За или против антибиотиците

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот OrHiDeA » 18 Апр 2011, 18:08

Аз съм ЗА и за антибиотиците и за пробиотиците и за всичко, което е измислила медицината. Но съм ПРОТИВ безразборното и неразумно изписване на неподходящи лекарства.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 13:49

OrHiDeA написа:Аз съм ЗА и за антибиотиците и за пробиотиците и за всичко, което е измислила медицината. Но съм ПРОТИВ безразборното и неразумно изписване на неподходящи лекарства.

А как да разберем кое лекарство е неподходящо и кое не? Все пак отиваш на лекар, изписват ти нещо и то го пиеш, когато не се почувства подобрение определяш лекарството като неподходящо, но не е ли малко късно?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот OrHiDeA » 25 Апр 2011, 20:23

southernsun написа:
OrHiDeA написа:Аз съм ЗА и за антибиотиците и за пробиотиците и за всичко, което е измислила медицината. Но съм ПРОТИВ безразборното и неразумно изписване на неподходящи лекарства.

А как да разберем кое лекарство е неподходящо и кое не? Все пак отиваш на лекар, изписват ти нещо и то го пиеш, когато не се почувства подобрение определяш лекарството като неподходящо, но не е ли малко късно?

Абсолютно си права. За това лекарите трябва да ни изписват това, от което имаме нужда. Нали за това ходим на лекар.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот southern_sun » 26 Апр 2011, 17:04

Знаете като са малки децата боледуват често, така и моето дете се разболя за пореден път от ангина и личната лекарка тогава ми изписа Цефалексин. Не само, че не се оправи, а получи афти по гърлото като страничен ефект от лекарството. Спряхме антибиотика и се оправи без него, но после започнахме да лекуваме афтите, които бяха доста болезени и детето дори не се хранеше от болка.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот Рамела » 26 Апр 2011, 21:31

Не бива да се изпада в крайности. Именно за да се използват правилно антибиотиците се прави микробиограма и антибиограма...само дето лекарите доста често си го спестяват като изследване и изписват шитокоспектърни антибиотици, за да се застраховат... :(
Рамела
 
Мнения: 61
Регистриран на: 29 Мар 2011, 20:37

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот mary jane » 27 Апр 2011, 08:46

От както се е родила дъщеря ми, здравето й съм поверила в ръцете на личния ни педиатър. Доволна съм, защото винаги първо прилага хомеопатично лечение, комбинирано с Вентолин или някакъв сироп и след това, ако не се оправи малката, изписва антибиотик. Вярно, че така се изписват повече лекарства, но метода е ефективен, защото много често дори не стигаме до антибиотик.
Но като цяло, според мен, ако има необходимост от антибиотик, трябва да се пие, иначе нещата може сериозно да се задълбочат. Лошо е ако не се изпише правилния!
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот otvorete mi o4ite » 27 Апр 2011, 09:19

Дайте един личен лекар дето винаги да ни изпраща първо да ни направят микробиограма и антибиограма, че тогава да изписва антибиотици. :lol: Синът ми навърши 8години, често боледуваШЕ (да чукна на дърво), ходили сме къде ли не, но никога не са ни правили такова нещо :shock: Директно антибиотика и айде бегай на аптеката... Последствията - пълна програма :!: - като започнеш от стомашно-чревните и стигнеш до алергичните.
Изписват ги поголовно "да си вържат гащите", както казват старите хора.
otvorete mi o4ite
 
Мнения: 22
Регистриран на: 26 Апр 2011, 14:43
Местоположение: Абсурдия

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот southern_sun » 12 Май 2011, 14:47

otvorete mi o4ite написа:Дайте един личен лекар дето винаги да ни изпраща първо да ни направят микробиограма и антибиограма, че тогава да изписва антибиотици. :lol: Синът ми навърши 8години, често боледуваШЕ (да чукна на дърво), ходили сме къде ли не, но никога не са ни правили такова нещо :shock: Директно антибиотика и айде бегай на аптеката... Последствията - пълна програма :!: - като започнеш от стомашно-чревните и стигнеш до алергичните.
Изписват ги поголовно "да си вържат гащите", както казват старите хора.

На мен до сега не ми се е случвало :lol:
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 20:03

Аз съм за да се излекуваме, а начина не е от значение. ако е нужно да се приема антибиотик не бих се оставила на чай с лимон, водена от някакви убеждения.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: За или против антибиотиците

Мнениеот сиско » 24 Ное 2011, 22:45

аз съм против антибиотиците, само когато се налага. Мисля, че колкото помагат, толкова са и вредни. Винаги започвам с хомеопатия.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron