Ограничаване на тютюнопушенето

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот pi4_s_moskvi4 » 18 Май 2012, 14:41

d_2 написа:"Може би пушачите имат по някакъв начин и увреден мозък, тъй като не разсъждават адекватно по темата" - депутатът от ГЕРБ Йордан Андонов

Евала! Разкрихте ни. Сега е време да създадете специализирани клиники, където да се лекуваме ... Защото нашата болест е заразна почти толкова, колкото вашата глупост.


аз от 9 години не пуша и незнам как ви харесва да се тровите а и да целуваш жена пушач все едно целуваш пепелник
pi4_s_moskvi4
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2011, 17:42

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот d_2 » 18 Май 2012, 14:43

pi4_s_moskvi4 написа:
d_2 написа:"Може би пушачите имат по някакъв начин и увреден мозък, тъй като не разсъждават адекватно по темата" - депутатът от ГЕРБ Йордан Андонов

Евала! Разкрихте ни. Сега е време да създадете специализирани клиники, където да се лекуваме ... Защото нашата болест е заразна почти толкова, колкото вашата глупост.


аз от 9 години не пуша и незнам как ви харесва да се тровите а и да целуваш жена пушач все едно целуваш пепелник



това е въпрос на вкус. След като не ти харесва, няма да целуваш пушачки и всичко е ок. Тук по никакъв начин не засягам темата - За и против цигарите. Това, което се опитвам да кажа е, че сме свидетели на поредното безумие на управляващите, съчетано с не малка доза простотия...
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот pi4_s_moskvi4 » 18 Май 2012, 14:44

d_2 написа:
pi4_s_moskvi4 написа:
d_2 написа:"Може би пушачите имат по някакъв начин и увреден мозък, тъй като не разсъждават адекватно по темата" - депутатът от ГЕРБ Йордан Андонов

Евала! Разкрихте ни. Сега е време да създадете специализирани клиники, където да се лекуваме ... Защото нашата болест е заразна почти толкова, колкото вашата глупост.


аз от 9 години не пуша и незнам как ви харесва да се тровите а и да целуваш жена пушач все едно целуваш пепелник



това е въпрос на вкус. След като не ти харесва, няма да целуваш пушачки и всичко е ок. Тук по никакъв начин не засягам темата - За и против цигарите. Това, което се опитвам да кажа е, че сме свидетели на поредното безумие на управляващите, съчетано с не малка доза простотия...


Не съм искал да засегна никой с това мое изказване. Пошегувах се, вярно грубо беше за което се извинявам! А за това безумие на нашите управляващи, D_2 не трябва да те учудва:) Просто пак всичко е въпрос на интереси. Спираме нашето производство и започва внос с неясен произход. Някой намазва друг го отнася в случая потребителите.
pi4_s_moskvi4
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2011, 17:42

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 14:49

‎А да ви попитам вие какъв бяхте преди 9 години? Аз не пуша, съпругът ми пуши, но никога не ми е пречило. Защитавам правото на избор на всеки и не нападам пушачите, все пак това е тяхно лично решение. Радвам се, че си проумял грешката си в предния си коментар, но ако тръгнем да съдим пушачите, ми да вземем да осъдим хомосексуалистите, черните, белите, жълтите, русите, брюнетите? Сами по себе си са различни от всички останали!
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Забраната за пушене на обществени места.

Мнениеот n0name » 04 Юни 2012, 14:20

Как бихте коментирали този новоприет Закон?
Аз съм пушач и като всички останали пушачи съм потърпевш от това решение на Правителството и НС!
Моята гледна точка:
Казват, че по този начин е щяло да се подобри общото здраве на българина, както и чистотата по улиците и другите обществени места!
Може и да са прави... само времето ще покаже!
Но идва момента, в който се получава много голям отлив на клиенти по заведенията, което от своя страна води до криза в малкия и среден бизнес!
Законът е приет и в другите Западни държави, но кога...? Когато я нямаше т.нар. Икономическа криза!
А ние какво правим? Приемаме Закон именно по време на тази Криза, който ще влоши още повече положението! Вместо Правителството да насърчава именно този сектор (малък и среден бизнес), те им режат квитанциите.
Няма и да коментирам глобите, за които последно четох - от 300лв., тъй като това е парадоксално! Глобата да е по-голяма от минималната работна заплата...!
n0name
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 12:20

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот southern_sun » 21 Юни 2012, 15:09

От както влезе в сила забраната за тютюнопушене на обществени места и закрити помещения се позаинтересувах дали има глобени. Обадих се в РЗИ, но от там ми казаха,че няма все още критерии по какъв начин да бъдат санкционирани нарушителите и съответно няма глобени. Но днес видях в пресата, че във Велико търново вече имало глобени! Ами честито на печелившите!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Finger » 27 Юни 2012, 09:44

Днес бях шокирана от една новина поместена на сайта на БТВ озаглавена : Пушачи, излезли за цигара, "забравят" да се върнат за сметкатаМного сме изобретателни българите, ей! Уж с тази забрана се стремят да намалят пушачите, а се оказва, че ще увеличат измамниците. Тъй като от 1.06 е забранено да се пуши на закрити и обществени места, пушачите са принудени да излизат на вън пред заведенията за да направят густо на душата си с една цигара.Всичкото до тук добре, но сред тях има и много изобретателни люде, който са измислили схема как да пият кафе, без да плащат. Това само в България може да ви се случи. От всичко обаче страдат най-вече сервитьорите, които работят за едната заплата и когато 3 не си платят кафето, сервитьора просто може да си вземе табличката под мишница и да си иде у дома. Защо бе хора, защо сме такива малоумници?
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот elena » 28 Юни 2012, 09:42

Finger написа:Днес бях шокирана от една новина поместена на сайта на БТВ озаглавена : Пушачи, излезли за цигара, "забравят" да се върнат за сметкатаМного сме изобретателни българите, ей! Уж с тази забрана се стремят да намалят пушачите, а се оказва, че ще увеличат измамниците. Тъй като от 1.06 е забранено да се пуши на закрити и обществени места, пушачите са принудени да излизат на вън пред заведенията за да направят густо на душата си с една цигара.Всичкото до тук добре, но сред тях има и много изобретателни люде, който са измислили схема как да пият кафе, без да плащат. Това само в България може да ви се случи. От всичко обаче страдат най-вече сервитьорите, които работят за едната заплата и когато 3 не си платят кафето, сервитьора просто може да си вземе табличката под мишница и да си иде у дома. Защо бе хора, защо сме такива малоумници?

Аз разбрах за това от наш приятел, който държи заведение :shock: Оказа се, че на много места сервитьорките искали да напускат, защото дневния им надник не покрива неплатените сметки. Това наистина може да се случи единствено в нашата мила родина. Иначе сме с големите претенции, че сме европейци - друг път! Докато не си променим мисленето и манталитета трудно ще се оправим.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Ограничаване на тютюнопушенето

Мнениеот Ann » 26 Сеп 2012, 17:11

Колкото повече се опитват да глобяват българина, толкова по изобретателен го правят. Наложиха забрана за тютюнопушене в закрити помещения, българина измисли начин да заобиколи закона: "Схемите са две: "отоплена градина" и "частна стая". Градина - според тълкуването на ХЕИ всяко помещение, което е отворено от три страни.В хотелите и големите нощни заведения се прилага подходът с " частната стая", която се предполага, че се ползва за частни нужди и там се влиза само с ключ или баркод." Това са само част от идеите на българина, как по-лесно да заобиколим закона и да си пушим на обществено място.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Какво мислите за забраната на цигари на обществени места

Мнениеот Силвия Бояджиева » 02 Ное 2012, 22:50

Голям дебат се получава на тази тема, дали този път закона ще влезне в сила или НЕ. Какво е вашето мнение по въпроса съгласни ли сте или не.
Аз лично не одобрявам това крайно ограничение, нека да има заведения за пушачи и заведения без тютюнев дим, всеки да си има избор къде да отиде.
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron