Хроничен синузит - ефикасни медикаменти и методи

Re: Хроничен синузит

Мнениеот Даниела Стоянова » 03 Мар 2012, 18:03

Искам да попитам дали не могат нагревките при хроничен синузит? През какви интервали да се правят и за какъв период от време?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Хроничен синузит

Мнениеот majifu » 31 Мар 2012, 11:23

Ксилометазолинът става ли за лечение на синуит?
majifu
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Мар 2012, 13:30

Re: Хроничен синузит

Мнениеот SunFlower » 31 Мар 2012, 13:33

majifu написа:Ксилометазолинът става ли за лечение на синуит?

Не мисля, че синузита може да се лекува с капки за нос. А що се отнася до Ксилометазолина, това за мен са най- ужасните капки, когато ги ползвам продължително време ме заболява гърлото защото толкова много ми изсушават лигавицата, че чак я разраняват.Не ги препоръчвам.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Хроничен синузит

Мнениеот сиско » 07 Яну 2013, 02:08

Имам от 4-ри годишна хроничен синузит, оттърване няма.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Хроничен синузит

Мнениеот luba6a » 07 Яну 2013, 18:27

Оф, мен това ме мъчи вече 30 години.Пробвала съм какво ли не, стигнах до пункции, че не се търпеше.Доктора ми каза , ако желая да изпробвам див кестен.Честно казано, никак не ми се видя добра идея, но в кабинета беше и санитарката и каза, че при нея има 2-3 диви кестена.Каква е процедурата- обелва се кората на кестена и след това жълтата част-сърцевината се суши , след което се настъргва на ситно ренде, за да стане като прах.Смръква се през едната ноздра, после и през другата.Ще ви кажа какво стана- започнах да кихам 3-4 пъти , малко ми позалютя в носа и след няколко минути започнах да си чистя носа, то изтече гной,отпуши се и започнах да дишам нормално, малко по малко спря и главоболието.
Това е лечение, което споделям с вас,което ми облекчи болките.Винаги имаме вкъщи какпки за нос, но 1 започвам с кестена, ако се наложи.
luba6a
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Яну 2013, 12:35

Re: Хроничен синузит

Мнениеот rossitta » 21 Мар 2013, 14:28

Синузита не се лекува,може само да затихва,но при настинка пак се активизира! За съжаление и аз имам проблеми с него. Някои знае ли дали има ефект от пункции на хронично възпаления синус?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron