Диета при висок холестерол

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диета при висок холестерол

Мнениеот GRIP » 07 Яну 2013, 23:45

Някой би ли ми препоръчал някаква диета за висок холестерол ? Би било добре вече да е изпробвана не ми се правят експерименти.Благодаря предварително
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Диета при висок холестерол

Мнениеот amann » 27 Фев 2013, 23:26

Диета не мога да ти препоръчам. Аз самата съм на 35 год. и при профилактичен преглед случайно разбрах, че холестеролът ми ( общ и LDL) е 2 пъти над нормата. дори ходих след 1 месец да си правя повторни изследвания, защото не можех да приема, че това може да е вярно. Не водя заседнал начин на живот, нямам наднормено тегло, никога не съм имала проблеми с кръвното налягане (дори по време на двете ми бременности).
Изчетох доста литература по въпроса и то най-вече чуждестранна и сега търся първоизточника - при мен се оказа, че е в половите хормони.
Моят съвет към теб, е да погледнеш малко в друга насока. Отдавна (от поне 10 год.) учените по света са установили, че не съществува никаква пряка връзка между количеството холестерол прието чрез храната и нивата му в кръвта!
Ето една насочваща статия на български: http://lubomirivanov.com/2738/
amann
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2013, 23:13

Re: Диета при висок холестерол

Мнениеот geriva » 28 Фев 2013, 10:11

Аз приемам ленено масло. Вместо олио, използвам зехтин- дори в редките случаи, когато пържа.Свеждам консумацията на свинско месо до минимум (все пак имам мъж вкъщи, който упорито държи то да присъства на трапезата).Хапвам риба- поне веднъж седмично. Имам си и постен ден-обикновено тогава съм на леща и салатки.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron