Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Kremiliya » 06 Фев 2015, 14:46

Всеки си има любима супа, аз мога да кажа, че готвя много вкусна пилешка супа, любима е вкъщи. Преди да се омъжа нямах навика нито да ям супа, нито я обичах (не че и сега е по-различно с обичта ми де), но от както имам мъж и дете ту нас винаги трябва да има супа. Аз не я правя по вашите начини, първо сварявам месото - по избор, най-често слагам 2 бутчета, варя, после обезкостявам. Запържвам набързо малко лук и морков, докато си пусне цвета и слагам в супата, слагам и картофи, месото, варя до готовност слагам фиде. Накрая си правя застройка от яйце и кисело мляко, накрая слагам малко магданоз, става божествена :)))
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Slavena » 06 Фев 2015, 15:33

Аз си пържа пилето, после запърждам картофите, чушката, моркови, лук и смесвам всичко, слагам вода и после слагам фидето. Никога не правя застройка, защото е вредно прясното мляко!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Фев 2015, 15:55

Slavena написа:Аз си пържа пилето, после запърждам картофите, чушката, моркови, лук и смесвам всичко, слагам вода и после слагам фидето. Никога не правя застройка, защото е вредно прясното мляко!

ми пърженето не е ли достатъчно вредно, според мен там е по-голямата ти грешка пред това, че не слагаш застройката.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Slavena » 06 Фев 2015, 16:05

Ваня Стойчева написа:
Slavena написа:Аз си пържа пилето, после запърждам картофите, чушката, моркови, лук и смесвам всичко, слагам вода и после слагам фидето. Никога не правя застройка, защото е вредно прясното мляко!

ми пърженето не е ли достатъчно вредно, според мен там е по-голямата ти грешка пред това, че не слагаш застройката.

Не е вярно, нали после се вари, то не е пържено след това, а е сварено! Научете се малко.. :!: :!: :!:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2015, 13:32

Всеки я готви както си му харесва супата, важното е, че е много витаминозна и полезна особено при настинки. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2015, 14:46

Аз сигурно съм от малкото хора, които не обичат супа изобщо, хаха :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Malina » 22 Апр 2015, 11:48

както се казва, пилешката супа помага при болести, защото в пилето така или иначе си има антибиотици. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Rali_hr » 06 Юли 2015, 12:52

Malina написа:както се казва, пилешката супа помага при болести, защото в пилето така или иначе си има антибиотици. :mrgreen:

колкото и да е тъжно май е така. За мен в супите няма задължителни рецепти, а се правят по вкус. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Malina » 15 Апр 2017, 08:12

Аз сега я правя пилешкиата супа с бяло месо.Сварявам го, добавям морков и лук ситно нарязани, но ги запържвам за 1 минута в повече олио за да пооранживее самото олио от моркова,така цялата супа придобива много вкусен цвят. :) слагам 2 шепи ориз, варя до готовност, застройвам с яйце и 2 с.л. кисело мляок, добавам накрая пресен магданоз!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вкусни рецепти за пилешка супа - "еврейски пеницилин"

Мнениеот Локумът » 18 Апр 2017, 11:22

Malina написа:Аз сега я правя пилешкиата супа с бяло месо.Сварявам го, добавям морков и лук ситно нарязани, но ги запържвам за 1 минута в повече олио за да пооранживее самото олио от моркова,така цялата супа придобива много вкусен цвят. :) слагам 2 шепи ориз, варя до готовност, застройвам с яйце и 2 с.л. кисело мляок, добавам накрая пресен магданоз!

И на мен така ми е любима, забелязал съм, че в супата картофите сякаш имат по-различен вкус и не ми харесват толкова. Даже и когато остане за следващия ден, също не е вкусна. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта