Зеленчуците и принципът на трите М…

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот Elica » 18 Юни 2015, 14:38

mimeto90 написа:Според мен няма много логика в това, когато режеш марулята, например, с остър нож, той е като скалпел, колкото по-остър, толкова по-малко изтичат сокове, а като я късаш... не знам какво се случва :roll:

защо? като се къса се къса пак бързо, никой не е казал да хванеш да мачкаш цялата маруля едновременно, няколко листа само. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот Mon_ton » 18 Юни 2015, 15:47

Винаги си късам марулята, не е като да са ѝ изтекли соковете :))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот qwerryyy » 26 Окт 2015, 12:37

Mon_ton написа:Не спазвам толкова много изисквания, когато приготвям зеленчуци и не мисля, че правя грешка. :) Все пак е важно да ги хапваме и по вкус, а не само както трябва по книга. :) Аз обичам по-препечените храни, това се отнася и за зеленчуците.

Ако се научиш да си ги хапваш по-свежи ще е и по-добре за теб, можеш да си сигруна ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот roksana » 28 Мар 2016, 11:29

Като режеш марулята къде изчезват витамините, да не се изпаряват? Аз като я режа, не я мачкам, стои си пак хрупкава и свежа.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот qwerryyy » 03 Юни 2016, 10:01

roksana написа:Като режеш марулята къде изчезват витамините, да не се изпаряват? Аз като я режа, не я мачкам, стои си пак хрупкава и свежа.

По принцип с марулята проблема е в окисляването от металните ножове, ако ползваш керамичен не би имало проблем ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот Bambaa » 03 Юни 2016, 10:53

За минимума вода и варене разбирам, но има зеленчуци, които няма как да не ги срежеш. при Листните зеленчуци може да се избегне рязането, други като краставици и домати няма как. При тях рязането едва ли нарушава нещо.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 12:48

Bambaa написа:За минимума вода и варене разбирам, но има зеленчуци, които няма как да не ги срежеш. при Листните зеленчуци може да се избегне рязането, други като краставици и домати няма как. При тях рязането едва ли нарушава нещо.

Аз си мисля, че рязането е по-скро за листните ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот lussy » 03 Авг 2016, 13:20

Салатите от типа марули, айсберг, китайско зеле и всякакви други видове ги накъсвам, макар че някои са по-твърди или имат по-твърди части. Като ги режа с нож остава някакъв метален вкус, може би това имат предвид под окисляване и затова се препоръчва да се накъсват.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 14:10

Ако използвате кирамичен нож няма да имате проблеми с окисляването ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Зеленчуците и принципът на трите М…

Мнениеот Nightmare » 09 Авг 2016, 12:24

Керамичен нож, керамични съдове - да не излезе соленичко яденето на салата и приготвянето на ястия по тези принципи :lol: ? Не разбирам стремежа на някои да имат всякакви джунджурии в кухнята си и да се съобразяват с окисления, вреди и т.н и затова всичко да им е екологично, щадящо, това да не се обработва, това да не се реже :shock: . Някой все едно ще те пита после как си си рязал зеленчуците!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron