Детето не приема готвена храна

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот iwoni » 14 Ное 2016, 13:08

Една майка направо се побърква, когато детето й, особено ако е по-малко, не иска да яде домашно проготвената храна. Имам една позната, която измисляше какви ли не манджи само и само да прояде сина й, но той хич не искаше и да ги вкусва. А пък вкусваше бабините. Може подправка да не допада или нещо друго.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот silver933 » 14 Ное 2016, 13:42

iwoni написа:Една майка направо се побърква, когато детето й, особено ако е по-малко, не иска да яде домашно проготвената храна. Имам една позната, която измисляше какви ли не манджи само и само да прояде сина й, но той хич не искаше и да ги вкусва. А пък вкусваше бабините. Може подправка да не допада или нещо друго.

Може и да знае, че при мама има номера и за тва да се прави на две и половина. ;) децата са толкова умни...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот gabinka_80 » 18 Яну 2017, 16:23

Има злояди деца, има и деца с капризи, мисля, че са повече вторите. Някои си хапват завидно, а други са научени на вкуса на бисквитите и фастфууда и не искат да ядат манджички, нормално.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:26

С постоянство се променят нещата, много майки дават на децата си солети, бисквити и т.н. и после се вайкат, че не яде сготвената им храна, което е наистина тъпо. Все пак ако не им се предлагат лоши храни, няма и да имат нужда да ги ядат, нали така?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 12:05

Според мен това със злоядите деца е игра на нерви межу майката и детето. Единия трябва да надвие и най-често това ае детето, защото майките се отказват. Няколко дни ще изтърпи и ще се научи, няма да умре от глад детето, докато е пълно с храна около него. Просто бъдете по-настоятелни, представете си, че като иска чипс ви казва "дай ми амфетамини".
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот franky » 23 Яну 2017, 11:27

Дете не съм чувала да отказва само готвената храна. Обикновено отказват плодовете или някои зеленчуци, месо, някои манджи, но изобщо да не иска готвено е рядко. Ако е научено да яде само сандвичи и сухоежбина, тогава може и да не иска да вкусва. Но тогава причината е ясна.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот skyfly » 14 Юни 2017, 13:57

Отстрани лесно се дават оценки, но когато детето е в твоята къща нещата астоят по-различно и съветите не вършат работа. Има злояди деца, особено ако излизат, виждат другите, позволи им се снакс и става още по-трудно. За да се получи може с ограничаване и хапване у дома, кратко, точно и ясно.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот Pipilota » 14 Юни 2017, 16:04

Децата обичат да могат да хващат яденето си с ръце, а не да бъркат с лъжички. Ако пробваш да го направиш по-атрактивно, може и да се получат нещата. Така може да се сготви месо, да се сготвят зеленчуци и само да си взема както му е удобно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юни 2017, 16:19

Да, яденето трябва да им бъде предложено правилон, ама и децата трябва да се научат, че има неща, които трябва да се ядат по време на основните хранения. Но когато са яли солети (мен лично 1 пакет солети ме засища на 100% и може да ми замени цяло хранене), или пък бисквити, вафлички и не знам сикакво си, посл екак се очаква от тея деца да ядат? Родителите сами си вкарваме автогол. Само в България има толкова много злояди деца.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето не приема готвена храна

Мнениеот Mon_ton » 26 Юни 2017, 11:39

Дъщеря ми имаше такъв период, който успях да компенсирам с много разнообразна домашна храна. Всеки ден й предлагах, а всеки ден намалявах излишнте неща. Ако до вчера беше яла голям сандвич примерно с пастет, на следващия дей и правех два, но малки. така изглежда повече, а в същото време е по-малко. Остава гладна и й предлагам нещо малко и домашно. на следващия ден постепенно заменям и намалям нещо друго и така, докато се научи да включва и различни неща. Слагах в чинията й както сухи неща така и купичка с леща до нея, тя в началото ядеше само сухото, после почна да опитва и от лещата. Все още ми е трудно, но се надявам, че в яслата ще успее да хапва.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта