Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Независимо дали сте посетили стоматолог, или предстои да го направите, то тук можете да споделите своите проблеми от дентално естество.

Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот penio09 » 07 Апр 2011, 02:25

Аз редовно си мия зъбите с детска паста за зъби, но не знам дали си помагам или вредя? - имате ли някаква идея дали са полезни и за възрастните, все пак съдържат флуорид и калций!
penio09

Re: Могат ли възрастните да използват детска паста за зъби?

Мнениеот ciara999 » 09 Апр 2011, 17:25

По-добре е употребата на пасти за зъби като Colgate, Aquafresh....Пастите за зъби могат да се групират в две основни групи: профилактични и лечебни.Ако се нуждаете от минерализация или флуоризация на зъбите, тогава си купете ELGYDIUM protection caries - хем ще има протекция и от кариеси (:
Livin' my life like it's golden (:
Аватар
ciara999

Мнениеот radina » 25 Апр 2011, 22:33

penio09 написа:Аз редовно си мия зъбите с детска паста за зъби, но не знам дали си помагам или вредя? - имате ли някаква идея дали са полезни и за възрастните, все пак съдържат флуорид и калций!

Щом е за деца няма да ти навреди със сигурност, а дали ще ти помогне това е друг въпрос.На пазара има толкова пасти за зъби че що реши точно да се миеш с детска не мога да си го обясня :?: :?: :?:
Глупости правят умните хора. За останалите е ежедневие
Аватар
radina

Мнениеот southern_sun » 25 Апр 2011, 22:56

Детските пасти са ми като крем за ръце, не освежават така както останалите ментови.
southern_sun

Мнениеот HealthyBoy » 21 Май 2011, 18:02

На мен детските пасти ми се виждат малко ала-бала, не виждам смисъл възрастен човек да ги използва.
HealthyBoy

Мнениеот southern_sun » 25 Май 2011, 09:47

HealthyBoy написа:На мен детските пасти ми се виждат малко ала-бала, не виждам смисъл възрастен човек да ги използва.

Е те ако са ала - бала няма да даваме на децата си да ги ползват бе, ще ги караме да си мият зъбките с паста за възрастни. Не харесва детските пасти тъй като имат вкус на крем, а аз както предполагам и останалите възрастни предпочитам свежестта на ментата.
southern_sun

Мнениеот HealthyBoy » 27 Май 2011, 23:35

southernsun написа:
HealthyBoy написа:На мен детските пасти ми се виждат малко ала-бала, не виждам смисъл възрастен човек да ги използва.

Е те ако са ала - бала няма да даваме на децата си да ги ползват бе, ще ги караме да си мият зъбките с паста за възрастни. Не харесва детските пасти тъй като имат вкус на крем, а аз както предполагам и останалите възрастни предпочитам свежестта на ментата.

Може и така да е, не съм специалист все пак :)
HealthyBoy

Мнениеот southern_sun » 02 Юни 2011, 11:35

HealthyBoy написа:
southernsun написа:

Може и така да е, не съм специалист все пак :)

Е аз също не съм, но изхождам от логиката ;)
southern_sun

Мнениеот zizirubeva » 11 Юли 2011, 22:34

Здравейте! По правилно е да се използват пасти за зъби за възрастни, а не детска. Не, че е вредно защото детската паста е за деца...
zizirubeva

Мнениеот southern_sun » 29 Авг 2011, 10:59

Някъде бях чела, че детските пасти за зъби са без флуор и всъщност това ги отличава от пастите за възрастни.
southern_sun

Следваща

Назад към Дентална медицина