Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот zheleva212 » 05 Юли 2016, 16:06

Колкото си свързан с другите, толкова и не си. Другите не могат да определят какво те прави щастлив и как да се чувстваш добре. Това го определя всеки за себе си и другите нямат право да се месят.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Krum » 24 Фев 2017, 15:27

zheleva212 написа:Колкото си свързан с другите, толкова и не си. Другите не могат да определят какво те прави щастлив и как да се чувстваш добре. Това го определя всеки за себе си и другите нямат право да се месят.

Освен, когато не решат да се намесят и да ти скофтят щастието, номалко или много човек трябва да е егоист, да може да брани своето а не да се примирява, дълго време ми трябваше да се науча, че не е нормално постоянно да мисля за другите, а трябва да отстоявам себе си, малко поне.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот borkova » 02 Мар 2017, 15:14

Егоизмът не винаги е нещо осъдително, понякога си е необходим именно в такива случаи, за които Крум е споменал. Но дали това е егоизъм или просто изразяване на Аз-а?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот _Лилия_ » 30 Окт 2018, 17:02

О, да, до известна степен трябва да си егоист. Аз го наричам здравословна порция егоизъм. Иначе в един момент твоите нужди остават съвсем на заден план, започваш да се чувстваш непълноценен и нещастен. Но ако човек е свикнал да се раздава, трудно става егоист.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Трябва ли да бъдеш егоист,за да водиш щастлив живот?

Мнениеот Frac » 30 Окт 2018, 17:13

Аз не съм възпитана така, но може би живота донякъде те прави егоист. Спомням си, че моя позната ми е казвала, че майка й е учила винаги да бъде егоист, за да се оправя сама. Доста съм си мислила върху това, като се има предвид, че тя има брат, който е възпитаван по същия начин. Не знам дали е ок, отношенията им не са много добре и мисля, че има роля този егоизъм.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта