Основните правила при бизнес среща

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Основните правила при бизнес среща

Мнениеот IVRO » 09 Яну 2013, 16:21

Да отидеш на бизнес среща е по-различно от среща в бара с приятели. Когато се
запознаваш с нов клиент или представяш фирмата си на друга, разговорите спадат към категорията „официалното общуване”. В тази нея има някои важни правила на етикета, които трябва да спазваш.
1. Бъди официален
Официалният външен вид и поведение е най-подходящият избор за бизнес среща. Ако се запознаваш с човека, помни, че увереното ръкостискане е много показателно и в началото, се придържай към „вие”. В никакъв случай не започвай със „Здрасти, как си?”.
2. Задължително запомнете името на човека отсреща
Хората се ласкаят, когато помниш имената им. Това показва, че слушаш внимателно и им обръщаш внимание.
3. Избягвай лошите си навици
Често дъвчеш дъвка или си се усещал да говориш с препълнена уста? В официалното общуване подобни навици правят ужасно впечатление. Ако си на коктейл, придържай се към малки хапки и глътки, за да не бъдеш изненадан с пълна уста.
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Siss » 21 Юни 2013, 11:44

Съгласен съм, че е въпрос на уважение да запомниш името на събеседника си и задължително да не демонстрираш лошите си навици на бизнес среща, но това "Бъди официален" в много случаи изглежда като "дръж се като бастун" и не винаги сработва ;)
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот bojo_kolev » 03 Окт 2013, 15:43

Siss написа:Съгласен съм, че е въпрос на уважение да запомниш името на събеседника си и задължително да не демонстрираш лошите си навици на бизнес среща, но това "Бъди официален" в много случаи изглежда като "дръж се като бастун" и не винаги сработва ;)

Да, така е, да не забравяме, че и те са хора и трябва да се провежда общуване като между такива :D
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот boncho green » 23 Окт 2013, 09:55

Ще ви кажа едно много важно правило на бизнес среща. Винаги се усмихвайте и то широко. Колкото повече зъби покажете, толкова по-добре :D Не ви ли е направило впечатление, че понякога политиците изглеждат буквално като озъбени? Това не е случайно - учили сме тези подходи в мениджмънта дори в университета. Когато показваш зъбите си, на подсъзнателно ниво противникът ти го приема като демонстрация на надмощие. Ето как точно се прилага този лесен метод: http://www.framar.bg/alternative_link/7742
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот S_Milenska » 09 Дек 2014, 12:06

Значи стигаме до извода, че усмивката е много важна на бизнес срещите! Полагайте добра устна хигиена! :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот ivoblinc » 25 Окт 2016, 14:07

Аз бих добавил и да не се смееш шумно и просташки, прави лошо впечатление.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Krum » 02 Дек 2016, 11:21

ivoblinc написа:Аз бих добавил и да не се смееш шумно и просташки, прави лошо впечатление.

по-лошо е ако смехът ти е с грухтене, а не че е по-шумен, ако ти е смешно да не се смееш ли... :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2016, 11:46

Аз не съм била на някаква чак толкова важна среща, но мисля, че всеки нормален човек знае как да се държи и то прпосто си идва отвътре, дори и без да си минал специален курс.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот julianne » 02 Дек 2016, 13:19

При бизнес срещите не е достатъчно само да имаш добро възпитание. Там значение имат много други неща, по които те преценяват. Има си особености, шефовете да казват :smile: !
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Основните правила при бизнес среща

Мнениеот Anka » 02 Дек 2016, 14:52

julianne написа:При бизнес срещите не е достатъчно само да имаш добро възпитание. Там значение имат много други неща, по които те преценяват. Има си особености, шефовете да казват :smile: !

те шефовете някой път са по-големи селяци от работниците, че те да преценят. изумявам се колко много от тях се държат пълно олигофренски. за сметката на това обаче мие направило впечатление, че жените се държат много по-добре.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта