Основните правила при бизнес среща

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Локумът » 07 Дек 2016, 14:44

Чак на коктейли не мисля, че много от българските бизнесмени ходят, официалните срещи са от по-различен тип. ходил съм намного такива срещи, прави ми лошо впечатление,ако ми подадат ръка като балерина, също, ако са с немити коси... :lol:
В държанието ми е важно да са убедени в това,което говорят, да са леко припотени, ако те искат нещото,което говори поне на мен, че се притесняват много от срещата и искат да постигнат успех и все пак са уверени и смели, да представят идеята си. Не ми харесва нахакано държание в стил аз мога всичко без теб, като можеш - прав ти път. :wink:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот analizatorka » 13 Дек 2016, 15:20

Мен ме дразни това подаване на ръка все едно няма кости в нея, пък представям си как на бизнес среща се приема това нещо :lol: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Alex_mor » 19 Май 2017, 15:44

analizatorka написа:Мен ме дразни това подаване на ръка все едно няма кости в нея, пък представям си как на бизнес среща се приема това нещо :lol: .

И на мен ми е странно, някои хора пък подават ръка, все едно ще се нареждам да ги целуват, сещате се за тази поза, не настрани както е нормално, ами отгоре малко и така, като сопол в ръката. Това говори лошо, здрависването е наистина много важно, като усмивката.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 10:01

Основни правила мога да кажа от моя опит. На първо място е стойката, ръкостискането, прилежния външен вид, не трябва да е прекалено официален, но не бива да дойдете с леко изсулени дънки и широка блуза. Има достатъчни добри модели дрехи, които да са еднакво добре и за среща в заведение и за среща в офис, или дори за среща на някоя поляна. Не бива гласът да трепери, звучете уверени, дори, ако мислите че убеждавате другия човек в някаква глупост, с която не сте съгласни. Хората, работещи в различни сфери, ще разберат, че не винаги са съгласни с фирмената политика, но се налага. Изслушвайте събеседника без да го прекъсвате и не си позволявайте реакция по време на думите му, както и да се хихикате.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Viktor.Ivanov » 12 Мар 2018, 15:49

Не им говорете глупости за личния си живот :)
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Frac » 12 Мар 2018, 18:36

Тук нещата са доста комплексни, но и според мен усмивката винаги работи. Добре е, преди да отидеш на бизнес среща, предварително да си запознат с какъв човек се срещаш - вид фирма, организация, естество на работа, стил, общуване, дори и облекло. Това много помага за доброто първо впечатление. Следва спокоен тон, кимане, говориш за себе си, но не се впускаш в подробности, слушаш повече и събираш информация. Разбира се навсякъде изискванията са различни, но все пак едно добро поведение, подкрепено със знания е добра комбинация.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 10:30

Не ми харесват хора, които се смеят излишно, трябва да говорите нормално, без излишни вицове и без да карате човека насреща да се чувства притеснен. Забравете за личните разговори.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта