Панадол или Нурофен

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Панадол или Нурофен

Мнениеот belle_vie » 06 Апр 2011, 10:51

С напредването на бременността ми все повече чета и се интересувам за всичко, около съществото, което ще се появи на бял свят. Срещам се с много мои приятелки, които вече са минали по моя път, но има въпроси, на които и те не могат да ми отговорят. Повечето приятелки ми казаха, че когато започнат имунизациите на моето бебе тогава ще видя и най-големия зор. Плач и температура. За да съм подготвена за съдбовния момент кой от двата медикамента за си купя?
belle_vie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:18

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот perla197811 » 06 Апр 2011, 19:06

Който и да избереш- все ще ти свърши работа.Може да комбинираш със свещички.Едното през устата, другото през.... :roll: :D
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот reni98 » 12 Апр 2011, 17:47

Здравейте, приятели!
Бих искала да отбележа, че никога не бива да се прилага медикамент,ако няма показания за това, особенно при бебета!Имунизациите не са страшни-не винаги водят до повишена температура при бебета, те са задължителна профилактична мярка.Ако бебето Ви след имунизация не вдигне температура, в никакъв случай профилактично не давайте каквито и да са антипиретици-орално или анално,защото НЯМА безобидни лекарства .Това не са бонбонки, които внасяте в организма на децата си, а сложни химични вещества.Родители, бъдете по-отговорни към вашите деца!Ако е необходимо да се прилагат такива противотемпературни средства следвайте правилната дозировка и никога не прилагайте сироп орално, комбиниран със свещички анално, защото едновременното им приложение фактически удвоява дозата.Това води до нежелани, странични ефекти като повръщане и др.Освен това е препоръчително, както и при всички медикаменти с еднопосочно действие да се използва принципа на ротацията- редувайте лекарствата,в случая заменяйте-Панадол,Нурофен, Ефералган..и т.н.Не забравяйте правилно да прецените момента, в който да приложите антипиретика-при бебетата се счита, че повишена температура е тази над 37 градуса.Оставете организма сам да се пребори с нормалното физиологично покачване на температурата-знак, че в организма са нахлули неканени нашественици-микроорганизми.Всеки организъм се бори сам с тях, подкрепян при нужда от лекарствените средства.
Мислете, преди да посегнете към медикамента! Трябва ли? Колко? Как? На какъв интервал?
reni98
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Апр 2011, 22:36

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот perla197811 » 13 Апр 2011, 19:18

На мен ми се наложи именно такова "удвояване" на дозата. Все пак по лекарско предписание....Тези деца така могат да ти изкарат акъла :?
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот nikidesi » 25 Юни 2011, 23:28

Аз винаги преди имунизация давах ПАНАДОЛ и никога не сме имали температура след нея.
nikidesi
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2011, 23:09

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот Margo » 20 Юли 2011, 16:35

nikidesi написа:Аз винаги преди имунизация давах ПАНАДОЛ и никога не сме имали температура след нея.

Аз също предпочитам Панадол, има чудесен вкус на ягоди.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 13:45

На мен още като ни изписаха с бебето дойде педиатъра и ми изписа всичко, което смята че е нужно за бебето на първо време. В рецептата имаше еспумизан, панадол и разтворче за почистване на нослето. Може би не е добра идея, да се запасяваме предварително с лекарства за бебето,а да попитаме лекар.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот сиско » 18 Окт 2011, 22:44

аз съм за Панадола, Нурофена действаше по-бавно и имаше по-кратко въздействие. Винаги имаме Панадол в къщи за всеки случай, а и дозатора е идеален за всякакви течни медикаменти.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот radowen » 14 Ное 2011, 12:44

Ползвала съм и двете-всъщност Нурофен само веднъж, защото не ми хареса действието - както пище сиско по-горе действа по-бавно и за по-кратко. Но от Пнадола ни се разстройва стомахчето - разтройство, газове...И тъй като сме вече на 4 години и след консултация с педиатър - при температура над 38 градуса използваме Хексалгин! Понасят ни по добре и действието е по-добро. Тъй като са горчиви капки ги даваме със сок! ;)
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Панадол или Нурофен

Мнениеот Margo » 14 Ное 2011, 13:15

radowen написа:Ползвала съм и двете-всъщност Нурофен само веднъж, защото не ми хареса действието - както пище сиско по-горе действа по-бавно и за по-кратко. Но от Пнадола ни се разстройва стомахчето - разтройство, газове...И тъй като сме вече на 4 години и след консултация с педиатър - при температура над 38 градуса използваме Хексалгин! Понасят ни по добре и действието е по-добро. Тъй като са горчиви капки ги даваме със сок! ;)

Когато детето ми беше малко ползвах свещички на Панадол, така се щади стомахчето на детето и по-бързо действа лекарството.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron