Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Помагат ли ви мъжете в домакинските задължения?

да
8
62%
не
1
8%
понякога
3
23%
ако му кажа го прави
1
8%
 
Общо гласове : 13

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Dior » 05 Апр 2013, 11:45

От нас зависи да помогнем на еволюцията да влезе и в в българските домакинства. :P
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Evgenia » 12 Апр 2013, 15:30

Не! Днешната жена трябва да е мултифункционала. На мойте плещи се е стоварва цялата домакинска работа, а като включим служебните задължения...
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Dior » 29 Май 2013, 11:08

И като видях тази снимка пак се сетих за темата
poor man.jpg
poor man.jpg (18.79 KiB) Прегледано 270 пъти
:D
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот IVRO » 04 Юли 2013, 12:56

Включвам се, но моето мото е "Не мога да изчистя нещо, без да изцапам друго"
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот sixty » 26 Юли 2013, 20:48

аз получавам достатъчно помощ, все пак мъжете имат едно разбиране че домакинството е женска работа и не им приляга. в повечето случаи го правят, за да напомнят че държат на теб
sixty
 
Мнения: 18
Регистриран на: 06 Юли 2013, 13:03

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Anka » 18 Фев 2015, 18:04

сиско написа:В началото всички мъже помагат, но после...............малко са тези, които продължават да го правят :mrgreen:

така е, но има и такива, които много помагат.Баща ми винаги е помагал на майка ми, надявам се едни ден когато и аз имам семейство мъжът ми да ми помага, а да не мисли, че аз съм слугиня и съм длъжна да правя всичко! :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2015, 12:55

Аз съм много послушен - помагам на жената за всичко, готвя, пера, чистя. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Yunona » 28 Фев 2015, 21:13

Въпросът "Помагат ли ви мъжете в домакинството?" е изначално сбъркан по мое скромно мнение :)
Живеем в 21 век, момичета!
Затова коректно поставеният въпрос звучи така: "Как си поделяте домакинските задължения с половинката?" :)
Веднага допълвам - ако жената си е у дома - домакиня, в майчинство или по друга причина, ясно е, че тя ще върши домакинската работа или по-голямата част от нея. Но в масовия случай - когато и работим, и къща въртим, то работата трябва да е споделена, всичко останало просто не е честно.
И за да отговоря на въпроса - у нас си споделяме работата според моментната необходимост и личните склонности. Да кажем, аз готвя по-бързо, по-добре и по-чисто :), така че основно готвя аз. От време на време и съпружието се включва с паста, печена риба, салата. Чисти повече той. Пералня пускам предимно аз, простираме - който първи се прибере у дома. Миялната - който оправя масата след вечеря (по-често той, докато аз гладя дрехи за следващия ден). Пазаруване - ту той, ту аз, понякога заедно. Нещо такова е у нас.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Kaya » 01 Мар 2015, 10:05

Рядко са случаите, в които НЯКОЙ ще започне да ти помага, ей така, защото трябва, особено, ако момченцето от мъничко е учено от мама, че от него се иска само да стои вкъщи и да хубавее, а жената да прави абсолютно всичко. Такива малки хубавци се учат, като ги оставиш да затънат в кочина. :mrgreen: Когато не обръщаш внимание на всичката мръсотия, която се е събрала, те в един момент почват да чистят, имах едно гадже преди години, когато отидех на гости в квартирата му ме караше да му мия чиниите! Да го направиш веднъж бива, но системно, щото си момиче да им шеташ няма как да стане. :lol: После със съпрузите е същото, ако той знае от мама, че за него домакинска работа няма и не се сеща дори и след молби да почисти малко, то трябва да се мине на принципа на мързела от двете страни. С други думи, каквото правиш ти, това правя и аз! :lol:
А конкретно за вкъщи, кухнята си е мое задължение, аз готвя и чистя там (е, мие чинии понякога), останалите задължения като прахосмукачка, пране са по-скоро негови. Аз се грижа за кухнята, банята (не знам що тези мъже не знаят как се чисти баня и тоалетна!) и бърша праха, защото пак по незнайни причини, никой мъж не бърше прах. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помагат ли ви мъжете в домакинството?

Мнениеот Rali_hr » 03 Мар 2015, 09:20

Ако мъжът се научи, че жена му не може и е мързелива се учи всичко да прави! :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: Това е обаче теория, която още не съм пробвала, пък и е късно, може би някога! :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта