апр 2011, 08:22
Местоположение: гр. Казанлък

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Radost » 06 Апр 2011, 12:16

О, дилемата домашен любимец или дете изобщо не подлежи на коментар! Двете неща нямат абсолютно нищо общо! :roll:
Хубаво е децата да растат с животинче вкъщи - причините са изброени по-горе. Но родителите трябва да знаят едно - независимо какво е животното и колко голямо е детето, отговорността и грижата ще е винаги, само и основно тяхна!
Едно, че малкото дете обикновено бързо се отегчава и често неглижира хигиената и здравето на любимеца си, второ, че отглеждането на което и да е животно е свързано с доста разходи, които трудно могат да бъдат покрити от джобните на детето. А ако се стигне до ветеринарна помощ... Тогава разходите могат да станат доста сериозни!
Затова, преди да изберете какъв вид животно искате вкъщи, трябва да осъзнаете, че рано или късно грижите по него ще легнат на вашия гръб. Добре е да се запознаете предварително със спецификата при отглеждането на различните видове животни и техните породи, да се консултирате с развъдчици и ветеринари и да почетете литература, за да знаете с какво се захващате. Слава богу, днес Интернет предоставя богата база от информация по всички тези въпроси, затова потърсете сайтове и форуми, за да зададете въпросите, които ви вълнуват и да получите компетентни съвети от хора, които вече имат опит в отглеждането.
Да не забравя да спомена за златното правило, че колкото по-малки са децата, толкова по-голямо трябва да бъде животното. Дребните животинки са много мили, но и много крехки и съществува сериозен риск да бъдат наранени и даже убити от непремерените ласки на дечицата.
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Yana » 07 Апр 2011, 09:14

Напълно те подкрепям Radost, но далеч съм от мисълта, че някой би си помислил ,че невръстното дете ще се грижи адекватно за животинчето. Разбира се ,че хигиената е ангажимент на родителя;
А по повод животинче или дете също смятам, че това не е равностойно сравнение- но за съжаление все повече и повече родители предпочитат да имат едно дете и нещо си за домашен лщбимец , отколкото да напълнят къщата със щастливи и играещи деца.
Аз имам брат с когото имаме много малка разлика почти като близнаци израстнахме , и беше много весело :))
Yana
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Апр 2011, 08:22
Местоположение: гр. Казанлък

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот southern_sun » 07 Апр 2011, 09:39

Yana написа:Напълно те подкрепям Radost, но далеч съм от мисълта, че някой би си помислил ,че невръстното дете ще се грижи адекватно за животинчето. Разбира се ,че хигиената е ангажимент на родителя;
А по повод животинче или дете също смятам, че това не е равностойно сравнение- но за съжаление все повече и повече родители предпочитат да имат едно дете и нещо си за домашен лщбимец , отколкото да напълнят къщата със щастливи и играещи деца.
Аз имам брат с когото имаме много малка разлика почти като близнаци израстнахме , и беше много весело :))

Много ми хареса темата, която сте сложили, браво! Аз имам дете и винаги съм искала да имам куп деца, за които ще се грижа и ще радват дома ми, но така се случи, че за момента имам само едно. Когато детето ми порасна достатъчно реших да й взема кученце, вместо да родя поредното дете, което ще израсне без баща. Та така от едно кученце, станаха няколко. Смея да твърдя, че изградих в нея чувства на отговорност към животинчето като за нейна сестричка. Аз като дете съм имала много и всякакви видове животни, никога не съм ограничавана в това от родителите ми, за това няма и да огранича детето си в това да има всякакви животни.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Yana » 07 Апр 2011, 10:25

Моите най- искрени пожелания , вие сте смела майка :)
Аз все още се колебая , но тайно съм се спряла също на куче , все още събирам смелост :)))
Yana
 
Мнения: 22
Регистриран на: 06 Апр 2011, 08:22
Местоположение: гр. Казанлък

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот southern_sun » 07 Апр 2011, 11:39

Yana написа:Моите най- искрени пожелания , вие сте смела майка :)
Аз все още се колебая , но тайно съм се спряла също на куче , все още събирам смелост :)))

Това не е до смелостта ми, трябва да ви кажа, че животните са много по добри приятели от хората. Те са искрени и честни, винаги отвръщат с това, с което ги дарявате.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Madame » 15 Юли 2011, 16:19

Водна жабка - албинос!Плува си в аквариума и не цапа из дома.Грациозна и атрактивна. Храни се два пъти седмично с микроскопично парченце месо.На две седмици се сменя водата.
Аватар
Madame
 
Мнения: 101
Регистриран на: 02 Апр 2011, 20:57

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот Margo » 18 Юли 2011, 12:22

Това е много интересно животинче, аз си бях харесала малко таралежче албинос, но в Гърция беше 350 евро. Множко ми се видя :D
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот iska123 » 19 Юли 2011, 12:06

Куче е много добра идея, но наистина си е ангажимент. Морските свинчета са страхотни животинки и изискват по- малко грижи от кучето. Аз, обаче, също искам куче, защото е много хубаво да изпиташ любовта и на такова животинче. Но, все пак, преценете и според детето си. А и ако е малко по- голямо няма да има проблем с куче :)
iska123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2011, 22:59

Re: Подходящ домашен любимец

Мнениеот southern_sun » 19 Юли 2011, 12:39

iska123 написа:Куче е много добра идея, но наистина си е ангажимент. Морските свинчета са страхотни животинки и изискват по- малко грижи от кучето. Аз, обаче, също искам куче, защото е много хубаво да изпиташ любовта и на такова животинче. Но, все пак, преценете и според детето си. А и ако е малко по- голямо няма да има проблем с куче :)
е
Един съвет от мен: вземете си животинче, което ще можете да галите и, от което няма да се страхува детето. Освен кучетата имам игуана, която харесвам, но се страхувам от нея и само я храня без да мога да я докосна. Мен ме е страх от животинчето и него го е страх от мен. Кошмар!!Виж кучето е друга работа, галиш го и то отвръща на любовта ти.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта