Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот IVRO » 17 Яну 2013, 17:48

Поредната диетична сензация на миналия век, основоположник, на която е американският доктор Петер Д’Адамо е, че кръвната група е тясно свързана с храненето. Според тази теория, всяка група трябва да приема продукти, които увеличат нейната жизнена дейност и да избягва тези, които могат да й навредят.
Например хората с нулева кръвна група, които в историческото си развитие произхождали от ловци, се нуждаели от прием на повече месо, за да се чувстват здрави и в добра форма.
Според създателите на това течение, носителите на кръвна група ‘А’, по-скоро трябва да се придържат към вегетариански хранителен режим.Яйца и млечни продукти са най – подходящи за хората с кръвна група ‘В’, а щастливците с група ‘АВ’ – безпроблемно консумирали смесена храна.
Създателите на тази “революционна програма” за хранене разбира се гарантират здраве, жизненост и стройна фигура на последователите си. :? :?:
Не е ли твърде смело обаче да разделим милиардната човешка популация едва на четири групи. Може ли такъв възглед да бъде възприет като научно аргументиран…Може ли например в раздела за хранене на индивиди с кръвна група ‘А’, кайсията да се сочи в “полезната” графа, прасковата – в “неутралната”, а портокалите – във “вредната”…
Според мен звучи малко нелепо…? А според вас? Има ли последователи на храненето според кръвната група?
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот denkaruseva » 18 Яну 2013, 15:20

Според кръвната група? Звучи интересно за фенка на здравословното хранене като мен, но ми се струва малко...пресилено. Все пак е добре човек да започне отнякъде да се храни здравословно...
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот Archer » 25 Яну 2013, 14:15

Бих казал пълни глупости, но щом твърдите, че трябва да съм месояден...темата ми допада :D
Archer
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2013, 13:38

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот victory » 08 Фев 2013, 15:25

Знаех си, че съм ловец по душа...явно затова се нуждая от обилно количество месо... :P
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот geriva » 25 Фев 2013, 12:32

Моя позната е с много добри резултати от диета според кръвната група. Свалила е към 5 кг. и казва, че се чувства много добре. Може би все пак има някаква зависимост между храните и кръвната група...
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот victory » 25 Фев 2013, 12:42

Разбира се, че има...Кръвната група определя много неща
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот sunnyr » 25 Мар 2013, 15:14

Аз вярвам, че има взаимодействие...Интересувала съм се и от хранене според зодията.
Например как различните знаци трябва да ядат плодовете и зеленчуците:
ОГНЕНИТЕ ЗНАЦИ – да ядат плодовете
ВОДНИТЕ ЗНАЦИ - да ядят стъблото, краставици
ЗЕМНИТЕ ЗНАЦИ – да ядат кореноплодни, билки от корените
ВЪЗДУШНИТЕ ЗНАЦИ – да ядат листата, листните салати
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот lini_leni » 01 Окт 2013, 15:15

Как да бъде реалност, ако не отговаря не само на вкусовете ти, но и на разбиранията ти? :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот Valent1na » 02 Окт 2013, 12:27

Аз съм кръвна група В и честно казано не ме влекат особено нито яйцата, нито млечните продукти... Ям ги, но не мога да си представя те да са основната ми храна.
Valent1na
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юли 2013, 09:41

Re: Кръвна групи и хранене – мит и реалност

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 15:31

Аз съм кръвна група 0, ама не знаех, че трябва да приемам повече месо, мислих си, че дори ми е противопоказно :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron