Витамините - естествени v/s синтетични

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот Radost » 06 Апр 2011, 14:09

Отново е пролет и отново ни налегна пролетната умора. Как се борите с хиповитаминозата и кои начини предпочитате, за да набавите на организма си тези толкова ценни вещества?
Всички знаем, че няма нищо по-добро от естествените витамини, съдържащи се в храната. Предимството им пред синтетичните е просто неоспоримо.
От друга страна пък, по това време на годината няма голям избор на истински, качествени храни. Повечето плодове и зеленчуци са вносни и пълни с консерванти, оцветители, хормони, пестициди и др., което прави ползата им силно съмнителна, ако изобщо има такава.
Но пък и синтетичните не дават гаранция, че не са замърсени от съставки със съмнителен произход - наскоро имаше скандал по повод открито ГМО в известна марка витамини...
Да, трудно е да се реши кой от двата варианта и за предпочитане. А как е при вас? Чудите ли се и вие, или тази дилема изобщо не ви вълнува?
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот vanya68 » 06 Апр 2011, 14:21

Естествените витамини са вкусни, докато хапчетата не са ;)
Но по това време на годината просто не виждам как можем да си набавяме витамини вкусно и безопасно - марулите са пълни с нитрати, а портокалите - с боя.
Аватар
vanya68
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 13:33

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот mountain » 06 Апр 2011, 16:32

Витамини купувам, когато се разболея. Профилактично не, гледам да наблягам на естествените, въпреки, че и така не е ясно точно какво приемаме :|
mountain
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2011, 16:28

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот perla197811 » 08 Апр 2011, 20:37

Пийте витамини , не рискувайте с плодове и зеленчуци :mrgreen:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот wanchityyy » 08 Апр 2011, 21:33

Хубаво е да пиеш витамини,но и плодовете и зеленчуците не са излишни :) :D
wanchityyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2011, 21:28

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот southern_sun » 15 Апр 2011, 12:38

От витамините най-уважавам Вит C, иначе съм пила B complex след тренировка са идеални за възстановяване, предпазват от мускулна треска.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот lisa_ivanova » 15 Апр 2011, 16:18

"...наскоро имаше скандал по повод открито ГМО в известна марка витамини..."
за Центрум ли говориш..? Аз вмомента пия ВитаЕксперт Мултивитамин - не съдържат ГМО , български са, и се чувствам много добре, доста по-енергична , а по повод
mountain написа:Витамини купувам, когато се разболея. Профилактично не, гледам да наблягам на естествените, въпреки, че и така не е ясно точно какво приемаме :|
- аз ги пия за да не се разболявам и да си призная тази зима пих цялата и не съм кихнала даже , а си беше доста "студена" зима според мен ...витамините е по - добре да се пият преди да се разболееш, профилактично .. иначе се получава малко "след дъжд качулка" ..поне според мен. :geek:
lisa_ivanova
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:16

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот Ivaylo » 17 Апр 2011, 23:04

Radost написа: наскоро имаше скандал по повод открито ГМО в известна марка витамини...


От фирмата имаха съмнения, че е възможно да са били употребени ГМО вътре. Не е било открито нищо, но фирмата си прибра всички продукти от партидата.
За сметка на това, в супермаркетите е пълно с лютеница, която бъка от ГМО, обявено е на етикета, но...ядем, та се късаме... :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот Radost » 18 Апр 2011, 10:26

Някои ядете, други сами си я правим... :P :lol:
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Витамините - естествени v/s синтетични

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 14:22

Radost написа:Някои ядете, други сами си я правим... :P :lol:

Е тази, която сами си я правим надали бъка от ГМО, освен ако не си отглеждаме чушчиците и доматките в дворчето на къщата ни. А що се отнася до това ГМО, като, че ли като незнаехме, че ге го има живеехме по спокойно. Така преди години се заговори за нитратите, после в медийното пространство се появи тезата,че са полезни. На кого да вярваме! Аз пък ще си ям плодовете и зеленчуците в комбинация с витамините.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта