ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот ogi-smile » 18 Яну 2012, 17:10

Щастието не се купува на килограм. По-скоро се отглежда с много търпение като цветята в градината.

За всеки човек щастието е различно. За някои то е катеренето по стръмни склонове, за други- прегръдката на любимия човек, за трети- съзерцаването на произведение на изкуството.
В каквото и да се състои щастието, всеки от нас има право да е щастлив. Важното е да се научим сами да го „отглеждаме“.
Има хиляди начини да бъдем щастливи, но всички те се основават на поведение и ежедневна „тренировка“. Следвайте нашите съвети и, дори да не станете напълно щастливи, поне ще се почувствате по-добре.
1. Преоткрийте високото самочувствие
Някои хора се подценяват, други смятат себе си за важен дар от боговете за цялото човечество. Разликата между двата вида хора е самочувствието. То е първият ключ към щастието.
Човек, който има високо мнение за себе си, се отнася към себе си като към малко божество. Той поема отговорността за живота и щастието си без да обвинява другите за евентуалните си несполуки.
Онзи, който няма самочувствие, рядко е доволен от това, което е постигнал и често среща трудности. За да не се затормозявате цял уикенд с несполуките в работата си, свикнете вечер да изброявате на ум и малките победи. Нека те да са онова, за което да мислите през почивните дни.
2. Бъдете в добри отношения с околните
Няма нищо по-хубаво от това да сте заобиколени с приятни хора. Не превръщайте обаче хорското одобрение в самоцел.
По-скоро насочете усилията си към това вие да се отнасяте добре с хората около вас.
Oбадете се на старите си приятели от гимназията и излезте на вечеря. Определете си ден за срещи и постепенно се вижте с всички, с които не сте се срещали от години заради липса на време. Ще видите, че не е толкова трудно.
3. Доставяйте си малки радости
Щастието да се живее е низ от малки радости. Кафе в обедната почивка или слънчев лъч в зимния ден- колко му трябва на човек, за да се почувства добре.
Правете си малки подаръци и награди в стил „Ако свърша работата преди 6 часа, ще си взема любимия филм от видеотеката“.
Наслаждавайте се на щастливите си моменти от деня с цялото си същество. Ако положението стане много напрегнато, хапнете малко шоколад- той освобождава хормоните на щастието.
4 Сключете примирие с миналото си
Неприятните спомени са изключително „настоятелни“, когато решат да ви развалят настроението.
Вместо да се затворите в себе си, поговорете с някого за това. Често, когато изкажете проблема на глас, той вече не изглежда толкова важен и голям.
Не се обвинявайте излишно. В крайна смета всеки прави грешки и е по-важно да грешките да не се повтарят, отколкото да не се допускат изобщо. Иначе нямаше как да се научим, нали.
Да се примирите с миналото си, освен всичко друго, е и белег на зрялост.
5 Развийте въображението си
Победете рутинното ежедневие. Експериментирайте- във всичко. Сгответе нещо различно, сменете прическата, облечете нещо нестандартно.
Вземете половинката си и отидете на пътуване-изненада. Просто хванете автобуса, който тръгва най-скоро. Не е трудно, важното е да го поискаш.
Ключовете към щастието всъщност са толкова много, колкото са и хората по света. Не обвързвайте доброто настроение с материалните придобивки. Усмихвайте се и се радвайте на живота.
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Finger » 19 Яну 2012, 10:58

Как да разпознаем щастието?!

Щастието проличава в най-чистото и искренно изражение - усмивката!

images (6).jpg
images (6).jpg (6.81 KiB) Прегледано 318 пъти


Ако загледате човека пред себе си ще видите как щастливата усмивка се различава от куртоазната – венците се показват малко повече, очите заприличват на полумесеци, появяват се бръчици около очите.
Всички обичаме да виждаме усмихнати лица и не се въздържаме да не се усмихнем и ние когато ги видим.
Но как да различим усмивките от щастие, по какво те се различават от обикновените?

изтеглен файл (1).jpg
изтеглен файл (1).jpg (6.97 KiB) Прегледано 318 пъти

Ето някои от сигналите на лицето които показват щастие:
Отпуснато, спокойно чело. Външните краища на веждите са леко отпуснати надолу. Присвити очи. Бръчици около очите. Бръчки под очите. Вдигнати бузи. Бръчки в назолабиалната гънка. Ъгълчетата на устата са вдигнати. Устните са леко раздалени от горните зъби.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот tweety » 02 Мар 2012, 11:16

Къде се крие тайната на щастието? Отговорът е много лесен: във вътрешната ни хармония! А за да постигнем тази хармония се налага да направим няколко малки стъпки, които ще ни донесат вътрешен мир и усещане за удовлетвореност!
Най-важната крачка, която трябва да направи човек е да повиши самооценката си. Това е не само важно за теб и за самочувствието ти, но и да отношението на околните към теб.
Бъди в хармония със себе си
За да бъдеш истински щастлив трябва да откриеш хармонията в себе си. Това е важно за теб и за вниманието и отношението на околните към теб, тъй като ти си индивидуална, личност заслужаваща вниманието на околните.Разбира се никак не е лесно да не забелязваш, че останалите говорят за теб и да усещаш негативното им отношение, но трябва да се абстрахираш от това, да се научиш да анализираш ситуацията и да не даваш поводи на околните да говорят за теб със снизхождение и пренебрежение.
Другата стъпка, която трябва да направиш е да повярваш в себе си. От качеството на мислите и думите ни зависи и качеството на нашия живот. не забравяйте, че всичко, което ни се случва е създадено от нас самите. Четете позитивна литература и повтаряйте думите постоянно, така ще усетите, че животът ви постепенно става още по-добър.
Обикни себе си!
Всяка сутрин извършвайте един простичък ритуал: поглеждайки се в огледалото си кажете няколко хубави думи, усмихни се на себе си.Не забравяйте, че във всеки от нас има единствена, неповторима красота и ти трябва да откриеш своята.

Подреди мислите си! Бъди на висота, ти си умен и развит човек, умееш да мислиш, да изразяваш идеи, да изслушваш мнението на околните.

Грижи се за себе си! Прави си подаръци, ходи на шопинг, купувай си красиви неща, дарявай на тялото си красота и комфорт, ходи в козметични салони.

Общувай повече с хората! Твоето умение да влизаш в контакт и да общуваш ще ти помогне бързо да станеш част от всяка компания, да се сдобиеш с нови приятели и най- важното – да се освободиш от стеснението да проявяваш чувствата си.

Собствен свят! Създай във въображението си свой собствен вълшебен свят, в който да можеш да се приютяваш от време на време и да забравяш за житейските несгоди и притеснения…
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот southern_sun » 26 Мар 2012, 17:04

Не знам колко е вечен този въпрос, но искам да кажа само едно: " Щастие има тогава, когато това, което мислиш, това което казваш и това, което правиш са в хармония" - е не съм го казала аз, един по велик от мен човек - Махатма Ганди
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Mon_ton » 19 Яну 2015, 18:01

Мисля, че щастието до голяма степен зависи от случайността, а не толкова ние да се стремим към това с една или друга рецепта..
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Malina » 20 Яну 2015, 15:21

Мисля, че щастието за едни може да е нещастие за други, човек трябва да е в хармония със себе си, останалото се нарежда от само себе си, когато не изневеряваме на същността си няма как да не сме щастливи :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Lollipop » 21 Яну 2015, 11:04

Всеки разбира щастието по свой собствен начин, това ми направи впечатление напоследък. МНого приятелски семейства имаме, с които уж сме в еднакво положение едни приемат щастливо нещата, други не толкова, трети пък си почиват по различен начин, всичко е до човека, важното е да има щастие :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Tinki » 22 Яну 2015, 16:55

Аз пък имам една много любима мисъл: "Всички семейства са еднакви щастливи, а нещастни по своему".
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Slavena » 22 Яну 2015, 17:19

Не съм съгласна, аз съм щастлива и то предостатъчно, а семейството ми не е щастливо по някакъв калъп!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: ЩАСТИЕТО - ВЕЧНИЯ ВЪПРОС?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Яну 2015, 17:47

Аз съм щастлива, честно да ви кажа. Имам две прекрасни деца, чудесен съпруг, уютен дом, усмихнати приятели :) какво повече му трябва на човек? :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта