Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот silver933 » 17 Мар 2015, 14:27

Нормално е да са съвместими, все пак, когато си живял по един определен начин, то не е лесно изведнъж да минеш в друг режим. А така или иначе постоянно се следят кръвни изследвания и може да се реагира ако липсва нещо :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:35

Сега съм бременна и изобщо не ми се яде месо и не го смятам като минус или се притеснявам, следя си редовно кръвните показатели, чувствам се супер, а за вегетарианците трябва да е дори още по-лесно, не мисля, че трябва на сила да се яде някаква храна, само защото според някой трябва.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:56

Аз със сигурност не бих рискувала по време на бременността да не ям каквото и да е било, дори на сила ще си хапвам, за да съм сигурна, че бебето получава всичко необходимо, докато расте ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Mon_ton » 13 Май 2016, 10:39

Lili_pili написа:Аз със сигурност не бих рискувала по време на бременността да не ям каквото и да е било, дори на сила ще си хапвам, за да съм сигурна, че бебето получава всичко необходимо, докато расте ;)

Така или иначе детето получава всичко необходимо от организма на майката, а не от това, което яде в момента, било то б аничка или друго. ;) Затова е важно жената да се чувства добре и да е ок. :) Ако всичко е наред не пречи липсата на месо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот black » 13 Май 2016, 11:20

Вегетарианството по никакъв начин не пречи на бременността. Като се ядат повече продукти, които съдържат белтъчини и витамини, не мисля, че е чак задължително да се яде месо. Повече като се набляга на листните зеленчуци, боб, риба, млечни продукти и подобни и нещата ще са в рамките на нормалното. Да не забравяме, че трябва да приемаме много фолиева киселина, витамин С, калций, желязо.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Elica » 17 Ное 2016, 12:31

Ако не е балансирана, много трудно да се приемат всички вещества, много жени, нормално хранещи се страдат от дефицити по време на бременността, а с такова сериозно ограничение, трябва да се хапва още по-разнообразно и да се вземат добавки и витамини.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Lilly_milly » 23 Ное 2016, 15:30

Доста сериозна дилема. Например години наред да не си вкусвал месо и сега дори и заради бъдещото ти дете да започнеш е доста стресиращо сигурно. Но по-добре отново да започнеш да ядеш месо, отколкото да си набавяш нужните вещества по изкуствен начин чрез добавки и т.н.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот asdddwww » 23 Ное 2016, 17:05

Lilly_milly написа:Доста сериозна дилема. Например години наред да не си вкусвал месо и сега дори и заради бъдещото ти дете да започнеш е доста стресиращо сигурно. Но по-добре отново да започнеш да ядеш месо, отколкото да си набавяш нужните вещества по изкуствен начин чрез добавки и т.н.

не е ли по-логично, ако не искаш да ядеш месо да не го правиш, отколкото да се насилваш да прояжаш, щото баба ти ти е казала така?
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот zagrijena » 24 Ное 2016, 16:14

Ако си се допитал до специалист как да се храниш, защо да не е съвместимо? Колко бъдещи майки заради фигурата си се подлагат на някакъв режим по време на бременността и раждат здрави и хубави деца, а те самите са още по-хубави след това!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Вегетарианство и бременност - съвместими ли са?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2016, 15:59

Нали така или иначе, ако си прекарал целия си живот с една диета, си прекарваш нормално. В крайна сметка, ако се нуждаеш от нещо ще го усетиш и ще ти се преяде :) всяка разумна жена би променила диетата си в името на здравето на своето дете,а ко изпитва нужда. ако изследвания са в норма защо да се яде на сила нещо, което не е нужно?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron