Чалга vs.книги

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Krum » 24 Яну 2015, 15:10

Така аз познавам много хора които четат книги на фона на чалга ;Р
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот mimeto90 » 24 Яну 2015, 15:12

Просто или сложно, дали когато си на дискотека или вкъщи си я пускаш за отмора, чалгата си е чалга, щом я слушаш малко, значи можеш да я слушаш и много, дори не разбирам защо все още се водят такива спорове, в крайна сметка дори и този, който не слуша чалга и чете книги не е гаранция за нещо нормално :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Яну 2015, 15:26

Ае, като цяло, сякаш пък всички сме зачели книгите, много малко се чете в наши дни има толкова много други забавления, аз рядко чувам някой да каже "ами стоя си у нас и си чета книга" хаха :) по-скоро ще се тагне у фейса, че я чете, само защото е намерил случайно някой цитат от някоя книга в накоя страница от типа на " Ти си селска пръчка МА" :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Burborino » 24 Яну 2015, 15:28

rabotnata pchela написа:Ае, като цяло, сякаш пък всички сме зачели книгите, много малко се чете в наши дни има толкова много други забавления, аз рядко чувам някой да каже "ами стоя си у нас и си чета книга" хаха :) по-скоро ще се тагне у фейса, че я чете, само защото е намерил случайно някой цитат от някоя книга в накоя страница от типа на " Ти си селска пръчка МА" :lol: :lol:


Мнооооого тъжно, но истина :(
Иначе не намирам логика да се сравняват книги и чалга.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Mon_ton » 24 Яну 2015, 15:52

Аз не избирам нито едно от двете, чалга не слушам, книги чета рядко, само ако не що ми прикове вниманието ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот rose_92 » 24 Яну 2015, 17:16

Аз не разбирам хората, които плюят и отричат чалгата. Да не би Криско, който сега е на мода, да не пее още по-големи простотии и от Азис?! Ама щом не се води фолк певец значи него е добре да го слушат хората..Ами в американските песни колко просташки текстове има, дето и в чалгата ги няма ама хората дето не могат да си ги преведат винаги ще ги прeдпочетат пред чалга песните..
Аз слушам фолк и не ме е срам да го кажа! Това, че повечето хора като чуят думата чалга/поп-фолк си представят Азис и най-долните кючеци, не означава, че в тоя жанр има само такива песни. Сякаш остават слепи за красивите балади, които едно време създаде и изпя Румяна, които има ДесиСлава, Емилия, Нелина, Райна, Глория, Тони Дачева и други стойностни певици. Но не - дай да слагаме всички под общ знаменател и да ги плюем и отричаме..
Аз лично деля музиката на хубава и лоша, а не на чалга, рап, рок, метъл и т.н. Аз лично не харесвам метъла, но не съм тръгнала да го плюя - и там има песни, които са хубави, но мен лично ме натоварва тази музика..Във всеки жанр можеш да откриеш хубави и стойностни песни - това, че някои хора не са запознати в дълбочина с даден жанр, не им дава правото да го коментират дори, след като не знаят за какво става въпрос. На мен са ми много смешни тези "разбирачи" - като отидат на дискотека знаят всички песни и се качват по масите, на иначе не си празнават, че понякога слушат и чалга. Сякаш е нещо срамно.. :D :D :D

А относно книгите - аз лично рядко намирам време да чета книги. И не чалгата е виновна за това, а това, че в днешно време ние, младите хора, по-скоро седим пред компютрите, отколкото да седнем да четем книги..Това изобщо не зависи от стила музика, който слушаш.. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Burborino » 24 Яну 2015, 17:42

:lol: Винаги ще се лепят етикети. Аз едно време слушах само метъл и хората си мислеха, че съм наркоманка. Аз дори цигари не пуша и ако шоколадът може да се причисли към наркотиците значи съм наркоманка понеже ям шоколад :lol: :lol: :lol:

Не ми харесва чалга културата и честно казано аз и Криско го причислявам към тази чалга култура, а култура е в голееееми кавички.

Но това, че някой слуша поп фолк не го прави задължително безмозъчен идиот :roll: И това, че някой пък чете книги не значи, че е някакъв велик гений... щото нали... има книги и книги (и там има чалга).
Просто да се съпоставят две несъпоставими неща е смешно.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Pipilota » 25 Яну 2015, 09:25

Съпоставката е грешна, но смятам, че хората имат предвид да идем на дискотека, или да четем книга вкъщи. Да четем приказки на детето си или да му пускаме чалга. Това е избора. :) Е хората избират и двете - чалгата е голяма работа. Всички слушат чалга. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2015, 11:36

Няма лошо и в двете, а и като четеш книга не значи, че си гений, нито, че ако слушаш чалга означава, че си малоумен. Важното е какъв си през останалото време ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Чалга vs.книги

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2015, 15:46

Krum написа:Така аз познавам много хора които четат книги на фона на чалга ;Р


За такава комбинация не бях чувала. :D
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron